Vánoční besídky ve třídách.

 

vanoce  

 

vanoce2


 

 

Mikuláš Hitrádia Orion a hráčů FC Baník

Také odpoledne 5. prosince 2014 bylo veselé. Na oddělení Dětského lékařství Městské nemocnice Ostrava dorazil Mikuláš s andělem a čertem z Hitrádia Orion a jako bonus přivedla i hráče FC Baníku Ostrava. Přivítali jsme Michala Frydrycha, Jiřího Pavlenku, Tomáše Vengřinka a Davora Kukece, kteří       po marné snaze čerta odnést si někoho do pekla a rozdání mikulášské nadílky, předali adventní kalendáře, ovoce a upomínkové předměty Baníku Ostrava. Samozřejmě nesměly chybět podepsané fotografie hráčů s věnováním.
Zpívalo se, fotilo se a došlo i na spoustu zajímavých otázek, např. kolik gólů dali, co jedí nejraději, kam chodili do školy, jak se učili… Odpoledne uběhlo  v příjemné předvánoční atmosféře a vykouzlilo na tvářích dětí úsměv a radost.

hitradio1   hitradoi2
hitradio3 hitradio4

 

 

Mikulášská nadílka

5. prosince 2014 nás na dětské oddělení MNO přišli potěšit žáci ze ZŠ Ostrčilova, kteří si připravili s Mgr. Radmilou Hiklovou vánoční vystoupení s baletem, básničkami a vánočními koledami, které zpívali pod taktovkou Mgr. Jakuba Mezírky. Po té vstoupil Mikuláš s čertem a anděly, kteří za básničku či písničku rozdávali dětem mikulášské balíčky, které dobrotami naplnilo stravovací zařízení naší nemocnice. Všichni  měli z jejich návštěvy radost.

mikulas1   mikulas2
mikulas3 mikulas4

 


 

 

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK ČERVENOHORSKÉ SEDLO

18.-21.2015

Fotografie z lyžování naleznete na tomto odkaze:

lyze15    Lyžařský výcvik na Červenohorském sedle březen 2015LYŽAŘSKÝ KURZ 7.-10.1.2015

již tradičně na Červenohorském sedle v Jeseníkách, vyrazili jsme ve složení : lyžaři Filip Juhos, Patrik Kopecký, Ondra Vnenčák, Martin Krzystek a Honza Ondrášek, monoskiaři Martin Havel, Terezka Muroňová, Katka Sasáková a Jituš Vilímová.  Katka s Jituškou si vyzkoušely monoski zcela poprvé, a k potěšení s velkým úspěchem. Skvělé lyžařské výkony podali rovněž monoskiaři Martin s Terezkou a zdatní lyžaři Patrik, Ondra, Martin, Honza a FilipJ Těšíme se všichni na březnový termín!J

 FOTKY Z LYŽOVÁNÍ ZDE...: KLIKNI        

www.rajce.idnes.cz     (uživatel: ukrajinska  ,  heslo: ukrajinska) 

lye 15    Lyžařský výcvik na Červenohorském sedle leden 2015 


Vážená paní ředitelko,

chtěl bych touto cestou ocenit práci Vašich kolegů na lyžařském výcviku v Jeseníkách.
Jejich obětavost, přístup k dětem, zájem o potřeby jednotlivců, entusiasmus a smysl pro humor, to všechno vytvářelo velice příjemnou atmosféru.
I přes nepříznivé počasí panovala díky Vašim kolegům vždy dobrá nálada.
Bylo zřejmé, že svou práci dělají srdcem a že jsou to lidé na svém místě. Myslím, že v mnoha ohledech dělali daleko víc, než pouze svou
povinnost. Patří jim mé velké uznání.
Chtěl jsem se s Vámi podělit o své čerstvé dojmy jako "očitý svědek" .
Přeji Vám, Vašim kolegům i celé škole hodně dalších úspěšných akcí.

S pozdravem

Juraj Havel

 

Vážený pane Havle,

mnohokrát Vám děkuji za krásnou zprávu. Jsem ráda, že oceňujete mé kolegy za jejich profesionální a lidský přístup k dětem. Práce, kterou vykonávají je někdy opravdu náročná a dobré slovo a pochvala moc potěší. Váš email jim s radostí přepošlu, protože pochvala z vaší strany je nabije další energií, kterou k výkonu své práce potřebují. Pro mnoho mých kolegů je jejich práce opravdovým posláním.

                        Mnohokrát Vám děkuji a přeji krásné dny!

                                                                 S pozdravem Jana Heřmanová


 

chs1    chs2

chs3

 

chs4
chs5 chs6
 

 


 

   

PŘÁNÍ K VÁNOCŮM

jana vnoce

 

POZVÁNKA - MALÉ VÁNOČNÍ RADOSTI

pozvnkabesdka

 

Vánoční Praha

 

Dne 11. prosince 2014 navštívili žáci z novinářského kroužku vánoční Prahu, také jeli stálí dopisovatelé a někteří rodiče. Výlet se velmi vydařil, viděli jsme Václavské náměstí se sochou Svatého Václava na koni, Národní muzeum, Staroměstské náměstí, Staroměstský orloj a Karlův most. Zúčastnili jsme se zasedání POSLANECKÉ SNĚMOVNY. Byli jsme okouzleni výzdobou Prahy, zvláště večer na nás zapůsobily rozsvícené vánoční stromky na Staroměstském náměstí a na Václavském náměstí. Někteří účastníci hezkého výletu si koupili vánoční dárky pro své příbuzné. Těšíme se na další akci novinářského kroužku.
Žáci z novinářského kroužku

