LYŽAŘSKÝ VÝCVIK ČERVENOHORSKÉ SEDLO

18.-21.2015

Fotografie z lyžování naleznete na tomto odkaze:

lyze15    Lyžařský výcvik na Červenohorském sedle březen 2015LYŽAŘSKÝ KURZ 7.-10.1.2015

již tradičně na Červenohorském sedle v Jeseníkách, vyrazili jsme ve složení : lyžaři Filip Juhos, Patrik Kopecký, Ondra Vnenčák, Martin Krzystek a Honza Ondrášek, monoskiaři Martin Havel, Terezka Muroňová, Katka Sasáková a Jituš Vilímová.  Katka s Jituškou si vyzkoušely monoski zcela poprvé, a k potěšení s velkým úspěchem. Skvělé lyžařské výkony podali rovněž monoskiaři Martin s Terezkou a zdatní lyžaři Patrik, Ondra, Martin, Honza a FilipJ Těšíme se všichni na březnový termín!J

 FOTKY Z LYŽOVÁNÍ ZDE...: KLIKNI        

www.rajce.idnes.cz     (uživatel: ukrajinska  ,  heslo: ukrajinska) 

lye 15    Lyžařský výcvik na Červenohorském sedle leden 2015 


Vážená paní ředitelko,

chtěl bych touto cestou ocenit práci Vašich kolegů na lyžařském výcviku v Jeseníkách.
Jejich obětavost, přístup k dětem, zájem o potřeby jednotlivců, entusiasmus a smysl pro humor, to všechno vytvářelo velice příjemnou atmosféru.
I přes nepříznivé počasí panovala díky Vašim kolegům vždy dobrá nálada.
Bylo zřejmé, že svou práci dělají srdcem a že jsou to lidé na svém místě. Myslím, že v mnoha ohledech dělali daleko víc, než pouze svou
povinnost. Patří jim mé velké uznání.
Chtěl jsem se s Vámi podělit o své čerstvé dojmy jako "očitý svědek" .
Přeji Vám, Vašim kolegům i celé škole hodně dalších úspěšných akcí.

S pozdravem

Juraj Havel

 

Vážený pane Havle,

mnohokrát Vám děkuji za krásnou zprávu. Jsem ráda, že oceňujete mé kolegy za jejich profesionální a lidský přístup k dětem. Práce, kterou vykonávají je někdy opravdu náročná a dobré slovo a pochvala moc potěší. Váš email jim s radostí přepošlu, protože pochvala z vaší strany je nabije další energií, kterou k výkonu své práce potřebují. Pro mnoho mých kolegů je jejich práce opravdovým posláním.

                        Mnohokrát Vám děkuji a přeji krásné dny!

                                                                 S pozdravem Jana Heřmanová


 

chs1    chs2

chs3

 

chs4
chs5 chs6
 

 


 

   

PŘÁNÍ K VÁNOCŮM

jana vnoce

 

POZVÁNKA - MALÉ VÁNOČNÍ RADOSTI

pozvnkabesdka

 

Vánoční Praha

 

Dne 11. prosince 2014 navštívili žáci z novinářského kroužku vánoční Prahu, také jeli stálí dopisovatelé a někteří rodiče. Výlet se velmi vydařil, viděli jsme Václavské náměstí se sochou Svatého Václava na koni, Národní muzeum, Staroměstské náměstí, Staroměstský orloj a Karlův most. Zúčastnili jsme se zasedání POSLANECKÉ SNĚMOVNY. Byli jsme okouzleni výzdobou Prahy, zvláště večer na nás zapůsobily rozsvícené vánoční stromky na Staroměstském náměstí a na Václavském náměstí. Někteří účastníci hezkého výletu si koupili vánoční dárky pro své příbuzné. Těšíme se na další akci novinářského kroužku.
Žáci z novinářského kroužku

 

praha 2_2   praha 2_1


 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA SŠ Prof.Matějčka

Dne 5. 12. 2014 se uskutečnil na SŠ prof. Zdeňka Matějčka Den otevřených dveří, kterého se tentokrát zúčastnili všichni žáci z druhého stupně. Střední škola byla perfektně připravená, exkurze se nám líbila.
Žáci z novinářského kroužku
Dne 5. 12. 2014 jsem šel se svou třídou na exkurzi, která byla na střední škole. Prošli jsme několik učeben s nabídkou oborů: pečovatelský, obchodní, zahradnický, pletení košíků atd. Ve školní restauraci jsme si prohlédli bar a slavnostní stoly, nakonec jsme si objednali u baru něco k pití. Já jsem si dal cocktail Rudý měsíc, byl dobrý. Exkurze se mi líbila. 
Radim Vašek, 7. třída

matej1   matej2


 

Vánoční koncert sdružení Podkova

Dne 9. 12. 2014 jsme byli na Vánočním  koncertě Sdružení Podkova v Ostravě – Zábřehu.

Vystupovali tam kouzelnice, orientální tanečnice, taneční skupina a na závěr byl Tomáš Klus. Moc nás zaujaly kouzelnice se svými kouzly s holuby, které dívky proměnily v králíka. Potom měly na stole připravenou vázu s květinou, ze které otrhaly listy, daly je do pytle a potom z něj vyhazovaly lístky. Po kouzelnicích vystupovala orientální tanečnice, která tančila se zlatými křídly. A nakonec nám zazpíval Tomáš Klus. Byla s ním velká legrace, protože v průběhu zpívání seskočil z pódia a šel mezi děti. Na konci byla autogramiáda a focení. Moc se nám to líbilo a pobavilo a těšíme se na příští ročník. Žáci 8.třídy

podkova1   podkova2
podkova3 podkova4

 


 

Jak jsme slavili Mikuláše u nás ve škole

Dne 4. prosince 2014 k nám do školy přišel Mikuláš s anděly a čerty. Jejich tváře nám byly poněkud povědomé.  Některé děti měly radost, jiné ne. Mikuláš se zastavil i v naší třídě. Čerti vtrhli do dveří a popadli ty, kteří zlobili. Bohužel jsem byl mezi nimi i já. Dominika vzali do pytle, vůbec neprotestoval. Ostatní žáky i paní učitelku pomazali čerti uhlím. Nakonec za písničku dostal každý adventní kalendář a perník. Akce se vydařila.
Tomáš Jedelský, 7. třída

mik1   mik2


 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA DODÁVKU VÝPOČETNÍ TECHNIKY

llllllllllll

kkkkkkkk

 


 

Vyrábíme společně Betlém

S dětmi v nemocniční školce ve Vítkovicích jsme se s radostí zapojili do soutěže „Vyrábíme společně betlém“. Zadání znělo: Vyrobte prostorovou figurku do Betléma 20 – 40 cm velikou z libovolného materiálu.

Tuto aktivitu děti přijali s velkou radostí a nadšení. A tak díky velké chuti tvořit se nám podařilo stvořit tři krále a jednoho andělíčka. Na vytváření postaviček jsme použili panenky KIWANIS (které, dostáváme pro děti do nemocnice).

 

Tato soutěž byla organizována ve spolupráci Hitrádia Orion,  Right Power energy s.r.o. a Moravskoslezský deník.

 

První místo pro školy a školky je odměna v hodnotě 30000 kč a každá škola a školka dostala za účast společenskou hru.

dsc02373

dsc02375


 

 

 

Podzimní výstava „ Naše zahrádka“

Od 7. října do 10. října 2014 se konala v naší škole výstava výpěstků z našich zahrádek, kterou připravily paní učitelky Mgr. Markéta Hermanová a Mgr. Alena Kanclířová. Mohli jsme zhlédnout různé druhy ovoce, zeleniny a podzimních květin. Také jsme vyplňovali kvíz, otázky, které nám dělaly problémy, nám byly vysvětleny. Dozvěděli jsme se i mnoho zajímavostí. Výstava se nám velmi líbila a doufáme, že bude i příští rok. Mohli se zúčastnit všichni žáci a zasoutěžit si.
Žáci z novinářského kroužku

Výsledky soutěže tříd:
Na I. místě se umístila 6. C třída.

Výsledky soutěže jednotlivců:
I. místo: Nikol Cmorjaková, 5. A
II. místo: Štěpán Asmus, 6. A
III. místo: Aneta Nováková, 5. B
Děkujeme všem zúčastněným žákům i jejich rodičům za zaslané exponáty. Vítězům blahopřejeme.
Organizátorky výstavy

podzimn vstava podzimn vstava2


 

NÁVŠTĚVA OBCHODNÍ AKADEMIE

Dne 2.10. 2014 jsme navštívili Obchodní akademii v Ostravě - Mariánských Horách. Zúčastnili jsme se skoro všichni. Akce se jmenovala tzv. Den zdraví. A program byl vydatný. První jsme šli na ping – pong, kde naši školu reprezentovala paní Šárka, které jsme fandili, jak nejvíce to šlo. Poté nás čekalo menší občerstveníčko J. Bylo to moc dobré a nejvíce nám chutnaly perníkové kousky a palačinky. Poté byla prezentace o poruchách příjmu potravy a stravování v USA. Poté bylo vyhlášení ZŠ škol, které se dne zdraví účastnily. Ze 6 škol jsme skončili na 4. místě, což je super! J Pak jsme se šli podívat do botanické zahrady, která se nám také moc líbila, byla tak příjemně nazdobená. A nakonec jsme si prohlídli celou akademii. Celkově se nám ten den moooc líbil. Lidi byli moc milí a hodní. (Terezka, Lucinka a Denča, 8.A)

 

02102014890 02102014914

02102014917


 

Náš výlet na Žermanickou přehradu

Se třídou jsem se zúčastnil výletu na Žermanickou přehradu – 10. 9. 2014. Byl jsem na parníku – mohl jsem si tak zajezdit po celé přehradě. Prohlédl jsem si také jachtu, kamarádi se i projeli. Přehrada je hezká. Počasí bylo nádherné, svítilo nám sluníčko. Navštívil jsem také místní restauraci a dal jsem si kuřecí řízek, hranolky a kečup. Jídlo bylo moc dobré. Po celou dobu se nám věnovali 2 kapitáni a 1 admirál. Všichni jsme dostali dózu na svačinu a pamětní list. Doma jsem povyprávěl své zážitky.
Pavel Janyška, 7. třída

ermanice1   ermanice2


 

Podzimní výstavka

podzim vstavkaa


 

Svět není černobílý

Na konci minulého školního roku proběhla uzávěrka soutěže výtvarných prací dětí a mládeže se specifickými problémy s názvem „Svět není černobílý“. Soutěž byla vyhlášena v rámci XXII. ročníku Evropských dnů handicapu v Ostravě, který se uskutečnil ve dnech 29. září - 3. října 2014. Mezi deset nejlepších výtvarníků, které vybrala odborná komise, se dostali žáci naší školy Filip Juhos (9.A) a Tomáš Koukal (6.A).  Ocenění proběhlo na slavnostním večeru Křišťálový kamínek 2014, který se konal 1. října 2014 v Divadle Antonína Dvořáka. Oceněným gratulujeme a těšíme se na další jejich výtvarnou tvorbu!


