Květnová tvůrčí dílna v Centru volného času v Porubě

Tentokrát jsme si v tvůrčí dílně vyrobili dárečky pro maminky k jejich svátku.

td1   td2


 

 

Tvůrčí dílna v Centru volného času Poruba

Opět  jsme navštívili tvořivou dílničku v Centru volného času, kde jsme tentokrát vyráběli Tučňáka. Paní, která se tam o nás stará, vždy dětem vše připraví k vyrábění...barvičky, nůžky, lepidla, vystřižené papíry, atd....Naše děti tvoří výrobky za pomoci pedagogických pracovníků a  svůj výrobek si  mohou odnést domů nebo nechat ve škole na výstavě. Děti se na tvůrčí dílničku vždy moc těší! Další tvoření nás čeká v dubnu . 

tvurci dilna 2 2014 1 tvurci dilna 2 2014


 

ACES

Od 30/09/13 do 04/10/13 se naše škola  účastnila setkání učitelů a žáků zapojených do projektu ACES. Setkání se uskutečnilo v Bukurešti (Rumunsko).

ACES nabízí příležitosti pro mladé lidi ze střední a jihovýchodní Evropy rozvíjet přátelství přes hranice a účastnit se aktivně mezinárodních školních projektů. Program podporuje vytvoření středoevropského sítě škol. Cílem je podporovat dialog a spolupráci mladých lidí a vytvořit udržitelnou síť sdílení znalostí, vzájemného učení a inovací. Účastníci patnácti partnerských zemí společně pracují na tématech společného zájmu a mohou rozvíjet nové pohledy na regionální a evropské úrovni. Tématem cyklu ACES  2013/14, je: "Já a ostatní: Objevování rozmanitosti kolem a ve mně." ACES je iniciativou nadace ERSTE Stiftung a je koordinován Interkulturního centra ve spolupráci s organizací:  Včelí DOM.

aces1   aces2


 

Den řemesel

den remesel

 

Vydařená akce na Slezskoostravském hradě

Dne 23. 5. 2013 se konala na Slezskoostravském hradě velmi zajímavá akce „Máme rádi zvířata“, které se zúčastnila celá naše škola, měli jsme dokonce i dlouhé vystoupení. Vystoupily děti z tanečního kroužku s tancem „Radost“, děti z novinářského kroužku s básněmi o zvířátkách a Martin Krečmer zazpíval motivační rap. Na Slezskoostravském hradě jsem byla s maminkou. Moc se mi tam líbilo a zhlédla jsem několik vystoupení, koupila jsem si sladký popkorn. Ta vystoupení se mi moc líbila. Nevystupovala jsem, ale líbilo se mi to. Všechna taneční vystoupení byla skvělá.

Karolína Janová, 5. tř.

Dne 23. 5. 2013 šla naše škola na Slezskoostravský hrad. Já jsem ráno přišel na 8:00 hod. a potom šli spolužáky na tramvaj, ale já jsem jel s paní Dášou, která mě vzala tranzitem, taky jel Miki. Jak jsme dorazili na hrad, tak jsme čekali před bránou na ostatní, až přijedou. Když jsme se konečně sešli, u brány jsme dostali takovou „blbost“, která byla na špagátku. Jak jsme vstoupili na nádvoří, tak jsme si šli sednout a čekali jsme, až budeme na řadě, před námi vystupovaly ještě jiné školy, které byly dobré. Náš taneční kroužek zatančil až v 9:45 hod. Před naším vystoupením jsme čekali před pódiem a paní Dáša nám určovala, jaký budeme mít vozíček. Konečně jsme se dočkali a ocitli jsme se na pódiu. Ještě než jsme vystoupili, tak před námi byl Ondra Vnenčák, který recitoval báseň, po něm vystoupil s básní taky Jan Fojtík, jak to doříkával, tak jsme se pomalu připravovali a potom jsme začali „trsat“. Naše vystoupení bylo jedno z nejlepších, jak jsme skončili, tak potom „repoval“ Martin Krečmer, myslím, že musí ještě hodně trénovat a potom to bude jako Rytmus.
Akce se mi moc líbila.