 

praha 2_2   praha 2_1


 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA SŠ Prof.Matějčka

Dne 5. 12. 2014 se uskutečnil na SŠ prof. Zdeňka Matějčka Den otevřených dveří, kterého se tentokrát zúčastnili všichni žáci z druhého stupně. Střední škola byla perfektně připravená, exkurze se nám líbila.
Žáci z novinářského kroužku
Dne 5. 12. 2014 jsem šel se svou třídou na exkurzi, která byla na střední škole. Prošli jsme několik učeben s nabídkou oborů: pečovatelský, obchodní, zahradnický, pletení košíků atd. Ve školní restauraci jsme si prohlédli bar a slavnostní stoly, nakonec jsme si objednali u baru něco k pití. Já jsem si dal cocktail Rudý měsíc, byl dobrý. Exkurze se mi líbila. 
Radim Vašek, 7. třída

matej1   matej2


 

Vánoční koncert sdružení Podkova

Dne 9. 12. 2014 jsme byli na Vánočním  koncertě Sdružení Podkova v Ostravě – Zábřehu.

Vystupovali tam kouzelnice, orientální tanečnice, taneční skupina a na závěr byl Tomáš Klus. Moc nás zaujaly kouzelnice se svými kouzly s holuby, které dívky proměnily v králíka. Potom měly na stole připravenou vázu s květinou, ze které otrhaly listy, daly je do pytle a potom z něj vyhazovaly lístky. Po kouzelnicích vystupovala orientální tanečnice, která tančila se zlatými křídly. A nakonec nám zazpíval Tomáš Klus. Byla s ním velká legrace, protože v průběhu zpívání seskočil z pódia a šel mezi děti. Na konci byla autogramiáda a focení. Moc se nám to líbilo a pobavilo a těšíme se na příští ročník. Žáci 8.třídy

podkova1   podkova2
podkova3 podkova4

 


 

Jak jsme slavili Mikuláše u nás ve škole

Dne 4. prosince 2014 k nám do školy přišel Mikuláš s anděly a čerty. Jejich tváře nám byly poněkud povědomé.  Některé děti měly radost, jiné ne. Mikuláš se zastavil i v naší třídě. Čerti vtrhli do dveří a popadli ty, kteří zlobili. Bohužel jsem byl mezi nimi i já. Dominika vzali do pytle, vůbec neprotestoval. Ostatní žáky i paní učitelku pomazali čerti uhlím. Nakonec za písničku dostal každý adventní kalendář a perník. Akce se vydařila.
Tomáš Jedelský, 7. třída

mik1   mik2


 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA DODÁVKU VÝPOČETNÍ TECHNIKY

llllllllllll

kkkkkkkk

 


 

Vyrábíme společně Betlém

S dětmi v nemocniční školce ve Vítkovicích jsme se s radostí zapojili do soutěže „Vyrábíme společně betlém“. Zadání znělo: Vyrobte prostorovou figurku do Betléma 20 – 40 cm velikou z libovolného materiálu.

Tuto aktivitu děti přijali s velkou radostí a nadšení. A tak díky velké chuti tvořit se nám podařilo stvořit tři krále a jednoho andělíčka. Na vytváření postaviček jsme použili panenky KIWANIS (které, dostáváme pro děti do nemocnice).

 

Tato soutěž byla organizována ve spolupráci Hitrádia Orion,  Right Power energy s.r.o. a Moravskoslezský deník.

 

První místo pro školy a školky je odměna v hodnotě 30000 kč a každá škola a školka dostala za účast společenskou hru.

dsc02373

dsc02375


 

 

 

Podzimní výstava „ Naše zahrádka“

Od 7. října do 10. října 2014 se konala v naší škole výstava výpěstků z našich zahrádek, kterou připravily paní učitelky Mgr. Markéta Hermanová a Mgr. Alena Kanclířová. Mohli jsme zhlédnout různé druhy ovoce, zeleniny a podzimních květin. Také jsme vyplňovali kvíz, otázky, které nám dělaly problémy, nám byly vysvětleny. Dozvěděli jsme se i mnoho zajímavostí. Výstava se nám velmi líbila a doufáme, že bude i příští rok. Mohli se zúčastnit všichni žáci a zasoutěžit si.
Žáci z novinářského kroužku

Výsledky soutěže tříd:
Na I. místě se umístila 6. C třída.

Výsledky soutěže jednotlivců:
I. místo: Nikol Cmorjaková, 5. A
II. místo: Štěpán Asmus, 6. A
III. místo: Aneta Nováková, 5. B
Děkujeme všem zúčastněným žákům i jejich rodičům za zaslané exponáty. Vítězům blahopřejeme.
Organizátorky výstavy

podzimn vstava podzimn vstava2


 

NÁVŠTĚVA OBCHODNÍ AKADEMIE

Dne 2.10. 2014 jsme navštívili Obchodní akademii v Ostravě - Mariánských Horách. Zúčastnili jsme se skoro všichni. Akce se jmenovala tzv. Den zdraví. A program byl vydatný. První jsme šli na ping – pong, kde naši školu reprezentovala paní Šárka, které jsme fandili, jak nejvíce to šlo. Poté nás čekalo menší občerstveníčko J. Bylo to moc dobré a nejvíce nám chutnaly perníkové kousky a palačinky. Poté byla prezentace o poruchách příjmu potravy a stravování v USA. Poté bylo vyhlášení ZŠ škol, které se dne zdraví účastnily. Ze 6 škol jsme skončili na 4. místě, což je super! J Pak jsme se šli podívat do botanické zahrady, která se nám také moc líbila, byla tak příjemně nazdobená. A nakonec jsme si prohlídli celou akademii. Celkově se nám ten den moooc líbil. Lidi byli moc milí a hodní. (Terezka, Lucinka a Denča, 8.A)