 

5.A poznává Ostravu

Ve vlastivědě probíráme Ostravu, tak jsme si v červnovou středu vyjeli na výlet. Vybrali jsme si ostravskou radnici s vyhlídkovou věží. Byl tam nádhrený výhled. I počasí nám přálo. Moc jsme si to užili. Nakonec jsme si ještě zašli do radniční restaurace, kde jsme otestovali báječné sportoviště. Už se těšíme na další poznávací výlet. žáci 5.A

5.a ostrava 1 5.a ostrava 2 5.a ostrava 3

 


 

 

Exkurze na vlečkovém provoze Paskov

Dne 16. června navštívili žáci naší školy vlečkový provoz Paskov. Díky panu Ondráškovi, který tuto exkurzi zařídil, mohli vidět a částečně si i osahat nelehkou práci zdejších zaměstnanců. Vlečkový provoz v Paskově funguje jako překladiště kontejnerů, z vlaků na kamióny i naopak. Vlaky zde přivážejí zboží z největších evropských přístavů jako jsou Terst nebo Hamburk. Velký obdiv u nás vzbuzoval překladač kontejnerů ,,Hyster", který byl schopen zvedat náklad až o hmotnosti 70 tun a zvednout ho do osmimetrové výše. V lokomotivním depu jsme viděli lokomotivy, které se právě opravovaly. Překvapením pro nás bylo, že hmotnost těch nejtěžších se pohybuje kolem 100 tun... ! Na železničním stavědle jsme si mohli přehazováním výhybek postavit vlakovou cestu. Ale opravdu největší zážitek byl, když jsme si zkusili práci strojvůdce a projeli jsme se v opravdových dieselových lokomotivách! Moc děkujeme panu Ondráškovi a jeho spolupracovníkům pánům Jandáskovi a Galdiovi. Ti nás celým provozem provázeli a připravili nám krásné a  nevšední zážitky.

p1260420 p1260427


 

Vyhodnocení celoroční sběrové soutěže.

Sběrová soutěž probíhala od října do května – vyhodnoceny byly třídy i jednotlivci:

Třídy: 1.místo – červená třída 2.B   771 kg; 2.místo  - modrá třída   452 kg; 3.místo – červená třída 2.A 175 kg; 4.místo – zelená třída 111 kg; 5.místo – žlutá třída   107 kg;

Žáci jednotlivě: 1.Adrian Puškel 370 kg; 2.Jan Václavík 167 kg; 3.Kristýna Ščepancová 147 kg; 4.Vojta Fischer 134 kg; 5.Alžběta Kočicová 87 kg; 6.Petr Holiš 81 kg; 7.Vojtěch Rada 77 kg a Nikola Cmorjaková 77 kg; 8.Ondřej Vlček 76 kg; 9.Sebastian Skulina 70 kg; 10. Filip Mariánek 67 kg; 11. Lukáš Tlolka 43 kg; 12. Jan Funiok 41 kg; 13. Aneta Nováková 34 kg; 14. David Schücke 21 kg

Děkujeme  silným chlapcům  a panu učiteli Sašovi  za pomoc při nakládání sběru .

sber vitezna trida sber 1

 


 

ARMY-LAND ve Vratimově

Byli jsme na úžasném vojenském dni ve Vratimovském Armylandu. Viděli jsme tam velkou sbírku vojenských zbraní, které jsme si mohli osahat, do vojenských aut jsme nejen nahlédli, ale i usedli. A největším zážitkem pro nás všechny byla jízda terénem „V3Skou“. Zahráli jsme si všichni společně na vojáky a plnili zadané úkoly. Počasí nám vyšlo a celá akce se nám moc líbila.

 

army 1

army2

 

 


 

 

30.5.2014 výlet do ZOO Ostrava

Přestože počasí  nepřálo  výletům , my jsme se  nedali  chladem a deštěm odradit a vypravili jsme se do ZOO za oblíbenými zvířátky. 

zoo1 1 zoo1 2


 

Den řemesel

alt


 

Malba v plenéru

V pondělí 19. 5. 2014 proběhl netradiční výlet do Ostravy – Zátiší. Netradiční na tomto výletu bylo propojení turistiky s výtvarnou výchovou. Takzvané malby v plenéru se zúčastnily deváté a osmé ročníky naší školy.  Po příjezdu do Zátiší dostali žáci papíry, pastelky, uhly a voskovky a začali kreslit okolní přírodu. Po dokončení obrázku jsme vyšlapali kopec do blízkých Budišovice. Po malém zabloudění jsme našli příjemnou cestu lesem, která vedla zpět ke konečné tramvaje číslo 5. Po malém občerstvení na místní zahrádce jsme vyrazili zpět do školy.

malba v plenru malba v plenru2


 

Divadelní představení v KD Akord.

6.5.2014 jsme vyrazili do kulturního domu Akord na výpravný pohádkový muzikál Těšínského divadla s názvem Hrátky s čertem. Pohádka se dětem líbila. Byla plná humoru, poezie a jak už to v pohádkách bývá, zvítězilo dobro nad zlem.

 

akord1 akord2


 

Vernisáž výstavy ,,Pohled do jiného a přece stejného světa"

23. dubna proběhla vernisáž 5. ročníku mezinárodní výstavy výtvarných prací osob s poruchami autistického spektra ,,Pohled do jiného a přece stejného světa". Vernisáž s předáváním cen a účastnických listů proběhla ve foaye Nové scény Vlast ve Frýdku-Místku. Mezi sedmnácti oceněnými prácemi se umístila malba suchým pastelem od Jana Hůly, žák 8.B naší školy.

Názor na vernisáž ve Frýdku-Místku:
Ve středu jsme byli na vernisáži, protože jsem se dostal mezi top 17 nejlepších kreseb na téma „Pohled do jiného, a přece stejného světa.“ Vyjeli jsme po škole školním autem s paní Petrou, paní Markétou, Zuzkou, Honzou Ondráškem a mnou. Cesta byla dlouhá, ale moc jsme se nenudili, protože jsme si povídali. Když jsme konečně přijeli do Frýdku -Místku, šli jsme se nejprve projít po městě. Zašli jsme do cukrárny, kde jsme si dali dobrou zmrzlinu. Pak už byl čas jít a tak jsme vyrazili na vernisáž. Cestou začalo pršet. Když jsme došli na místo konání vernisáže, už tam byla spousta lidí. Bylo tam i sladké občerstvení, do kterého jsem se hned pustil. Pak tam hrál nějaký sbor Moravička. Když dohrál, tak přišlo vyhlášení cen. Poté jsme tam ještě zůstali. Odjeli jsme, já se trochu přejedl. Jeli jsme do školy, ale cestou začala nečekaně bouřka. Báli jsme se, že nabouráme. Nakonec jsme dojeli a tam si mě vyzvedla mamka.
Vernisáž se mi moc líbila a hodně jsem si to užil. Těším se na další akce!
Jan Hůla    (Názor je bez úprav!)

Na fotografiích můžeme vidět oceněnou práci i jejího autora.

 

hla sout hla 2


 

Velikonoční radosti

Dne 16. a 17. dubna proběhla na naší škole výstava jarních a velikonočních výrobků žáků s názvem „Velikonoční radosti“. Obzvláště povedené byly kraslice žáků z 5. třídy. Krásně zdobenými velikonočními perníčky přispěla třída Pavlínky Kravčíkové. Jako tradičně jste na výstavce mohli vidět dekorace na stůl, závěsy zdobené kraslicemi a lýkem, karabáče a další velikonoční radosti. Děkujeme všem, kteří si zakoupili výrobek a přispěli tímto na výtvarný materiál do naší dílny.

velikonoce1 velikonoce2


 

alt


 

NÁVŠTĚVA U KARINKY

Ve čtvrtek 3. dubna 2014 jsem se dozvěděla, že třída 9.A jde na návštěvu za Karin Havlasovou z jejich třídy, protože Karinka je po operaci nožek a musí doma odpočívat. Protože mám Karinku hrozně moc ráda a chtěla jsem ji jít navštívit, zeptala jsem se paní Markétky, jestli bych s nimi nemohla za Karčou jít taky. Přemlouvaly jsme jí ještě se Šárkou a Terkou. Nakonec paní Markétka svolila, ale jen s tím, když svolí moje paní třídní učitelka Katka. Paní Markétka u ní byla hrozně dlouho a už jsme ztrácely naději. Asi za 10 minut se paní Markétka vrátila se sklopenou hlavou, zeptala jsem se ji: „Tak co? Můžu nebo ne?“ Paní Markétka odpověděla: „Mám u tebe čokoládu, ano – můžeš.“ Vykřikla jsem radostí. Vydali jsme se tedy ke Karče domů. Mamince od Karinky jsme koupili kytku a Karince kytku a čokoládu. Karča byla hrozně ráda, že jsme za ní přišli. Povídala nám různé zážitky z nemocnice i z domu a my naopak povídali zážitky ze školy jí. Paní Havlasová nám nabídla piškoto-kokosovou buchtu, která se jí moc povedla a byla výborná. Pak jsme ještě snědli výborné jednohubky. S Karčou jsme se moc nasmáli a všichni jsme si to hrozně užili. Moc děkuji paní Markétce, že šla zařídit, abych mohla jít s 9.A za Karčou a děkuji paní Katce, že mě pustila.
Mája Lyčková, 8. ročník

20140403 113659 20140403 114232


 

Pozvánka na Velikonoční výstavku na Ukrajinské.