 

02102014890 02102014914

02102014917


 

Náš výlet na Žermanickou přehradu

Se třídou jsem se zúčastnil výletu na Žermanickou přehradu – 10. 9. 2014. Byl jsem na parníku – mohl jsem si tak zajezdit po celé přehradě. Prohlédl jsem si také jachtu, kamarádi se i projeli. Přehrada je hezká. Počasí bylo nádherné, svítilo nám sluníčko. Navštívil jsem také místní restauraci a dal jsem si kuřecí řízek, hranolky a kečup. Jídlo bylo moc dobré. Po celou dobu se nám věnovali 2 kapitáni a 1 admirál. Všichni jsme dostali dózu na svačinu a pamětní list. Doma jsem povyprávěl své zážitky.
Pavel Janyška, 7. třída

ermanice1   ermanice2


 

Podzimní výstavka

podzim vstavkaa


 

Svět není černobílý

Na konci minulého školního roku proběhla uzávěrka soutěže výtvarných prací dětí a mládeže se specifickými problémy s názvem „Svět není černobílý“. Soutěž byla vyhlášena v rámci XXII. ročníku Evropských dnů handicapu v Ostravě, který se uskutečnil ve dnech 29. září - 3. října 2014. Mezi deset nejlepších výtvarníků, které vybrala odborná komise, se dostali žáci naší školy Filip Juhos (9.A) a Tomáš Koukal (6.A).  Ocenění proběhlo na slavnostním večeru Křišťálový kamínek 2014, který se konal 1. října 2014 v Divadle Antonína Dvořáka. Oceněným gratulujeme a těšíme se na další jejich výtvarnou tvorbu!


 

5.A poznává Ostravu

Ve vlastivědě probíráme Ostravu, tak jsme si v červnovou středu vyjeli na výlet. Vybrali jsme si ostravskou radnici s vyhlídkovou věží. Byl tam nádhrený výhled. I počasí nám přálo. Moc jsme si to užili. Nakonec jsme si ještě zašli do radniční restaurace, kde jsme otestovali báječné sportoviště. Už se těšíme na další poznávací výlet. žáci 5.A

5.a ostrava 1 5.a ostrava 2 5.a ostrava 3

 


 

 

Exkurze na vlečkovém provoze Paskov

Dne 16. června navštívili žáci naší školy vlečkový provoz Paskov. Díky panu Ondráškovi, který tuto exkurzi zařídil, mohli vidět a částečně si i osahat nelehkou práci zdejších zaměstnanců. Vlečkový provoz v Paskově funguje jako překladiště kontejnerů, z vlaků na kamióny i naopak. Vlaky zde přivážejí zboží z největších evropských přístavů jako jsou Terst nebo Hamburk. Velký obdiv u nás vzbuzoval překladač kontejnerů ,,Hyster", který byl schopen zvedat náklad až o hmotnosti 70 tun a zvednout ho do osmimetrové výše. V lokomotivním depu jsme viděli lokomotivy, které se právě opravovaly. Překvapením pro nás bylo, že hmotnost těch nejtěžších se pohybuje kolem 100 tun... ! Na železničním stavědle jsme si mohli přehazováním výhybek postavit vlakovou cestu. Ale opravdu největší zážitek byl, když jsme si zkusili práci strojvůdce a projeli jsme se v opravdových dieselových lokomotivách! Moc děkujeme panu Ondráškovi a jeho spolupracovníkům pánům Jandáskovi a Galdiovi. Ti nás celým provozem provázeli a připravili nám krásné a  nevšední zážitky.

p1260420 p1260427


 

Vyhodnocení celoroční sběrové soutěže.

Sběrová soutěž probíhala od října do května – vyhodnoceny byly třídy i jednotlivci:

Třídy: 1.místo – červená třída 2.B   771 kg; 2.místo  - modrá třída   452 kg; 3.místo – červená třída 2.A 175 kg; 4.místo – zelená třída 111 kg; 5.místo – žlutá třída   107 kg;

Žáci jednotlivě: 1.Adrian Puškel 370 kg; 2.Jan Václavík 167 kg; 3.Kristýna Ščepancová 147 kg; 4.Vojta Fischer 134 kg; 5.Alžběta Kočicová 87 kg; 6.Petr Holiš 81 kg; 7.Vojtěch Rada 77 kg a Nikola Cmorjaková 77 kg; 8.Ondřej Vlček 76 kg; 9.Sebastian Skulina 70 kg; 10. Filip Mariánek 67 kg; 11. Lukáš Tlolka 43 kg; 12. Jan Funiok 41 kg; 13. Aneta Nováková 34 kg; 14. David Schücke 21 kg

Děkujeme  silným chlapcům  a panu učiteli Sašovi  za pomoc při nakládání sběru .

sber vitezna trida sber 1

 


 

ARMY-LAND ve Vratimově

Byli jsme na úžasném vojenském dni ve Vratimovském Armylandu. Viděli jsme tam velkou sbírku vojenských zbraní, které jsme si mohli osahat, do vojenských aut jsme nejen nahlédli, ale i usedli. A největším zážitkem pro nás všechny byla jízda terénem „V3Skou“. Zahráli jsme si všichni společně na vojáky a plnili zadané úkoly. Počasí nám vyšlo a celá akce se nám moc líbila.

 

army 1

army2

 

 


 

 

30.5.2014 výlet do ZOO Ostrava

Přestože počasí  nepřálo  výletům , my jsme se  nedali  chladem a deštěm odradit a vypravili jsme se do ZOO za oblíbenými zvířátky. 

zoo1 1 zoo1 2


 

Den řemesel

alt


 

Malba v plenéru

V pondělí 19. 5. 2014 proběhl netradiční výlet do Ostravy – Zátiší. Netradiční na tomto výletu bylo propojení turistiky s výtvarnou výchovou. Takzvané malby v plenéru se zúčastnily deváté a osmé ročníky naší školy.  Po příjezdu do Zátiší dostali žáci papíry, pastelky, uhly a voskovky a začali kreslit okolní přírodu. Po dokončení obrázku jsme vyšlapali kopec do blízkých Budišovice. Po malém zabloudění jsme našli příjemnou cestu lesem, která vedla zpět ke konečné tramvaje číslo 5. Po malém občerstvení na místní zahrádce jsme vyrazili zpět do školy.

malba v plenru malba v plenru2


 

Divadelní představení v KD Akord.

6.5.2014 jsme vyrazili do kulturního domu Akord na výpravný pohádkový muzikál Těšínského divadla s názvem Hrátky s čertem. Pohádka se dětem líbila. Byla plná humoru, poezie a jak už to v pohádkách bývá, zvítězilo dobro nad zlem.

 

akord1 akord2


 

Vernisáž výstavy ,,Pohled do jiného a přece stejného světa"

23. dubna proběhla vernisáž 5. ročníku mezinárodní výstavy výtvarných prací osob s poruchami autistického spektra ,,Pohled do jiného a přece stejného světa". Vernisáž s předáváním cen a účastnických listů proběhla ve foaye Nové scény Vlast ve Frýdku-Místku. Mezi sedmnácti oceněnými prácemi se umístila malba suchým pastelem od Jana Hůly, žák 8.B naší školy.

Názor na vernisáž ve Frýdku-Místku:
Ve středu jsme byli na vernisáži, protože jsem se dostal mezi top 17 nejlepších kreseb na téma „Pohled do jiného, a přece stejného světa.“ Vyjeli jsme po škole školním autem s paní Petrou, paní Markétou, Zuzkou, Honzou Ondráškem a mnou. Cesta byla dlouhá, ale moc jsme se nenudili, protože jsme si povídali. Když jsme konečně přijeli do Frýdku -Místku, šli jsme se nejprve projít po městě. Zašli jsme do cukrárny, kde jsme si dali dobrou zmrzlinu. Pak už byl čas jít a tak jsme vyrazili na vernisáž. Cestou začalo pršet. Když jsme došli na místo konání vernisáže, už tam byla spousta lidí. Bylo tam i sladké občerstvení, do kterého jsem se hned pustil. Pak tam hrál nějaký sbor Moravička. Když dohrál, tak přišlo vyhlášení cen. Poté jsme tam ještě zůstali. Odjeli jsme, já se trochu přejedl. Jeli jsme do školy, ale cestou začala nečekaně bouřka. Báli jsme se, že nabouráme. Nakonec jsme dojeli a tam si mě vyzvedla mamka.
Vernisáž se mi moc líbila a hodně jsem si to užil. Těším se na další akce!
Jan Hůla    (Názor je bez úprav!)

Na fotografiích můžeme vidět oceněnou práci i jejího autora.

 

hla sout hla 2


 

Velikonoční radosti

Dne 16. a 17. dubna proběhla na naší škole výstava jarních a velikonočních výrobků žáků s názvem „Velikonoční radosti“. Obzvláště povedené byly kraslice žáků z 5. třídy. Krásně zdobenými velikonočními perníčky přispěla třída Pavlínky Kravčíkové. Jako tradičně jste na výstavce mohli vidět dekorace na stůl, závěsy zdobené kraslicemi a lýkem, karabáče a další velikonoční radosti. Děkujeme všem, kteří si zakoupili výrobek a přispěli tímto na výtvarný materiál do naší dílny.

velikonoce1 velikonoce2


 

alt


 

NÁVŠTĚVA U KARINKY

Ve čtvrtek 3. dubna 2014 jsem se dozvěděla, že třída 9.A jde na návštěvu za Karin Havlasovou z jejich třídy, protože Karinka je po operaci nožek a musí doma odpočívat. Protože mám Karinku hrozně moc ráda a chtěla jsem ji jít navštívit, zeptala jsem se paní Markétky, jestli bych s nimi nemohla za Karčou jít taky. Přemlouvaly jsme jí ještě se Šárkou a Terkou. Nakonec paní Markétka svolila, ale jen s tím, když svolí moje paní třídní učitelka Katka. Paní Markétka u ní byla hrozně dlouho a už jsme ztrácely naději. Asi za 10 minut se paní Markétka vrátila se sklopenou hlavou, zeptala jsem se ji: „Tak co? Můžu nebo ne?“ Paní Markétka odpověděla: „Mám u tebe čokoládu, ano – můžeš.“ Vykřikla jsem radostí. Vydali jsme se tedy ke Karče domů. Mamince od Karinky jsme koupili kytku a Karince kytku a čokoládu. Karča byla hrozně ráda, že jsme za ní přišli. Povídala nám různé zážitky z nemocnice i z domu a my naopak povídali zážitky ze školy jí. Paní Havlasová nám nabídla piškoto-kokosovou buchtu, která se jí moc povedla a byla výborná. Pak jsme ještě snědli výborné jednohubky. S Karčou jsme se moc nasmáli a všichni jsme si to hrozně užili. Moc děkuji paní Markétce, že šla zařídit, abych mohla jít s 9.A za Karčou a děkuji paní Katce, že mě pustila.
Mája Lyčková, 8. ročník

20140403 113659 20140403 114232


 

Pozvánka na Velikonoční výstavku na Ukrajinské.