 

velikonon vstavka

 


 

 

Exkurze v Přírodovědné stanici v Porubě

 V pátek 21.3.2014 jsme s dětmi navštívili přírodovědnou stanici v Ostravě - Porubě, kde jsme shlédli mnoho zajímavých a krásných živočichů, jako byli  například plazi, ptáci a ryby. Také jsme dostali možnost prohlédnout si šlechtěná morčata, křečky, krysy a králíčky.Děti si mohly pohladit králičí  mláďata.Nejvíce nás ovšem zaujal  papoušek Žako jménem Žofinka,který se dožívá až 60 let.Tento mluvící papoušek s námi prohodil pár slov a šli jsme dál :). Všem se  tato zajímavá a naučná exkurze velmi líbila. 

prodovdn 1 prodovdn 2


 

alt


 

Pohled do jiného a přece stejného světa

I v tomto roce jsme obdrželi pozvání k účasti na 5. ročníku mezinárodní výstavy výtvarných prací osob s poruchami autistického spektra opět pod názvem: " Pohled do jiného a přece stejného světa". Výstava se bude konat v dubnu 2014 a zahájí ji vernisáž ve foaye Nové scény Vlast ve Frýdku-Místku. Na fotografiích můžeme vidět malou ukázku obrázků od Domina Škrbela a Evy Michalové.

autisti1 autisti2


 

Požární ochrana očima dětí

V měsíci březnu pracovali naši žáci ve výtvarné výchově na soutěži s hasičskou tématikou ,,Požární ochrana očima dětí“. Školní kolo soutěže vyhráli:
Kategorie 3. – 5. třída: 1. místo – Natálie Gajová, 2. místo – Aneta Vnenčáková, 3. místo – Tomáš Kolukal
Kategorie 6. – 7. třída: 1. místo – Matouš Chomistek, 2. místo – Denisa Tylková, 3. místo – Petr Skřička
Kategorie 8. – 9. třída: 1. místo – Jan Miksa, 2. místo – Ondřej Vnenčák, 3. místo – Zuzana Rajnochová
Kromě těchto prací budou do dalšího kola soutěže zařazeny i výkresy Martina Havla a Zdeňka Mirgy. Všem výhercům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole soutěže!
Na fotografiích můžeme vidět malou ukázku obrázků od Natálie Gajové a Jana Miksy.

hasii2 hasii1


 

Masopust

Masopust u nás ve škole
Masopust se v naší škole slaví každý rok. Letos jsme hodovali 3. března. Jíme maso a nosíme masky. Masky jsou moc legrační. A když se paní Markéta namaluje, vypadá jako pravá masopustní žena. Pan učitel David vaří v ten den jako o život. Pochutnáme si vždy na ovarové polévce, jitrničkách, jelitech a tlačence, nechybí ani škvarky a koblihy. Bez masopustu by nebyla ve škole legrace. Letošní oslava byla nejlepším zážitkem mého života.
René Richter, 6. třída

Masopust

Masopust, masopust
nebude žádný půst.
Karnevalový průvod se mi líbí,
když ho pan David řídí.
Masku si všichni vybereme
a na sebe se usmějeme.

Pavel Janyška, 6. třída


Masopust

Masopust máme rádi,
užijeme si legraci.
Najíme se, napijeme,
to si spolu užijeme.
Párty bývá veselá,
vítěz o nejlepší masku po třídě běhá.
Já jsem se těšil hrozně moc,
medvěd mi přišel na pomoc.

Roman Flieger, 6. třída

masopust 1 masopust 2 

Děti, pozor, červená!

V tomto roce jsme se opět zúčastnili již XXXII. ročníku výtvarné soutěže s dopravně-bezpečnostní tématikou, která je známá pod názvem ,,Děti, pozor, červená!“ Na fotografiích můžeme vidět malou ukázku obrázků od Natálie Válkové a Honzy Hůly. Všem zúčastněným držíme palce a o výsledcích soutěže budeme informovat na webových stránkách.

dp dp2

 


 

 

Texty k Valentýnu

 

 V pátek 14/02/14 vyšly v Moravskoslezském deníku články našich žáků k Valentýnu.  Odkaz  ZDE

 

alt


 

Finále soutěže O nejhezčí Valentýnskou básničku

Milí žáci,

do soutěže se přihlásilo mnoho z vás a bylo velmi těžké vybrat ty nejlepší básně... Bohužel jsme ve finále omezeni časem jen na jednu vyučovací hodinu, a proto je velká škoda, že nemůžeme prezentovat všechny vaše skvělé básničky :-( Výběr nebyl vůbec jednoduchý, níže si můžete přečíst, jestli právě ta vaše báseň postupuje do finále.

DO PÁTEČNÍHO FINÁLOVÉHO KOLA POSTUPUJE TĚCHTO 20 BÁSNÍ:

Valentýn není jen pro krásky - Aneta Vnenčáková, 5.A

Lásky čas - Denisa Vinárková, 5.A

Kamarádský Valentýn - Lukáš Tomka, 6.třída

Jak se jmenuje svátek lásky? - Karolína Janová, 6.třída

Když na Tebe myslím - Tereza Muroňová, 7.A

Přání - Radim Golombek, 7.B

Láska je divná věc - Matouš Chomistek, 7.B

Tajná láska - Natálie Valková, 7.B (8.ročník)

Láska každý den - Martin Krzystek, 7.B (8.ročník)

Valentýnská říše - Mariola Lyčková, 7.B (8.ročník)

Svátek lásky není každý den - Ondřej Vnenčák, 8.A

Miluji - Dominik Horňák, 8.A

Valentýn - Jan Hůla, 8.B

Kdy začít s láskou? - Jan Miksa, 8.B

Láska - Eva Michalová, 8.B

Bolavá láska - Zuzana Rajnochová, 8.B

Nelam mi srdce - Alexandra Velartová,8.B

Láska, ta nejvzácnější věc - Šárka Zniščalová, 9.A

Jiskřička lásky - Karin Havlasová, 9.A

Začíná Valentýn - Tereza Pěntáková, 9.A

Všem finalistům blahopřejeme! Z těchto 20ti básní budou vybrány 3 nejlepší! Na vítěze čeká sladká odměna ;-) 


 

 

 

 

hula

 

Namaloval jsem třídu, jak si jí představuju.

Měli bychom být na sebe hodní a radovat se.

Jan Hůla - 8.B třída


 

Kulinář s rodiči

Dne 30.1.2014 od 14:00 do 15:00 hod. se uskutečnila akce v rámci kroužku Kulináře, kdy nám - kuchtíkům, přišli pomoci s vařením rodiče dětí. Maminky nám pomohly připravit výborný těstovinový salát, který dětem moc chutnal. Posuďte sami, fotky jsou k nahlédnutí v galerii a i recept je umístěn na stránkách v sekci Kulinář-recepty.

p1010018 p1010005


 

 bubnovn


   

Poslední setkání s panem Barvičkou - 27. 11. 2013

Názory žáků 6. třídy na terapii loutkou Terapie loutkou se mi líbí. Bylo to legrační, uvolnila jsem se, zacvičili jsme si. Hlavní postavou je pan Barvička, je legrační. Vždy něco vyrábíme, třeba jídlo z papíru, pekli jsme cukroví, balili dárky. Karolína Janová               

Je to hezké moc a pěkné. Mně se terapie loutkou líbila, hlavně se mi líbilo, jak pan Barvička hledal kamarádku.  René  Richter  

Terapie loutkou se mi líbila, protože se mi nejvíce líbilo, jak šel pan Barvička hledat kamarádku. Potěšilo mě, jak jsme vyráběli jídlo, jak jsme dělali ta strašidla a loďku. Ráda probouzím pana Barvičku, líbí se mi, jak odkrýváme to víčko a on se probudí.   Jitka Vilímová

     

4loutky 3loutky

 


 

Nakupování

V  rámci nácviku sociálních situací jsme se rozhodli jít s dětmi nakoupit do obchodu. Šli jsme do LIDLU nedaleko naší školy. V ten den mělo jedno z dětí narozeniny, takže jsme mu šli koupit malý dárek – vybral si magnet s Krtečkem. Mimo dárek jsme se dívali i na ostatní zboží, které jsme pojmenovávali. Na konci nákupu se si děti vyzkoušeli zaplatit u pokladny bezkontaktní kartou.Cestou do obchodu jsme přecházeli přes silnici, takže jsme si s dětmi zopakovali i bezpečné přecházení přes přechod.


 

Výroba vánočních věnců

Ve čtvrtek 28.11.2013 proběhla tradiční školní akce pro rodiče s dětmi "Výroba adventních věnců". Rodiče si spolu s dětmi a pedagogy Markétou H., Dášou N. a Davidem K. vyrobili v příjemné předvánoční atmosféře adventní věnce a vánoční dekorace. Všichni zůčastnění se občerstvili výbornými sušenkami čajem a kávou. Těšíme se na další společné akce naší školy.

vnce vnce2


 

Den otevřených dveří na SUŠ Ostrava

Dne 14. 11. 2013 šli vybraní žáci naší školy na den otevřených dveří na Střední uměleckou školu v centru Ostravy. Prošli jsme obě budovy školy, které byly od sebe vzdálené. Když jsme přišli na jednu z nich, tak nám byly přiděleny dvě krásné dámy, které nás prováděly celou školou. Na škole byly čtyři patra. Na každém z nich byl jiný obor: malba, animace, ilustrace a grafika. Škola byla moc krásná, a i když jsem tam už byl, tak se mi to moc líbilo. Poté jsme se přesunuli na druhou budovu, kde jsme viděli obory fotka, keramika a design.
Ondřej Šmatelka, 9.A

su   su2


 

 

Zdravá pětka 2.

 V pátek 8.11.2013 proběhla na 1.stupni ,, Škola zdravé pětky“. Zde se děti dozvěděly, jaká jsou jídla zdravá a nezdravá, co je vhodné jíst a co ne. Koštovali různé druhy pití – kofola, čaj, voda a džus, z ovoce a zeleniny si děti tvořily zdravé špízy a pak je mohli sníst. V průběhu toho všeho děti soutěžily po skupinkách, sbíraly žetony a skupinka s největším počtem žetonů vyhrála krásné prostírání. Nakonec se děti dozvěděly, že v této ,, škole zdravé pětky,, je nejlepší známka 5

 


 

Zasněné hvězdy

7. listopadu 2013 proběhla vernisáž výstavy v Galerii pod stromem při PORG Ostrava s názvem Zasněné hvězdy prken, které znamenají svět. Na výstavě můžeme vidět malby ostravského umělce Martina Froulíka, dřevěné loutky, které propůjčilo na výstavu divadlo loutek v Ostravě a rozličné výtvarné práce žáků základních a středních škol. Žáci naší školy se prezentovali kresbami tužkou a malbami vytvořenými kombinovanou technikou. Kresby a malby s tématem loutky vznikly v rámci hodin výtvarné výchovy pod vedením Markéty Hermanové a Davida Křiváka. Děkujeme škole PORG Ostrava za možnost vystavit naše práce a těšíme se na další spolupráci.

vv1   vv2

vv3   vv4 


 

 

Co děláme v MŠ ve Vítkovické nemocnici....

kaka fotky z nokia 062

 

 nov z foku 144

 

mezera
kaka fotky z nokia 119

kaka fotky z nokia 117

 


 

 

Hernička MŠ ve Vítkovické nemocnici

nov z foku 213 mezera nov z foku 218

 


 

Hravé dopoledne s dýněmi

Dne 24.10.2013 jsme spolu s rodiči vyráběli strašidýlka z dýní.

A jak se nám to povedlo?

5 4 123456
 jéé...ono to jde sundat        no.....už svítíme     

asi to zhaslo, rychle přikrýt,

ať to není na mně

                                           

                                                                        

 

s mámou jsme sehraný tým naše strašidýlka v plné parádě    tak vypadá týmová práce
6 7 2

         


                                                       

 

 

Kdo zvítězil v literární soutěži Věřte, nevěřte?