 

velikonon vstavka

 


 

 

Exkurze v Přírodovědné stanici v Porubě

 V pátek 21.3.2014 jsme s dětmi navštívili přírodovědnou stanici v Ostravě - Porubě, kde jsme shlédli mnoho zajímavých a krásných živočichů, jako byli  například plazi, ptáci a ryby. Také jsme dostali možnost prohlédnout si šlechtěná morčata, křečky, krysy a králíčky.Děti si mohly pohladit králičí  mláďata.Nejvíce nás ovšem zaujal  papoušek Žako jménem Žofinka,který se dožívá až 60 let.Tento mluvící papoušek s námi prohodil pár slov a šli jsme dál :). Všem se  tato zajímavá a naučná exkurze velmi líbila. 

prodovdn 1 prodovdn 2


 

alt


 

Pohled do jiného a přece stejného světa

I v tomto roce jsme obdrželi pozvání k účasti na 5. ročníku mezinárodní výstavy výtvarných prací osob s poruchami autistického spektra opět pod názvem: " Pohled do jiného a přece stejného světa". Výstava se bude konat v dubnu 2014 a zahájí ji vernisáž ve foaye Nové scény Vlast ve Frýdku-Místku. Na fotografiích můžeme vidět malou ukázku obrázků od Domina Škrbela a Evy Michalové.

autisti1 autisti2


 

Požární ochrana očima dětí

V měsíci březnu pracovali naši žáci ve výtvarné výchově na soutěži s hasičskou tématikou ,,Požární ochrana očima dětí“. Školní kolo soutěže vyhráli:
Kategorie 3. – 5. třída: 1. místo – Natálie Gajová, 2. místo – Aneta Vnenčáková, 3. místo – Tomáš Kolukal
Kategorie 6. – 7. třída: 1. místo – Matouš Chomistek, 2. místo – Denisa Tylková, 3. místo – Petr Skřička
Kategorie 8. – 9. třída: 1. místo – Jan Miksa, 2. místo – Ondřej Vnenčák, 3. místo – Zuzana Rajnochová
Kromě těchto prací budou do dalšího kola soutěže zařazeny i výkresy Martina Havla a Zdeňka Mirgy. Všem výhercům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole soutěže!
Na fotografiích můžeme vidět malou ukázku obrázků od Natálie Gajové a Jana Miksy.

hasii2 hasii1


 

Masopust

Masopust u nás ve škole
Masopust se v naší škole slaví každý rok. Letos jsme hodovali 3. března. Jíme maso a nosíme masky. Masky jsou moc legrační. A když se paní Markéta namaluje, vypadá jako pravá masopustní žena. Pan učitel David vaří v ten den jako o život. Pochutnáme si vždy na ovarové polévce, jitrničkách, jelitech a tlačence, nechybí ani škvarky a koblihy. Bez masopustu by nebyla ve škole legrace. Letošní oslava byla nejlepším zážitkem mého života.
René Richter, 6. třída

Masopust

Masopust, masopust
nebude žádný půst.
Karnevalový průvod se mi líbí,
když ho pan David řídí.
Masku si všichni vybereme
a na sebe se usmějeme.

Pavel Janyška, 6. třída


Masopust

Masopust máme rádi,
užijeme si legraci.
Najíme se, napijeme,
to si spolu užijeme.
Párty bývá veselá,
vítěz o nejlepší masku po třídě běhá.
Já jsem se těšil hrozně moc,
medvěd mi přišel na pomoc.

Roman Flieger, 6. třída

masopust 1 masopust 2 

Děti, pozor, červená!

V tomto roce jsme se opět zúčastnili již XXXII. ročníku výtvarné soutěže s dopravně-bezpečnostní tématikou, která je známá pod názvem ,,Děti, pozor, červená!“ Na fotografiích můžeme vidět malou ukázku obrázků od Natálie Válkové a Honzy Hůly. Všem zúčastněným držíme palce a o výsledcích soutěže budeme informovat na webových stránkách.

dp dp2

 


 

 

Texty k Valentýnu

 

 V pátek 14/02/14 vyšly v Moravskoslezském deníku články našich žáků k Valentýnu.  Odkaz  ZDE

 

alt


 

Finále soutěže O nejhezčí Valentýnskou básničku

Milí žáci,

do soutěže se přihlásilo mnoho z vás a bylo velmi těžké vybrat ty nejlepší básně... Bohužel jsme ve finále omezeni časem jen na jednu vyučovací hodinu, a proto je velká škoda, že nemůžeme prezentovat všechny vaše skvělé básničky :-( Výběr nebyl vůbec jednoduchý, níže si můžete přečíst, jestli právě ta vaše báseň postupuje do finále.

DO PÁTEČNÍHO FINÁLOVÉHO KOLA POSTUPUJE TĚCHTO 20 BÁSNÍ:

Valentýn není jen pro krásky - Aneta Vnenčáková, 5.A

Lásky čas - Denisa Vinárková, 5.A

Kamarádský Valentýn - Lukáš Tomka, 6.třída

Jak se jmenuje svátek lásky? - Karolína Janová, 6.třída

Když na Tebe myslím - Tereza Muroňová, 7.A

Přání - Radim Golombek, 7.B

Láska je divná věc - Matouš Chomistek, 7.B

Tajná láska - Natálie Valková, 7.B (8.ročník)

Láska každý den - Martin Krzystek, 7.B (8.ročník)

Valentýnská říše - Mariola Lyčková, 7.B (8.ročník)

Svátek lásky není každý den - Ondřej Vnenčák, 8.A

Miluji - Dominik Horňák, 8.A

Valentýn - Jan Hůla, 8.B

Kdy začít s láskou? - Jan Miksa, 8.B

Láska - Eva Michalová, 8.B

Bolavá láska - Zuzana Rajnochová, 8.B

Nelam mi srdce - Alexandra Velartová,8.B

Láska, ta nejvzácnější věc - Šárka Zniščalová, 9.A

Jiskřička lásky - Karin Havlasová, 9.A

Začíná Valentýn - Tereza Pěntáková, 9.A

Všem finalistům blahopřejeme! Z těchto 20ti básní budou vybrány 3 nejlepší! Na vítěze čeká sladká odměna ;-) 


 

 

 

 

hula

 

Namaloval jsem třídu, jak si jí představuju.

Měli bychom být na sebe hodní a radovat se.

Jan Hůla - 8.B třída


 

Kulinář s rodiči

Dne 30.1.2014 od 14:00 do 15:00 hod. se uskutečnila akce v rámci kroužku Kulináře, kdy nám - kuchtíkům, přišli pomoci s vařením rodiče dětí. Maminky nám pomohly připravit výborný těstovinový salát, který dětem moc chutnal. Posuďte sami, fotky jsou k nahlédnutí v galerii a i recept je umístěn na stránkách v sekci Kulinář-recepty.

p1010018 p1010005


 

 bubnovn


 
 

Poslední setkání s panem Barvičkou - 27. 11. 2013

Názory žáků 6. třídy na terapii loutkou Terapie loutkou se mi líbí. Bylo to legrační, uvolnila jsem se, zacvičili jsme si. Hlavní postavou je pan Barvička, je legrační. Vždy něco vyrábíme, třeba jídlo z papíru, pekli jsme cukroví, balili dárky. Karolína Janová               

Je to hezké moc a pěkné. Mně se terapie loutkou líbila, hlavně se mi líbilo, jak pan Barvička hledal kamarádku.  René  Richter  

Terapie loutkou se mi líbila, protože se mi nejvíce líbilo, jak šel pan Barvička hledat kamarádku. Potěšilo mě, jak jsme vyráběli jídlo, jak jsme dělali ta strašidla a loďku. Ráda probouzím pana Barvičku, líbí se mi, jak odkrýváme to víčko a on se probudí.   Jitka Vilímová

     

4loutky 3loutky

 


 

Nakupování

V  rámci nácviku sociálních situací jsme se rozhodli jít s dětmi nakoupit do obchodu. Šli jsme do LIDLU nedaleko naší školy. V ten den mělo jedno z dětí narozeniny, takže jsme mu šli koupit malý dárek – vybral si magnet s Krtečkem. Mimo dárek jsme se dívali i na ostatní zboží, které jsme pojmenovávali. Na konci nákupu se si děti vyzkoušeli zaplatit u pokladny bezkontaktní kartou.Cestou do obchodu jsme přecházeli přes silnici, takže jsme si s dětmi zopakovali i bezpečné přecházení přes přechod.


 

Výroba vánočních věnců

Ve čtvrtek 28.11.2013 proběhla tradiční školní akce pro rodiče s dětmi "Výroba adventních věnců". Rodiče si spolu s dětmi a pedagogy Markétou H., Dášou N. a Davidem K. vyrobili v příjemné předvánoční atmosféře adventní věnce a vánoční dekorace. Všichni zůčastnění se občerstvili výbornými sušenkami čajem a kávou. Těšíme se na další společné akce naší školy.

vnce vnce2


 

Den otevřených dveří na SUŠ Ostrava

Dne 14. 11. 2013 šli vybraní žáci naší školy na den otevřených dveří na Střední uměleckou školu v centru Ostravy. Prošli jsme obě budovy školy, které byly od sebe vzdálené. Když jsme přišli na jednu z nich, tak nám byly přiděleny dvě krásné dámy, které nás prováděly celou školou. Na škole byly čtyři patra. Na každém z nich byl jiný obor: malba, animace, ilustrace a grafika. Škola byla moc krásná, a i když jsem tam už byl, tak se mi to moc líbilo. Poté jsme se přesunuli na druhou budovu, kde jsme viděli obory fotka, keramika a design.
Ondřej Šmatelka, 9.A

su   su2


 

 

Zdravá pětka 2.

 V pátek 8.11.2013 proběhla na 1.stupni ,, Škola zdravé pětky“. Zde se děti dozvěděly, jaká jsou jídla zdravá a nezdravá, co je vhodné jíst a co ne. Koštovali různé druhy pití – kofola, čaj, voda a džus, z ovoce a zeleniny si děti tvořily zdravé špízy a pak je mohli sníst. V průběhu toho všeho děti soutěžily po skupinkách, sbíraly žetony a skupinka s největším počtem žetonů vyhrála krásné prostírání. Nakonec se děti dozvěděly, že v této ,, škole zdravé pětky,, je nejlepší známka 5

 


 

Zasněné hvězdy

7. listopadu 2013 proběhla vernisáž výstavy v Galerii pod stromem při PORG Ostrava s názvem Zasněné hvězdy prken, které znamenají svět. Na výstavě můžeme vidět malby ostravského umělce Martina Froulíka, dřevěné loutky, které propůjčilo na výstavu divadlo loutek v Ostravě a rozličné výtvarné práce žáků základních a středních škol. Žáci naší školy se prezentovali kresbami tužkou a malbami vytvořenými kombinovanou technikou. Kresby a malby s tématem loutky vznikly v rámci hodin výtvarné výchovy pod vedením Markéty Hermanové a Davida Křiváka. Děkujeme škole PORG Ostrava za možnost vystavit naše práce a těšíme se na další spolupráci.

vv1   vv2

vv3   vv4 


 

 

Co děláme v MŠ ve Vítkovické nemocnici....

kaka fotky z nokia 062

 

 nov z foku 144

 

mezera
kaka fotky z nokia 119

kaka fotky z nokia 117

 


 

 

Hernička MŠ ve Vítkovické nemocnici

nov z foku 213 mezera nov z foku 218

 


 

Hravé dopoledne s dýněmi

Dne 24.10.2013 jsme spolu s rodiči vyráběli strašidýlka z dýní.