V pátek 25.10. 2013 proběho finále soutěže Věřte - nevěřte. Třetí pomyslnou příčku obsadil svým pravdivým příběhem Cesta do Egypta Patrik Kopecký z 8.A třídy. Na druhé příčce skončil vymyšlený (nepravdivý) příběh Veverka od sedmáka Pavla Skřičky. Vítězem celé soutěže se pak stal žák 9.A Ernest Tamáš s příběhem Spinkal jsem na chatičce, který je příběhem pravdivým.
Vítězný příběh si můžete přečíst níže:

Spinkal jsem na chatičce - Ernest Tamáš, 9.A
Jednou jsem spinkal na chatě v horách (ano, je to ohrané). Celý den byl v pohodě, nic se nedělo. Vyřezával jsem si ze dřeva, ale jen do té doby, než se setmělo. Bylo půl osmé večer, šel jsem vyřezávat na terasu, ve vnitř se rodiče koukali na televizi. Najednou se ozvalo šustění keře. Na chvíli jsem přestal vyřezávat a zadíval jsem se do tmy přede mnou. Něco přeběhlo. Zalapal jsem po dechu, zase něco přeběhlo. To už jsem nevydržel, zvedl jsem se a šel jsem dovnitř. Další asi dvě hodiny se nic nedělo, alespoň do té doby, než jsem šel spát. Svlékl jsem se, lehl si do postele, rozsvítil lampičku a začal jsem si číst. Uběhlo asi čtvrt hodiny, když se najednou ozvaly kroky na schodech. Podíval jsem se na bráchu, který ležel vedle mě, ten klidně spal. Jen tak jsem ležel, poslouchal kroky na schodech (vypadalo to, jakoby to něco chodilo nahoru a dolu) a bál jsem se. Najednou se ozvala hlasitá rána, jakoby někomu spadla bowlingová koule. To už jsem nevydržel a šel jsem se podívat. Nic ani nikdo tam nebyl. Stál jsem chvíli mezi futry a díval se do tmy. Najednou se rozletěly balkónové dveře. Strachem jsem se málem ...l! Přiskočil jsem ke dveřím a rychle je zavřel. Skočil jsem do postele, přikryl se peřinou a třepal se strachy. Usnul jsem. Najednou mě probudil řev. Posadil jsem se a začal rozhlížet. Brácha ležel na zemi, zabalený v peřinách, se zakloněnou hlavou a řval. Noční stolek na jeho straně byl rozbitý. Vyskočil jsem z postele, uložil bráchu, spravil stolek a znovu usnul. Ráno bylo vše, jako by se nic nestalo.

verte-neverte mezera

verte-neverte2

 


 

 

Pozvánka

porg


 

Halloween

    Dnes jsem se do školy hodně těšila, protože jsme slavili Halloween. Třídu jsme vyzdobili strašidly, pavouky, řetězy z dýní, které jsme vyrobili. Vydlabali jsme strašidlo z dýně a dali do něj svíčku. Spolužáci i já jsme měli bezva masky. Já jsem byla čarodějnice, která věštila budoucnost. Masky jsme byli ukázat ve všech třídách, postrašili jsme zlobivé děti. Potom jsme tančili, zpívali, soutěžili a vyprávěli si strašidelné příběhy. Byl to fajn den.                      zapsala Julie Telnarová, 4.třída 


 

Výlet vlakem do Jistebníku

Po několika debatách, jaký výlet zvládneme, kam až můžeme dojet a jak, bylo rozhodnuto. V úterý 15. 10. jsme vyrazili po osmé hodině v kompletní sestavě naší třídy 2. A na malý výlet.

Pěšky jsme došli na vlakové nádraží ve Svinově. Děti jsme usadili na lavičku a nechali je prohlížet si přijíždějící a odjíždějící vlaky. Zhodnotili jsme, že děti jsou v pohodě a zakoupili jízdenky do Jistebníku a zpět. Měli jsme štěstí a na nádraží viděli i náš nejrychlejší vlak Pendolino.

Přijela bezpodlažní vlaková souprava, což bylo pro nástup s invalidním vozíkem ideální. Děti a my jsme se usadili a užívali si jízdu. Vystoupili jsme v Jistebníku a pomalou procházkou došli k našemu kamarádovi, který zde bydlí. Děti si užily pořádnou vesnici se psem, kočkou, koťaty a slepicemi.

Venku nádherně svítilo sluníčko, barvy podzimu nás dospělé nenechávaly chladnými. Nasbírali jsme listy na výtvarku a už jsme pochodovali zpět na nádraží. Tady jsme pak opět pozorovali vlaky a užívali si slunečné počasí.

Zpáteční vlak nebyl bezpodlažní, ale invalidní vozík jsme zvládli naložit. Zamávali jsme nádraží v Jistebníku a ujížděli směr domov.                  Výlet se vydařil a děti ho krásně zvládly.

jistebnik   jistebnik2 

 

Terapie s loutkou

 

Dne 22. října 2013 se uskutečnila terapie s loutkou v 6. třídě. Mezi žáky zavítali herci Pavla Masaříková a Petr Dvorský z organizace THEATR LUDEM s panem Barvičkou, což je u dětí velmi oblíbená loutková postavička. Všichni se aktivně zapojili do hry, prožívali dobrodružství s hlavním hrdinou.
Žáci byli akcí nadšeni a těší se na další setkání s panem Barvičkou, která se uskuteční v měsíci listopadu a prosinci.

1a   2a
3a 4.a 


 

 

Věřte, nevěřte - Postupujícíc příběhy do 2. kola soutěže

 

 

 

Haló, haló!!!

V pátek 25. října v 8 hod se uskuteční druhé kolo soutěže Věřte, nevěřte. Odborná porota se usnesla na tom, že do druhého kola postupuje následujících 14 příběhů:

 

 

 

Karlštejn - Pavel Janyška, 6.třída

Alík - Patrik Papež, 7.A

Dotek - Tereza Muroňová, 7.A

Veverka - Pavel Skřička, 7.A

Deštivá noc - Natálie Válková, 7.B (8.ročník)

Praha - Martini Havel, 8.A

Cesta do Egypta - Patrik Kopecký, 8.A

Vrtulník - Jan Ondrášek, 8.B

Kam zmizely dva stroje Hawk Red Arrows - Jan Miksa, 8.B

Stanování o prázdninách - Karin Havlasová, 9.A

Spinkal jsem na chatičce - Ernest Tamáš, 9.A

Návštěva - Tereza Pěntáková, 9.A

Paranormální aktivity - Šárka Zniščalová, 9.A

Dovolená v Bulharsku - Lucie Horáková, 9.B

 

Z těchto 14 příběhů vybere odborná porota, která bude složena z učitelů i žáků 3 nejlepší příběhy. Výherce čeká odměna ;-)


 

 

 

Beseda v knihovně

Dne 17. 10. 2013 se konala beseda v pobočce Městské knihovny v Ostravě, a to v Porubě na Opavské ulici.Tentokrát vedla besedu paní knihovnice Bronislava Vaculová. Vždycky si pro nás knihovnice připraví prezentaci o daném tématu,dnes to bylo jiné. Když jsme vstoupili do dětského oddělení knihovny, na stolech stálo mnoho knih s různými literími žánry.Beseda byla pro mne velmi zajímavá, hlavně mě bavily čtené ukázky, a to z toho důvodu, že já nerada čtu, ale mám ráda, když mi někdo čte, třeba maminka nebo ve škole paní učitelka.Paní knihovnice nám přečetla nějaké úryvky z různých knih, nejvíce mě zaujala nová kniha "Kašpárek v rohlíku".
Karin Havlasová, 9. A.

2
mezera
4

 

3

 

1


 

 

Maminčina zahrádka

Ve dnech 9. – 11. 10. 2013 se uskutečnila výstavka podzimních výpěstků, které děti přinesly ze svých nebo z babiččiných zahrádek. Kromě toho, že mohli všichni zhlédnout spoustu zajímavých exemplářů, a tak se obohatit o znalosti z přírodopisu, žáci 2. stupně si zasoutěžili ve znalostech poznávání podzimních plodů. Proběhla i soutěž mezi třídami, a proto byly nejaktivnější třídy a jedinci odměněni. Děkujeme všem rodičům i prarodičům, kteří zaslali do soutěže exponáty.

Názor na výstavku Maminčina zahrádka
Dnešní den 11. 10. 2013 jsme se šli podívat na podzimní výstavu, která probíhala na chodbě naší školy. Byly tam vystaveny různé druhy ovoce a zeleniny. Tato výstava se mi moc líbila, ale ze všeho nejlepší bylo ovoce od Filipa. Potom ti co chtěli, si mohli kousnout do čili papričky. Já jsem si kousnul a po pěti sekundách mě začala pálit pusa. Bylo to hrozné a už bych to nechtěl zažít. A proto jsem si slíbil, že už si do pusy čili papričku nikdy nedám. Patrik Kopecký, 8.A

Soutěž tříd
1. místo - 5.A
2. místo - 5.B
3. místo - 9.A
Soutěž jednotlivců
1. místo - Vaníček Martin, 5.B
2. místo - Juhos Filip, 8.A
3. místo - Skřičkovi - Petr a Pavel, Velartová Alexandra
Znalostní soutěž
1. místo - třída 8.B 

zah1   zah2
zah3 zah4
zah5 zah6
 


 

 

 

Návštěva knihovny

Dne 7. října 2013 navštívili žáci 6. třídy, 8. A a 9. A Městskou knihovnu na ulici Opavská, kde se uskutečnila zajímavá beseda na téma: "Trocha poezie nikoho nezabije". Paní Marcela Kališová dovedla zaujmout žáky dobře zvolenými básněmi Lukáše Pavláska, Jaromíra Nohavici a Daniely Fischerové. Žáci si mohli také zazpívat spolu s nahrávkou písně J. Nohavici. Beseda se všem líbila, hlavně mladším žákům, protože byla vedena interaktivní formou. Ostatní třídy 2. stupně navštíví knihovnu 15.10. 2013, a to se stejným programem.

knih1   knih2
knih3 knih4 


 

 

 

 

Podzimní výstavka

podzim vystav


 

Cesta k animovanému filmu

Setkání s představiteli občanského sdružení THeatr ludem, které má za sebou již mnohaletou velmi úspěšnou spolupráci s Divadlem loutek Ostrava na poli uměleckého vzdělávání dětí a mládeže, proběhlo poprvé v naší škole 24. 9. 2013. Jednalo se o program, který se snaží tvořivým a aktivním způsobem seznamovat žáky s konkrétním tématem a hravou formou je vzdělávat a rozvíjet. Animační dílna se líbila všem žákům 9. A a 8. A, a proto jsme se rozhodli připravit další setkání pro naše žáky. Děkujeme Irence a Míše za nádherný přístup k dětem a těšíme se na další spolupráci.

anim1   anim2
anim3 anim4


 

 

Návštěva MINIUNI

Názor na výlet do Miniuni
Výlet do Miniuni se konal ve čtvrtek 19. září. Dovezla mě tam mamka. Na prohlídku maminka s námi ale nešla. Před světem miniatur nás pan učitel David všechny vyfotil. Uvnitř byly vystaveny miniatury chrámů, katedrál a lodí. Například jsme tam viděli Chicago Temple, baziliku svatého Petra v Římě, katedrálu Dom v Kolíně nad Rýnem, Titanic a bojovou loď. Venku byly miniatury známých staveb. Mezi nimi jezdil vláček Pendolíno. Nejhezčí byla Eiffelova věž a Big Ben. Po prohlídce všichni šli do kavárny v Librexu. V kavárně bylo na výběr ze čtyř zákusků. Každý si vybral, co chtěl. Já jsem pro 
sebe koupil Marlenku. Z Librexu mě vyzvedla mamka a vzala do obchodního centra Laso na oběd. O půl druhé nás tatínek odvezl domů. Počasí celkem vyšlo, trochu nám pršelo. Výlet byl velmi pěkný. Těším se na příští akci.