A jak se nám to povedlo?

5 4 123456
 jéé...ono to jde sundat        no.....už svítíme     

asi to zhaslo, rychle přikrýt,

ať to není na mně

                                           

                                                                        

 

s mámou jsme sehraný tým naše strašidýlka v plné parádě    tak vypadá týmová práce
6 7 2

         


                                                       

 

 

Kdo zvítězil v literární soutěži Věřte, nevěřte?

V pátek 25.10. 2013 proběho finále soutěže Věřte - nevěřte. Třetí pomyslnou příčku obsadil svým pravdivým příběhem Cesta do Egypta Patrik Kopecký z 8.A třídy. Na druhé příčce skončil vymyšlený (nepravdivý) příběh Veverka od sedmáka Pavla Skřičky. Vítězem celé soutěže se pak stal žák 9.A Ernest Tamáš s příběhem Spinkal jsem na chatičce, který je příběhem pravdivým.
Vítězný příběh si můžete přečíst níže:

Spinkal jsem na chatičce - Ernest Tamáš, 9.A
Jednou jsem spinkal na chatě v horách (ano, je to ohrané). Celý den byl v pohodě, nic se nedělo. Vyřezával jsem si ze dřeva, ale jen do té doby, než se setmělo. Bylo půl osmé večer, šel jsem vyřezávat na terasu, ve vnitř se rodiče koukali na televizi. Najednou se ozvalo šustění keře. Na chvíli jsem přestal vyřezávat a zadíval jsem se do tmy přede mnou. Něco přeběhlo. Zalapal jsem po dechu, zase něco přeběhlo. To už jsem nevydržel, zvedl jsem se a šel jsem dovnitř. Další asi dvě hodiny se nic nedělo, alespoň do té doby, než jsem šel spát. Svlékl jsem se, lehl si do postele, rozsvítil lampičku a začal jsem si číst. Uběhlo asi čtvrt hodiny, když se najednou ozvaly kroky na schodech. Podíval jsem se na bráchu, který ležel vedle mě, ten klidně spal. Jen tak jsem ležel, poslouchal kroky na schodech (vypadalo to, jakoby to něco chodilo nahoru a dolu) a bál jsem se. Najednou se ozvala hlasitá rána, jakoby někomu spadla bowlingová koule. To už jsem nevydržel a šel jsem se podívat. Nic ani nikdo tam nebyl. Stál jsem chvíli mezi futry a díval se do tmy. Najednou se rozletěly balkónové dveře. Strachem jsem se málem ...l! Přiskočil jsem ke dveřím a rychle je zavřel. Skočil jsem do postele, přikryl se peřinou a třepal se strachy. Usnul jsem. Najednou mě probudil řev. Posadil jsem se a začal rozhlížet. Brácha ležel na zemi, zabalený v peřinách, se zakloněnou hlavou a řval. Noční stolek na jeho straně byl rozbitý. Vyskočil jsem z postele, uložil bráchu, spravil stolek a znovu usnul. Ráno bylo vše, jako by se nic nestalo.

verte-neverte mezera

verte-neverte2

 


 

 

Pozvánka

porg


 

Halloween

    Dnes jsem se do školy hodně těšila, protože jsme slavili Halloween. Třídu jsme vyzdobili strašidly, pavouky, řetězy z dýní, které jsme vyrobili. Vydlabali jsme strašidlo z dýně a dali do něj svíčku. Spolužáci i já jsme měli bezva masky. Já jsem byla čarodějnice, která věštila budoucnost. Masky jsme byli ukázat ve všech třídách, postrašili jsme zlobivé děti. Potom jsme tančili, zpívali, soutěžili a vyprávěli si strašidelné příběhy. Byl to fajn den.                      zapsala Julie Telnarová, 4.třída 


 

Výlet vlakem do Jistebníku

Po několika debatách, jaký výlet zvládneme, kam až můžeme dojet a jak, bylo rozhodnuto. V úterý 15. 10. jsme vyrazili po osmé hodině v kompletní sestavě naší třídy 2. A na malý výlet.

Pěšky jsme došli na vlakové nádraží ve Svinově. Děti jsme usadili na lavičku a nechali je prohlížet si přijíždějící a odjíždějící vlaky. Zhodnotili jsme, že děti jsou v pohodě a zakoupili jízdenky do Jistebníku a zpět. Měli jsme štěstí a na nádraží viděli i náš nejrychlejší vlak Pendolino.

Přijela bezpodlažní vlaková souprava, což bylo pro nástup s invalidním vozíkem ideální. Děti a my jsme se usadili a užívali si jízdu. Vystoupili jsme v Jistebníku a pomalou procházkou došli k našemu kamarádovi, který zde bydlí. Děti si užily pořádnou vesnici se psem, kočkou, koťaty a slepicemi.

Venku nádherně svítilo sluníčko, barvy podzimu nás dospělé nenechávaly chladnými. Nasbírali jsme listy na výtvarku a už jsme pochodovali zpět na nádraží. Tady jsme pak opět pozorovali vlaky a užívali si slunečné počasí.