Daniel Gruss 9. třída

uni1   uni2
uni3 uni4


 

 

Češtinářská soutěž - Věřte, nevěřte

Haló, haló - slibovaná češtinářská soutěž je konečně zde Vyhlašuji soutěž o nejhezčí příběh na téma Věřte, nevěřte. Cílem příběhu je to, aby NIKDO nepoznal, zda se jedná o příběh pravdivý či nepravdivý. V prvním kole budou z každé třídy vybrány ty nejhezčí příběhy - ty postoupí do užšího výběru. Do finále vybere odborná komise přibližně 15 příběhů. Tyto finálové příběhy budou prezentovány před celou školou v rámci "projektového dopoledne", které se uskuteční v průběhu října. O vítězi nejlepšího příběhu budou hlasovat učitelé i žáci.

Těším se na všechny příběhy ze série Věřte, nevěřte.

p.uč. Katka 

 

 

ZDRAVÝ DEN

Ve spolupráci s občanským sdružením M7 Workgroup jsme prožili zdravý den . Sportovali jsme na školní zahradě a s paní Kateřinou Cieslarovou z občanského sdružení M7 Workgroup jsme si připravili zdravou svačinku.

 


 

Výlet do DinoParku

18.9.2013 

V DinoParku jsme se seznámili se skutečnými artefakty z dávných dob od starohor až po dnešek a prožili zajímavé dopoledne s dinosaury. Dozvěděli jsme se zajímavosti o životě dinosaurů při cestě Dinoexpresem,v 3D kině jsme viděli příběh malého dinosaura a zařádili jsme si na dětském hřišti.

Obdivovali jsme třetihorního škorpiona, otisk křídel pravěkých vážek, fosílie přesliček nalezených na našem území, imitaci skutečného paleontologického výkopu v pavilónu Cesta do minulosti Země.


 

 

SBĚROVÁ SOUTĚŽ pro školní rok 2013/2014

Společnost ORC group s.r.o. zabývající se výkupem a zpracováním druhotných surovin vyhlašuje nový ročník sběrové akce „ZELENÝ STROM 2013/2014“. Od října do konce května bude probíhat soutěž ve sběru papíru. Každý měsíc odměníme tři nejlepší sběrače. Získanou finanční odměnu využijeme k nákupu potřebných věcí pro děti.

Za rok 2012/2013 jsme takto získali 3 400.- kč.Věřím, že se do soutěžě zapojí všechny třídy a budeme v tomto školním roce ještě úspěšnější :o)


 

 

Nový školní rok

Vítejte v novém školní roce 2013/2014

beskydy


 

Rehabilitační pobyt

Škola v přírodě Kunčice pod Ondřejníkem

Ve dnech od 27. 5. do 31. 5. jsme se vypravili na rehabilitační pobyt. Sraz byl u bazénu střední školy. Cestou tam jsem seděla v autobuse s Terezkou Juchelkovou. Po příjezdu na místo jsme se ubytovali a poté jsme se vydali do jídelny na oběd. Vařili tam dobře, ale některá jídla byla přesolená. Odpoledne nás rozdělili do skupinek. Naše skupina se jmenovala STŘÍBRNÍ. Hned poté si každá skupina měla vymyslet své heslo. Nás napadlo ARGENTUM POTENTUM. V překladu to znamenalo něco jako STŘÍBRNÁ SÍLA. Ve znaku jsme měli lilii. U večeře jsme se dozvěděli, že se máme dívat v průběhu dne i na zem a okolo sebe. Protože podle pana Davida, aneb Vlahoše von Rosreta, chodili po areálu skřítkové, kteří nám rozhazovali po zemi chleba a také jsme mohli najít zlaté vlasy obrů. Podle toho, kolik jich každá skupina měla, pak dostávala hliněná písmenka, z kterých se na konci pobytu složil slogan. Druhý den po snídani jsme šli vyrábět provázkový telefon. Moc se nám to povedlo. Ostatně jako vždycky. Večer naše skupina šla opět k poště, kde byla pro nás připravena hra Tichá pošta. Ten, kdo měl nejméně zkomolená slova, vyhrál. Ve středu ráno jsme pracovali s keramickou hlínou. Vyráběli jsme ZEMĚPLOCHU. Odpoledne se všechny skupiny zúčastnily běhu s inkoustem přes klouzavou plachtu, která byla plná slizu. Absolvovali jsme jen jeden pád. Po soutěži se všichni choďáci ve slizu vykoupali. Po večeři byl další program - Morseova abeceda. Naše skupina byla nejdříve hotová. Zato Nikča Vlochová, s kterou jsem byla na pokoji přišla úplně naštvaná. Jejich skupině to totiž vůbec nešlo. A tak jsme si s Lucinkou Horákovou řekly, že máme štěstí, že jsme spolu ve skupině. Další den jsem se od rána těšila, protože odpoledne měla přijet moje maminka i s překvapením. Překvapením byla moje babička s dědečkem. V podvečer začal táborák a každá skupina si měla připravit program. My jsme měli taneček a zpěv, který jsme nazvali PĚVECKÝ TANDEM SPIRITUÁL POŠŤÁKUS. Večer, když skončil táborák, jsme šli na slavnostní otevření pošty, jehož zakončením byl ohňostroj. Moc se mi to líbilo. V pátek jsme se připravovali na odjezd. Autobus před střediskem zastavil v 13:30 hodin. Nastoupili jsme a jeli hurá domů. Rehabilitační pobyt byl moc příjemný, a proto se těším na příští rok.

Karin Havlasová, 8. třída

 

Názor na školu v přírodě

Škola v přírodě se mi moc líbila. Byli jsme ubytováni v Kunčicích pod Ondřejníkem. Každý byl ubytovaný tak, jak to určili učitelé a učitelky. Já jsem byl na pokoji se Zdendou a Radimem. Během celé školy v přírodě jsme měli hodně akcí, u kterých jsme se dobře pobavili. Byli jsme rozděleni do čtyř skupin. Každá skupina měla svou barvu. Byli tam modří, červení, stříbrní a perleťoví. Jedno odpoledne jsme měli závody přes sliz. Pak mělo každé družstvo vyrobit z keramické hlíny svou Zeměplochu s želvou a slony. Nejvíce se mi ale líbil ohňostroj, táborák a taky, jak jsme zachraňovali poštu. Moc se těším na další školu v přírodě.

Matouš Chomistek, 6. třída

 

kpo1   kpo2
kpo3 kpo4
kpo5 kpo6

 

 

Za historií na kolech

Ve čtvrtek 16. 5. se nám podařily uskutečnit další cyklotoulky. Téměř celodenního cyklovýletu se zúčastnilo 11 bikerů z řad žáků a 3 bikeři dospělí - paní Petra, paní Katka a samozřejmě nemohl chybět pan Petr, který odstraňoval technické závady na kolech před a v průběhu výletu. Vydali jsme se směrem na Hlučín přes Loděnici v Děhylově, kde proběhla krátká přestávka. Poté jsme vyrazili do Darkoviček, kde jsme měli objednanou prohlídku v areálu Čs. opevnění. Zde jsme se seznámili s několika důležitými a zejména zajímavými fakty z historie, s tehdejším způsobem života vojáků v pevnostech a s tehdejší střeleckou technikou. Po prohlídce jsme objeli na kolech několik dalších pevností, vylezli jsme na několik tanků a když jsme nabrali energii na cestu zpět, vydali jsme se směr Hlučín. Delší přestávku jsme uskutečnili opět na Loděnici, kde jsme se posilnili na zbývající úsek cesty, naplnili své žaludky a doplnili zásoby vody. Po celou dobu výletu panovala dobrá nálada a celková pohoda. Všichni "bikeři" byli skvělí, za což jim patří velký dík.

hist1   hist2
hist3 hist4


 

 

Draci

Z rádia jsme se doslechli, že do nákupního centra Avion Shoppink Park Ostrava přiletěli draci. Byli jsme velmi zvědaví, o jaké draky jde, proto jsme podnikli malý výlet. Hned u vchodu na nás čekal jeden velký drak. A za ním visel u stropu druhý, třetí lezl z hradu, čtvrtý se teprve klubal z vajíčka. Další na nás čekali u Datartu a v jídelní zóně. Byli velcí, barevní a krásní. U každého byla cedule s informacemi o jeho velikosti a životě. Nám se to líbilo. Pokud je chcete vidět taky, spěchejte, výstava má končit koncem května.

Žáci 4. B a 9. B

drak1   drak2
drak3   drak4

 

 


 

Cyklistice zdar! ;-)

Včera, 14. května 2013, nám počasí umožnilo uskutečnit půldenní cyklovýlet. Výletu se zúčastnilo celkem 23 dětí a 8 dospěláků. Abychom vyšli vstříct všem dětem a jejich fyzickým možnostem, rozdělili jsme děti do třech skupin. První skupinu, která byla nejpočetnější, tvořili výkonní "bikeři", kteří se vydali na nejdelší trasu s panem Sašou, paní Dášou Nyklovou a s paní Světlou. Jejich trasa vedla ze školy, přes Děhylov a Hlučín do Jilešovic. Zde si "bikeři" odpočinuli a nabrali nové síly. Po odpočinku se vydali zpět na Loděnici v Děhylově, kde se setkali s ostatními skupinami. Do druhé skupiny byli zařazeni "trojkolaři", kteří se rozhodli zvládnout trasu (ze školy na Loděnici) pod vedením paní Katky a paní Dáši Vašíčkové na trojkolkách. Zde musím velmi pochválit Evičku Michalovou, která jezdila na trojkolce poprvé a celou trasu úspěšně zvládla. Třetí skupina, velmi odvážní "vozmeni", pod vedením pana Petra a paní Petry Ištukové se vydala zvládnout trasu na Loděnici na elektrických vozících. Všechny tři skupiny tedy měly stejný cíl cesty. Na Loděnici si všichni odpočinuli, najedli se, třeba si i zaskákali na trampolíně, zahráli si fotbal a načerpali energii ze slunce a azurově modré oblohy. Poté se už jednotlivé skupiny vydávaly postupně na zpáteční cestu. Všechny děti trasu zvládly a za to jim náleží velká pochvala. Výlet jsme ukončili bez úrazu i ztrát na dětech i dospělých ;-) :-) :-) Za což patří velký dík všem zúčastněným dospělákům.

cyklo   cyklo2
cyklo3 cyklo4

 

 


 

Autorské čtení

Ve středu 24. 4. 2013 šly děti z novinářského kroužku na 1. stupeň naší školy. Důvodem návštěvy bylo autorské čtení. Většina žáků četla pohádky o čertech, protože se koná další ročník soutěže „Čertovské pohádky“, kde v porotě bývá pan režisér Zdeněk Troška. Mladší spolužáci se zaposlouchali i do krásných dětských veršů. Pohádky se tedy střídaly s básněmi a já jsem zase rapoval 2 písně. Můj rap se dětem velmi líbil, samozřejmě i učitelům z 1. stupně. Nakonec všechny děti tancovaly a náramně se bavily. Návštěva se mi líbila a těším se na další.

Martin Krečmer, 9. A

p1300063-au3
mezera
p1300083-au1

 

p1300074-au4

 

p1300086-au2


 

 

Návštěva letiště a opravny letadel

V pondělí 29.4.2013 se druhý stupeň naší školy účastnil celodenního výletu do Mošnova. Děti navštívily opravnu a lakovnu letadel firmy JOB AIR a poté se podívaly do vestibulu letiště L.Janáčka. Žáci měli jedinečnou možnost si prohlédnout velká dopravní letadla BOING a AIRBAS ve chvíli, kdy byla opravována, lakována a byla na nich prováděna nutná údržba. Žákum se věnoval pan Hanes a pan Zielonka. Seznámili děti s principem a fungováním opravny. Na letišti si děti prohlédly odletovou halu a seznámily se s historií a fungováním letiště. Výlet se všem líbil a už se všichni těší na novou exkurzi do automobilky Hyundai.

letiste  

 

letiste2

letiste3

 

letiste4
letiste5 letiste6

 


 

 

 

Fotosoutěž NAEP

 Dům zahraničních služeb – Národní agentura pro evropské vzdělávací programy

vyhlašuje nový ročník fotosoutěže pro rok 2013 na téma

„PRAXE JE ŠKOLOU ŽIVOTA”

  • Fotíte rádi a máte rádi nové výzvy?
  • Popusťte uzdu fantazii a neváhejte zaslat Vaše fotografie do soutěže.
  • Je zcela na Vás, jak soutěžní téma „PRAXE JE ŠKOLOU ŽIVOTA” uchopíte.
  • Vítězné fotografie budou uveřejněny v kalendáři DZS – NAEP pro rok 2014.
  • Autoři vítězných vybraných snímků budou oceněni věcnými cenami.

Bližší informace naleznete na stránkách NAEP.


 

 

Projektový den – ČTENÁŘSKÁ GRAMOTNOST

Dne 16. dubna 2013 se uskutečnil 2. projektový den z tematického okruhu ČTENÁŘSKÁ GRAMOTNOST s podtitulem Čerti na dovolené – tvoříme pohádky. Nejdříve se žáci motivovali oblíbenými pohádkovými knihami, četbou nebo poslechem pohádek /vytvořených jejich spolužáky/ z CD, zhlédnutím ukázek z filmů Čertova nevěsta a S čerty nejsou žerty. Pak se dali žáci do tvůrčího psaní, kreslení, nakonec autorského čtení. V rámci projektového dne navštívily všechny třídy besedu v místní knihovně, která se týkala problematiky naší sluneční soustavy a znečišťování planety ZEMĚ, žáci si vyslechli pohádku    „Ušmudlaná planeta“.

cten1   cten2
cten3   cten4


 


 

 

Hudební pořad Pavla Nováka ml.

19.dubna 2013 jsme navštívili Dům kultury města Ostravy, kde formou písniček a vyprávění Pavla Nováka ml.  se děti vydaly do světa zvířátek. Tento výchovný pořad byl zaměřen na vytvoření pevného a pozitivního vztahu k přírodě,  zvířatům a  ke všemu,  co k přírodě a životu patří. 

 Děti se aktivně zapojily a od první minuty programu zpívaly, tleskaly a tančily.

 

 

Den Země

18.4. žáci prvního stupně navštívili akci Den Země v Ostravě - Porubě ,kterou pořádaly organizace zabývající se ochranou životního prostředí a přírodovědné obory ostravských vysokých škol. Den Země je ekologicky motivovaný svátek,upozorňující na dopady ničení životního prostředí.


 

 

Výlet do Opavy

V pátek 19. 4. jeli žáci novinářského, výtvarného a teraristického kroužku na výlet do Opavy. Sraz byl v 8:45 na nádraží v Ostravě-Svinově. Na výlet jsem jel i s maminkou. V Opavě jsme navštívili Slezské zemské muzeum, kde jsme měli nachystaný animační program o vzácných savcích Slezska. Muzeum bylo velké. V nejnižším patře byla vycpaná zvířata, například medvěd, jelen, vydra, jezevec, čáp, volavka a kachna. V dalším patře mě zaujal šicí stroj Minerva. Potom se šlo do cukrárny Dolce Vita. Dal jsem si tam Sachr dort, který mi hodně chutnal. V 13:45 měl jet zpět vlak Elefant, který nejel. Místo toho jsme všichni i já s mamkou jeli rychlíkem z Olomouce, který měl naštěstí plošinu. Na nádraží pro mě a maminku přijel tatínek. Výlet se mi moc líbil a už se těším na to, co podnikneme příště.

Daniel Gruss, 8. ročník

snmek 258 snmek 262
mezera
snmek 280 snmek 305
mezera
snmek 307 snmek 313

 

 

Návštěva spolužačky

27.3.2013 jsme my, 5.třída, navštívili naši spolužačku, Jitku Vilímovou, v Sanatoriích Klimkovice. Prohlédli jsme si lázeňskou školu a navštívili tamní cukrárnu. Moc se nám to líbilo. Jitka už je zase mezi námi a my máme pěkné vzpomínky.

5.třída

hlov 1 hlov 2
mezera
hlov 3 hlov 4

 

 

 

Návštěva spolužačky

Ve středu 17.4. se žáci ze 7.B vydali na výlet za svou spolužečkou Zuzkou, která je na šestitýdenním pobytu v léčebně. Setkání bylo krásné, všichni se na Zuzku moc těšili. Po sdělení dojmů si žáci prohlédli ZŠ, kterou teď Zuzka navštěvuje. Přestože jsou na ni všichni hodní, Zuzka se těší, až bude zase s námi... a my z toho máme radost! Zuzko drž se, přejeme Ti, ať jsi co nejdříve zpátky u nás!

 

p1220798 mezera p1220797
 

Den autismu.

2. duben je uznáván  jako SVĚTOVÝ DEN AUTISMU.

MŠ Poruba, Čs.exilu 670 uspořádala v tento den setkání dětí  a jejich pedagogů v prostorách školky,kterou naše děti dříve navštěvovaly.

Moc děkujeme , že jsme se mohly s našimi dětmi připojit a prožít společně  hravé a podnětné dopoledne.

 

 

 

Velikonoční výstavka na Ukrajinské.

Děti z prvního stupně pozvaly své rodiče a příbuzné na velikonoční výstavku.

Ve dnech 25.3. a 26.3. 2013  se pochlubily svou šikovností. Vystavené výrobky vznikaly v hodinách výtvarné a pracovní výchovy, ale také v odpolední  keramické dílně.

 


 

 

 

Jaro v knihovně.

Dne 20.3.2013 navštívili žáci prvního stupně knihovnu na Vietnamské ulici v Porubě. Paní knihovnice si pro ně připravila povídání o jaru a velikonočních svátcích. Na závěr si děti prohlédly knihy a velikonoční výstavu, která právě probíhala v prostorách knihovny.

 


 

 

 

 

 

Rozmanitá příroda

Středisko přírodovědců,výukový program ekologické výchovy ROZMANITÁ PŘÍRODA . V prostorách Střediska přírodovědců v Ostravě - Porubě  jsme se dne 26.2.2013 dozvěděli co se děje v zimním období u krmítka. Poznávali jsme ptáky na krmítku ,naučili jsme se rozpoznat rozdíly mezi krmítkem-budkou- hnízdem. Pokusem jsme zjistili , která semínka jsou nejvhodnější pro drobné ptáky v zimě  a z těchto jsme vyrobili závěsná tuková krmítka.

 

krmitko

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Zdravá pětka nadačního fondu Albert, 15.2.2013

 Děkujeme velmi sympatické paní lektorce Michaele Raškové, která přijela k nám do školy a dokázala děti z 1.- 4.třídy zaujmout na celé dvě hodiny. Naši žáci si nejen zopakovali, ale také se dozvěděli zajímavé věci z oblasti zdravého stravování. Pracovali ve skupinkách,soutěžili , ochutnávali(se zavázanýma očima) různé druhy ovoce a zeleniny,aranžovali,aktivně se zapojovali do všech činností,které si pro ně paní Michaela připravila. Za správné odpovědi nechyběly odměny.

 

 

 

 

 

Benefiční koncert pro naši školu v Hudebním Bazaru 16.2.2013

Občanské sdružení NAKED FLOOR Benefit, o.s. bylo založeno v roce 2007 členy kapely Naked Floor.  Důvěra v to, že hudbou lze pomáhat lidem potřebným, handicapovaným či obětem přírodních katastrof, stála za zrodem nápadu zaštítit tyto aktivity založením občanského sdružení. Za několik let své existence má kapela na kontě více než desítku benefičních koncertů a shromáždění nemalé finanční pomoci neziskovým organizacím. Drtivou většinu těchto benefičních koncertů pořádala  kapela www.nakedfloor.cz pro naši školu, a za to jim patří náš obrovský dík. Finanční dar z koncertu  ze 16.2.2013 byl použit na nákup hudebních nástrojů cajón a boomwhackers, se kterými si užíváme hodně radosti  nejen v hodinách hudební výchovy.