Zpáteční vlak nebyl bezpodlažní, ale invalidní vozík jsme zvládli naložit. Zamávali jsme nádraží v Jistebníku a ujížděli směr domov.                  Výlet se vydařil a děti ho krásně zvládly.

jistebnik   jistebnik2 

 

Terapie s loutkou

 

Dne 22. října 2013 se uskutečnila terapie s loutkou v 6. třídě. Mezi žáky zavítali herci Pavla Masaříková a Petr Dvorský z organizace THEATR LUDEM s panem Barvičkou, což je u dětí velmi oblíbená loutková postavička. Všichni se aktivně zapojili do hry, prožívali dobrodružství s hlavním hrdinou.
Žáci byli akcí nadšeni a těší se na další setkání s panem Barvičkou, která se uskuteční v měsíci listopadu a prosinci.

1a   2a
3a 4.a 


 

 

Věřte, nevěřte - Postupujícíc příběhy do 2. kola soutěže

 

 

 

Haló, haló!!!

V pátek 25. října v 8 hod se uskuteční druhé kolo soutěže Věřte, nevěřte. Odborná porota se usnesla na tom, že do druhého kola postupuje následujících 14 příběhů:

 

 

 

Karlštejn - Pavel Janyška, 6.třída

Alík - Patrik Papež, 7.A

Dotek - Tereza Muroňová, 7.A

Veverka - Pavel Skřička, 7.A

Deštivá noc - Natálie Válková, 7.B (8.ročník)

Praha - Martini Havel, 8.A

Cesta do Egypta - Patrik Kopecký, 8.A

Vrtulník - Jan Ondrášek, 8.B

Kam zmizely dva stroje Hawk Red Arrows - Jan Miksa, 8.B

Stanování o prázdninách - Karin Havlasová, 9.A

Spinkal jsem na chatičce - Ernest Tamáš, 9.A

Návštěva - Tereza Pěntáková, 9.A

Paranormální aktivity - Šárka Zniščalová, 9.A

Dovolená v Bulharsku - Lucie Horáková, 9.B

 

Z těchto 14 příběhů vybere odborná porota, která bude složena z učitelů i žáků 3 nejlepší příběhy. Výherce čeká odměna ;-)


 

 

 

Beseda v knihovně

Dne 17. 10. 2013 se konala beseda v pobočce Městské knihovny v Ostravě, a to v Porubě na Opavské ulici.Tentokrát vedla besedu paní knihovnice Bronislava Vaculová. Vždycky si pro nás knihovnice připraví prezentaci o daném tématu,dnes to bylo jiné. Když jsme vstoupili do dětského oddělení knihovny, na stolech stálo mnoho knih s různými literími žánry.Beseda byla pro mne velmi zajímavá, hlavně mě bavily čtené ukázky, a to z toho důvodu, že já nerada čtu, ale mám ráda, když mi někdo čte, třeba maminka nebo ve škole paní učitelka.Paní knihovnice nám přečetla nějaké úryvky z různých knih, nejvíce mě zaujala nová kniha "Kašpárek v rohlíku".
Karin Havlasová, 9. A.

2
mezera
4

 

3

 

1


 

 

Maminčina zahrádka

Ve dnech 9. – 11. 10. 2013 se uskutečnila výstavka podzimních výpěstků, které děti přinesly ze svých nebo z babiččiných zahrádek. Kromě toho, že mohli všichni zhlédnout spoustu zajímavých exemplářů, a tak se obohatit o znalosti z přírodopisu, žáci 2. stupně si zasoutěžili ve znalostech poznávání podzimních plodů. Proběhla i soutěž mezi třídami, a proto byly nejaktivnější třídy a jedinci odměněni. Děkujeme všem rodičům i prarodičům, kteří zaslali do soutěže exponáty.

Názor na výstavku Maminčina zahrádka
Dnešní den 11. 10. 2013 jsme se šli podívat na podzimní výstavu, která probíhala na chodbě naší školy. Byly tam vystaveny různé druhy ovoce a zeleniny. Tato výstava se mi moc líbila, ale ze všeho nejlepší bylo ovoce od Filipa. Potom ti co chtěli, si mohli kousnout do čili papričky. Já jsem si kousnul a po pěti sekundách mě začala pálit pusa. Bylo to hrozné a už bych to nechtěl zažít. A proto jsem si slíbil, že už si do pusy čili papričku nikdy nedám. Patrik Kopecký, 8.A

Soutěž tříd
1. místo - 5.A
2. místo - 5.B
3. místo - 9.A
Soutěž jednotlivců
1. místo - Vaníček Martin, 5.B
2. místo - Juhos Filip, 8.A
3. místo - Skřičkovi - Petr a Pavel, Velartová Alexandra
Znalostní soutěž
1. místo - třída 8.B 

zah1   zah2
zah3 zah4
zah5 zah6
 


 

 

 

Návštěva knihovny

Dne 7. října 2013 navštívili žáci 6. třídy, 8. A a 9. A Městskou knihovnu na ulici Opavská, kde se uskutečnila zajímavá beseda na téma: "Trocha poezie nikoho nezabije". Paní Marcela Kališová dovedla zaujmout žáky dobře zvolenými básněmi Lukáše Pavláska, Jaromíra Nohavici a Daniely Fischerové. Žáci si mohli také zazpívat spolu s nahrávkou písně J. Nohavici. Beseda se všem líbila, hlavně mladším žákům, protože byla vedena interaktivní formou. Ostatní třídy 2. stupně navštíví knihovnu 15.10. 2013, a to se stejným programem.

knih1   knih2
knih3 knih4 


 

 

 

 

Strana 9 z 11

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.