 

 

 


 

 

 

Návštěva GVUO

5. 3. 2013 se 14 dětí z naší školy, které se zajímají o výtvarné umění a chodí do výtvarného kroužku, zúčastnilo animačního programu a komentované prohlídky výstavy Jana Zrzavého v Galerii výtvarného umění v Ostravě.

janzrzavy janzrzavy2
janzrzavy3 janzrzavy4
janzrzavy5 janzrzavy6

 

 


 


 

 

Vaňkův kopec č.1

 

Ve středu 9.1.2013  jsme vyjeli na Vaňkův kopec ve složení monoski : Karin Havlasová, David Repoň. Biski: Ríša Čumpelík, Nikol Vlochová. Lyže: Honza Miksa, Šimon Karásek, začátečník Honza Ondrášek . Začátečník – snowboardista Martin Krzystek. Velkou pochvalu si zaslouží oba dva začátečníci Martin a Honzík. Začátek lyžování a snowboardu zvládli bravurně a těší se na další sjíždění svahů. Počasí i sněhové podmínky byly skvělé a nálada ještě lepší. Všichni se těší na další LYŽOVAČKU

 

 


 

 


 

 

Beseda

Beseda s autorem knížky „Želvýprava“

 Ve středu 28. listopadu 2012 proběhla pro žáky naší školy beseda s autorem knížky „Želvýprava“ Lukášem Jarkulišem z Kravař. Jedná se o velmi mladého spisovatele, tuto knihu napsal ve svých 25 letech a vydal v roce 2012. Jedná se o netradičně psanou knihu o želvě. Spisovatel se inspiroval ze svého života, protože sám má želvu již 10 let. Kniha se čte po odkazech, na konci každé kapitolky se sám čtenář může rozhodnout, jakou cestou se vydá a pokud budou jeho rozhodnutí správná, dojde bezpečně až domů. Pro zpestření besedy spisovatel ukazoval obrázky zvířátek, která jsou v knize. Také přečetl úryvek. Jelikož kniha je psaná netradičním způsobem, je to něco nového a všechny velmi zaujala.

Aneta Návratová IX. A   Moje první setkání se spisovatelem

Dne 28. 11. 2012 jsme měli besedu se spisovatelem Lukášem Jarkulišem. Je asi nejmladší spisovatel, bydlí v Kravařích, je mu 25let. Vyprávěl nám o své knížce, kterou napsal docela nedávno, je to jeho úplně první knížka, která se jmenuje ŽELVÝPRAVA. Ukazoval nám obrázky želvy a zvířat, která nakreslil do své knihy. Vyprávěl nám, jak je jeho želva velká a jak se postaví na zadní nohy, dále se nás ptal, kdo má doma nějaké zvířátko, také na to, kdybychom byli zavřeni v akváriu, jak bychom se zachránili. Také jsme si četli poutavé ukázky. Želvýprava  se mi velmi líbila, protože byla zajímavá.

Lucie Horáková, 9. A

 

alt 

 

alt


 

 

EVRAZ - HOKEJ

Nadační fond EVRAZ a HC Vítkovice steel připravili akci pro hendikepované děti, díky které se mohli žáci naší školy zúčastnit ve čtvrtek 8.11.2012 tréninku Vítkovických hokejistů v ostravské ČEZ aréně. Součástí akce byla autogramiáda, společné foto dětí a hráčů na ledové ploše a předání drobných dárků.

Žáci byli nadšení ze setkání se slavnými hokejisty, kteří jsou pro ně vzorem- vidět na vlastní oči např. Romana Málka, Jiřího Burgera nebo Viktora Ujčíka, to pro ně byl velký zážitek. Také podepsané fotografie s ostatními dárky vyvolaly vlnu radosti a nadšení. Plakáty, kalendáře, puky s logem klubu a malé dresy na pověšení do okýnka auta...

Děkujeme nadačnímu fondu EVRAZ a HC Vítkovice steel za krásnou akci a budeme se těšit zase příště!

alt                                       

 

Vltava 2014

 

Po dvou letech jsme se opět vydali na vodu. Cílem byla Vltava, start ve Vyšším Brodě a cíl pod Českým Krumlovem, cca 37 km po vodě rozložených do třech dnů. Bylo nás hodně. Jeden plný autobus a jeden plný Ford Transit s plným přívěsem. Lidé, lodě, stany, spacáky, karimatky, vaření. Dobrá nálada přibalena, počasí objednáno, sjízdná Vltava také. Celý pobyt jsme přečkali bez úhony a s krásnými zážitky. Ujistili jsme se, že umíme jezdit na raftech i na kánoích a když je třeba, pádlujeme jako zběsilí. Překonali jsme veškeré vodní překážky, které byly na cestě. Umíme odpoledne postavit tábor a ráno ho zase zbalit, mezi tím udělat oheň a opéct párky. Téměř nic jsme neztratili... Přestože počasí nebylo úplně ideální (chvíli désť a chvíli slunce), cíle byly splněny. Vltava zůstala za námi, nikdo se nepřevrátil (pokud ano, tak to nešlo vidět) a všichni jsme přijeli zpátky... takže úspěch. Děkujeme občanskému sdružení ABAK - počítadlo za půjčení lodí, Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého za zapůjčení speciálních sedaček a obětavým rodičům za zapůjčení všeho ostatního.

Těšíme se zase příště!

voda1   voda2


Raftování na Vltavě

Dne 7.5. jsme jeli se školou na řeku Vltavu. Měli jsme sraz v 8 hodin před školou. Naložili jsme věci do autobusu a jeli. Cesta trvala 8 a půl hodiny. Když jsme dorazili, vybalili jsme si věci a museli jsme si postavit stany. Pomohli jsme ohřát večeři, kterou jsme vezli už ze školy – bramborový guláš – vyčistili jsme si zuby a šli spát. První noc se mi spalo docela dobře. Další den jsme už vyrazili raftovat. Jel jsem na barace s Martinem, docela se nám dařilo – sjeli jsme i jezy, které byly boží! Když jsme dorazili do druhého tábora, museli jsme si opět postavit stany. Někteří z nás jsme se vydali na procházku do lesa, a když jsme se vrátili, zjistili jsme, že jdeme do lesa znovu – tentokrát pro dřevo na táborák. Táborák jsme měli ale bez párku, opékali jsme si jen chleba. Další den na vodě jsem jel v pulsaru s panem Honzou a paní Petrou. Do tábora jsme se dostali jako první. Po tradičním stavění stanů a večeři jsme se vydali do hospody, kde jsme sledovali hokej Česko vs. Slovensko. Vyhráli jsme, ale museli jsme jít spát těsně před koncem. Poslední dne jsem jel nejdříve na coloradu s paní Martinou. Po dvou splavech jsem se s Martinem prohodil a šel jsem s Vojtou na baraku. Poslední trasa byla nejdelší a bylo zde i nejvíce jezů; projížděli jsme i Českým Krumlovem. Na konci Českého Krumlova jsme přistavili rafty, snažili jsme se je vysušit a sbalit. Teprve po tom pro nás přijel autobus a odjeli jsme do posledního kempu. Zde jsme opékali párky a po večeři jsme šli spát. Moc se mi akce líbila a těším se na další rok.

Ondřej Vnenčák, 8.A

voda3   voda4
voda5 voda6


 NÁZOR NA AKCI

Dne 7.5. jsme jeli sjíždět Vltavu na raftech. Už jsem byla na Vltavě podruhé a pokaždé si z raftování odnesu plno zážitků. Nejvíce se mi líbilo, když jsme sjížděli jezy, když jsme zpívali na raftech, jak se kluci převrátili na barace, jak chtěli hodit do vody paní Kačenku.... Moc se mi líbilo, když jsme projížděli Českým Krumlovem, bylo tam nádherné okolí. Večer jsme opékali na ohni buřty, chleby, hráli na kytaru a zpívali. Moc jsem si to užila, všichni byli na nás moc hodní a starali se o nás. Vůbec se mi nechtělo domů. Škoda, že jsme tam nebyli delší dobu, užili jsme si hodně legrace.  Příští rok bych chtěla jet znovu.                    

Lucka Horáková, 9.A

 


 Další informace k raftování na Vltavě :-)

- peníze za akci vybíráme v pondělí 5.5. 2014. Peníze bude vybírat POUZE paní Petra Ištuková

- sraz ve středu 7.5.  v 8:00 hod ve škole

- při odjezdu nutné odevzdat (paní Petře I.)

               a) seznam léků + dávkování

               b) prohlášení o bezinfekčnosti – s datem odjezdu, tj. 7.5.2014

- nezapomeňte přibalit dítěti kartičku zdravotní pojišťovnyprůkaz ZTP nebo ZTP/P, parkovací kartu (kdo má)

- jestliže vaše dítko užívá léky i během dne, nechte mu prosím léky v příručním batůžku a upozorněte na to paní Petru.

- případě většího počtu užívaných léků je vhodné pořídit dávkovač na léky a předat léky v dávkovači. (Moc nám to pomůže :-))

- nezapomeňte přibalit EŠUS, LŽÍCI a HRNEK – nezbytné!

 

 


 

 Týden APA na Vltavě 2014

alt  

 

 

1) Informace k organizaci

Termín: středa 7.5.- neděle 11.5.2014 (POZOR ZMĚNA!!!)

Ubytování:

Středa 7.5. - sraz ve škole v 8 hod, Kemp Pod Hrází, Vyšší Brod

Čtvrtek 8.5. - Kemp U Nojdy (Rožmberk nad Vltavou)

Pátek 9.5. - Tábořiště U Fíka (Rožmberk n. V.)

Sobota 10.5. - Nové Spolí (Český Krumlov)

Neděle 11.5. - návrat do Ostravy cca mezi 17-18 hod

2) Další informace

Cena pobytu: 1500 Kč (v ceně je zahrnuta doprava, ubytování v kempech, strava)

Vedoucí akce: Kateřina Marečková, zdravotník: Petra Ištuková

Stravování:

- obědy budou probíhat formou svačinových balíčků (např. pečivo, paštika, tatranka, jablko), večeře budou vždy teplé - během raftování budeme každý den dělat přestávku v kempu přibližně v polovině trasy. Zde bude možné si v kioscích zakoupit nanuky, oplatky, polévky a další teplá jídla (vhodné kapesné).

Informační schůzka k pobytu:

- uskuteční se ve čtvrtek 24.4.2014 v 15:30 hod - na schůzce obdržíte podrobnější informace o pobytu, seznam věcí a další důležité náležitosti

- Na informační schůzce je nutné odevzdat:

a) Souhlas rodičů s APA

b) Souhlas rodičů s převozem školním autem

c) Potvrzení od lékaře (Neplatí pro žáky, kteří již v tomto školním roce potvrzení od lékaře přinesli – jejich potvrzení je stále platné). 

3) Nutné věci pro akci:

- vlastní spacák - karimatky můžeme zajistit

- pokud máte vlastní stan, prosím, oznamte tuto informaci Katce Marečkové + pro kolik osob je stan určen (stanů máme málo )

- nutný ešus, lžička + hrnek

 

Vodáctví ZDAR! :-)

 


 

 Seznam věcí pro Týden APA na řece Vltavě

 

    spací pytel
    karimatka – nutná!!!
    čelovka (baterka)
    ešus + lžíce
    hrnek

Dostatečné množství spodního prádla a ponožek
Trička, tepláky, kraťasy, mikiny
Zimní čepice, rukavice, kšiltovka, šátek
Dvoje boty + gumáky 
Nepromokavá bunda
Pláštěnka
Plavky 
teplé pyžamo
2x osuška, hygienické potřeby, kapesníky
Repelent
Karta pojištěnce
Seznam léků + indikace
Blok a psací potřeby
Cyklo láhev na pití (PET láhev 0,5L)
Batůžek
igelitku navíc (větší sáček) na špinavé a mokré věci

-    prosím, aby všechny věci (oblečení, boty atd.) byly řádně podepsány příjmením dítěte
-    dostatečné kapesné (občerstvení)

Věci do lodi:
Koupací boty do vody nebo sandále s uchycením paty nebo staré tenisky.
Nepromokavá bunda (stará šusťáková bunda, která se může namočit)
Kalhoty dlouhé (šusťákové nebo tříčtvrteční, dobře schnoucí)
Jakýkoliv neoprén či neoprénový doplněk je vítán!

Mobilní telefon a jiné cennosti na vlastní zodpovědnost!
Vzhledem k tomu, že nevíme, jaké bude počasí, přibalte prosím více teplého oblečení.

Všechny věci zabalte do batohu či sportovní tašky, kufr není vhodný. 

 


 Plán naší plavby

alt


 

 

 

Týden APA na Vltavě 2014

  

 

 

1) Informace k organizaci

Termín: středa 7.5.- neděle 11.5.2014 (POZOR ZMĚNA!!!)

Ubytování:

Středa 7.5. - sraz ve škole v 8 hod, Kemp Pod Hrází, Vyšší Brod

Čtvrtek 8.5. - Kemp U Nojdy (Rožmberk nad Vltavou)

Pátek 9.5. - Tábořiště U Fíka (Rožmberk n. V.)

Sobota 10.5. - Nové Spolí (Český Krumlov)

Neděle 11.5. - návrat do Ostravy cca mezi 17-18 hod

2) Další informace

Cena pobytu: 1500 Kč (v ceně je zahrnuta doprava, ubytování v kempech, strava)

Vedoucí akce: Kateřina Marečková, zdravotník: Petra Ištuková

Stravování:

- obědy budou probíhat formou svačinových balíčků (např. pečivo, paštika, tatranka, jablko), večeře budou vždy teplé - během raftování budeme každý den dělat přestávku v kempu přibližně v polovině trasy. Zde bude možné si v kioscích zakoupit nanuky, oplatky, polévky a další teplá jídla (vhodné kapesné).

Informační schůzka k pobytu:

- uskuteční se ve čtvrtek 24.4.2014 v 15:30 hod - na schůzce obdržíte podrobnější informace o pobytu, seznam věcí a další důležité náležitosti

- Na informační schůzce je nutné odevzdat:

a) Souhlas rodičů s APA

b) Souhlas rodičů s převozem školním autem

c) Potvrzení od lékaře (Neplatí pro žáky, kteří již v tomto školním roce potvrzení od lékaře přinesli – jejich potvrzení je stále platné). 

3) Nutné věci pro akci:

- vlastní spacák - karimatky můžeme zajistit

- pokud máte vlastní stan, prosím, oznamte tuto informaci Katce Marečkové + pro kolik osob je stan určen (stanů máme málo )

- nutný ešus, lžička + hrnek

 

Vodáctví ZDAR! :-)

 

Festival divadelní tvorby Arénka

Arénka se uskutečnila dne 23.1. Odehrávala se na Alternativní scéně v Loutkovém divadle města Ostravy. Měli jsme velmi příjemnou atmosféru, tolerantní publikum a také velké nervy. Po skončení všech vystoupení jsme měli prohlídku loutkového divadla - zákulisí, malírnu, řezbářskou dílnu a byli jsme se podívat i na pódium. Na prohlídce nás provázela mladá slečna, která nám přejmenovala Dominika, dala mu jméno: Dominik Mirek Patrik :D. Vždy, když po něm něco chtěla, tak na něho zavolala Dominiku Mirku Patriku a všichni jsme se bouchali smíchy :D. Celkově byla krásná celá Arénka, ale já jsem si tam vyřvala hlasivky. Velmi se mi líbilo taneční vystoupení s obručemi a pohádka Létajicí dědeček. Nám se asi ta Červená Karkulka taky povedla. Velmi se mi to líbilo a těším se na další rok Arénky a na to, co zase paní Dáša Nyklová vymyslí za pěkné představení.

Alexandra Velartová 8.B

img 80001 img 81461

 


 

 

Spaní ve škole s dramatickým kroužkem

V noci z 15. na 16. ledna, byla pro 10 žáků této školy a zároveň dramatického kroužku vytvořena možnost spát ve škole, které využilo 8 z nich. Vše začalo po vyučování relaxací a čtením pohádky. Ke každému spaní ve škole patří i trocha dřiny, která zde byla zastoupena nácvikem na festival dětské divadelní tvorby Arénka. Nacvičovali jsme stejné představení jako na Vánoční besídku – Červená karkulka. Po troše dřiny jsme stáli před nelehkým úkolem. Měli jsme za 5 minut vymyslet a nacvičit scénku s plyšáky. Večer jsme se nakonec dívali na film 102 dalmatinů. Samotná noc byla organizovaná tak, že spali kluci a  holky  zvlášť. Z celé akce se mi asi nejvíce líbila relaxace.   

 Honza Miksa -  8.B

dscn56931 dscn57222

 

Posezení s Lubošem Holzerem

PaedDr. Lubomír Holzer je špičkový muzikoterapeut, speciální pedagog, profesionální umělec. Jeho práci můžeme stručně charakterizovat jako návrat ke kořenům existence lidstava v nedělïtelném propojení současnosti s budoucností. Muzikoterapie má schopnost účinně působit na člověka s jakoukoliv diagnózou, prokazatelně léčí, uzdravuje a působí na skutečné příčiny onemocnění.

Anetka -"Jak jsme hráli na bubny, tak jsem se poctivě snažila ...."

Lucka Horáková - "Líbilo se mi, jak pískal na ty nástroje a my jsme poslouchali. Pak jsme hráli na bubny a tö se mi moc líbilo."

Matouš - "Mě se to líbilo a mohl jsem si odpočinout."

Evka - "Byl tam pán, který měl kudrnaté vlasy, jmenoval se Luboš a ten nám ukazoval nástroje, které pocházejí z dávných časů. Největší sranda byla, když jsem si mohla hrát s Matoušem a Honzou."

Honza - "No takže, mi se to líbilo."

dra1   dra2
dra3 dra4 

 

 

Divadelní přehlídka

divadeln pehldka


 

Halloween – vyučování v kostýmech

Dne 31. 10. 2018 proběhlo v naší škole vyučování v halloweenských kostýmech, které si děti přinesly z domu, nebo si je vyrobily ve škole. Rozvrh hodin se tentokrát neměnil, všechny předměty zůstaly stejné! Během dne chodila po třídách porota, která vyhodnotila tři nejlepší kostýmy. Skvělé masky byly odměněny. Kostýmy pro děti samozřejmě nebyly povinné. Moc jsme si to užili, sešlo se několik čarodějnic, upírů, dýní, smrtek a dalších skvělých masek.

Nejlepší masky:
1. místo - Jessica Richterová jako upíří žena
2. místo - Matyáš Ferkál, zcela lapený v pavučině
3. místo - Radek Trojek jako krvavý muž a děsivá Alena Macurová
Cenu za nejděsivější pár obdržela Julie Telnarová a Jan Funiok
Cenu za nejděsivější třídu dostala 5.A

Žáci z novinářského kroužku

hall1 kopie   hall2 kopie
hall3 kopie hall4 kopie

 

Oříšek hledá talent - 2018

8. 11. 2018 jsme se zúčastnili s dramatickým kroužkem soutěže „Oříšek hledá talent“, která se konala v ZŠ speciální, Těšínská 98, Slezská Ostrava. Hráli jsme divadlo s názvem Popelka. Dostali jsme všichni medaile a diplomy. Paní Markéta mě donutila zazpívat písničku od skupiny Lunetic „Jsi moje máma“. Nakonec jsem byl ale rád, za zpěv jsem vyhrál druhé místo a dostal jsem plyšáka. Lukáš Tlolka se umístil na čtvrtém místě a Mikuláš Prorok na prvním místě v kreslení. Obrázky měli moc krásné. Na svačinu jsme všichni dostali buchtičku. Moc se mám to líbilo.
Denis Alexa, 9. C

oek4   oek1


 

 

alt

mezera alt

 

 

Květnová tvůrčí dílna v Centru volného času v Porubě

Tentokrát jsme si v tvůrčí dílně vyrobili dárečky pro maminky k jejich svátku.

td1   td2


 

 

Tvůrčí dílna v Centru volného času Poruba

Opět  jsme navštívili tvořivou dílničku v Centru volného času, kde jsme tentokrát vyráběli Tučňáka. Paní, která se tam o nás stará, vždy dětem vše připraví k vyrábění...barvičky, nůžky, lepidla, vystřižené papíry, atd....Naše děti tvoří výrobky za pomoci pedagogických pracovníků a  svůj výrobek si  mohou odnést domů nebo nechat ve škole na výstavě. Děti se na tvůrčí dílničku vždy moc těší! Další tvoření nás čeká v dubnu . 

tvurci dilna 2 2014 1 tvurci dilna 2 2014


 

ACES

Od 30/09/13 do 04/10/13 se naše škola  účastnila setkání učitelů a žáků zapojených do projektu ACES. Setkání se uskutečnilo v Bukurešti (Rumunsko).

ACES nabízí příležitosti pro mladé lidi ze střední a jihovýchodní Evropy rozvíjet přátelství přes hranice a účastnit se aktivně mezinárodních školních projektů. Program podporuje vytvoření středoevropského sítě škol. Cílem je podporovat dialog a spolupráci mladých lidí a vytvořit udržitelnou síť sdílení znalostí, vzájemného učení a inovací. Účastníci patnácti partnerských zemí společně pracují na tématech společného zájmu a mohou rozvíjet nové pohledy na regionální a evropské úrovni. Tématem cyklu ACES  2013/14, je: "Já a ostatní: Objevování rozmanitosti kolem a ve mně." ACES je iniciativou nadace ERSTE Stiftung a je koordinován Interkulturního centra ve spolupráci s organizací:  Včelí DOM.

aces1   aces2


 

Strana 4 z 5

«ZačátekPředchozí12345DalšíKonec»

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.