Jirka Dudek, 9. B

dscf88611 p13006031
mezera
p13006202 p13006341

 

 

 

 

 

 

 

 Lyžařský kurz na Červenohorském sedle  18.-21.3.2015

byl skvělým zakončením lyžařské sezóny 2015. Slunce a dostatek sněhu na sjezdovkách nám přály po celé čtyři dny.  Nadšení lyžaři Filip, Honza, Lukáš, Ondra a snowboardista Míša absolvovali nejen výcvik na svahu, ale rovněž zdokonalování již osvojených dovedností. Skupina monoskiařů ve složení Terezka, Karinka, Matěj a David se zaměřila na výcvik carvingové techniky. Díky výborným sněhovým podmínkám zdolávali všechny výcvikové tratě v lyžařském areálu. Pochvalu zaslouží všichni účastníci kurzu, především za skvěle připravené zázemí, průběh výcviku, dobrou náladu a nadšení pro zimní sporty. Všichni se těšíme na novou lyžařskou sezónu 2016 J

 

img 8446   img 8443

p1090939

p1090892 1
img 8933 img 8829

Fotografie z lyžování naleznete na tomto odkaze:

lyze15    Lyžařský výcvik na Červenohorském sedle březen 2015

 

 


 

Lyžování na Vaňči 10.3.2015 

kopie -_p1290114   p1290138kopie
p1290195kopie p1290198kopie

Fotky z lyžování naleznete zde: VAŇKŮV KOPEC BŘEZEN 2015


 LYŽAŘSKÝ KURZ 7.-10.1.2015

již tradičně na Červenohorském sedle v Jeseníkách, vyrazili jsme ve složení : lyžaři Filip Juhos, Patrik Kopecký, Ondra Vnenčák, Martin Krzystek a Honza Ondrášek, monoskiaři Martin Havel, Terezka Muroňová, Katka Sasáková a Jituš Vilímová.  Katka s Jituškou si vyzkoušely monoski zcela poprvé, a k potěšení s velkým úspěchem. Skvělé lyžařské výkony podali rovněž monoskiaři Martin s Terezkou a zdatní lyžaři Patrik, Ondra, Martin, Honza a FilipJ Těšíme se všichni na březnový termín!J

 


 

FOTKY Z LYŽOVÁNÍ ZDE...: KLIKNI        

www.rajce.idnes.cz     (uživatel: ukrajinska  ,  heslo: ukrajinska) 

lye 15    Lyžařský výcvik na Červenohorském sedle leden 2015 

 


 

 

Vážená paní ředitelko,

chtěl bych touto cestou ocenit práci Vašich kolegů na lyžařském výcviku v Jeseníkách.
Jejich obětavost, přístup k dětem, zájem o potřeby jednotlivců, entusiasmus a smysl pro humor, to všechno vytvářelo velice příjemnou atmosféru.
I přes nepříznivé počasí panovala díky Vašim kolegům vždy dobrá nálada.
Bylo zřejmé, že svou práci dělají srdcem a že jsou to lidé na svém místě. Myslím, že v mnoha ohledech dělali daleko víc, než pouze svou
povinnost. Patří jim mé velké uznání.
Chtěl jsem se s Vámi podělit o své čerstvé dojmy jako "očitý svědek" .
Přeji Vám, Vašim kolegům i celé škole hodně dalších úspěšných akcí.

S pozdravem

Juraj Havel

 


 

Vážený pane Havle,

mnohokrát Vám děkuji za krásnou zprávu. Jsem ráda, že oceňujete mé kolegy za jejich profesionální a lidský přístup k dětem. Práce, kterou vykonávají je někdy opravdu náročná a dobré slovo a pochvala moc potěší. Váš email jim s radostí přepošlu, protože pochvala z vaší strany je nabije další energií, kterou k výkonu své práce potřebují. Pro mnoho mých kolegů je jejich práce opravdovým posláním.

                        Mnohokrát Vám děkuji a přeji krásné dny!

                                                                 

S pozdravem Jana Heřmanová

 


 

chs1     chs2
chs3 chs4
chs5

chs6

 


 

 

"Co víš o EU"

Dne 2.10 se vybraní žáci naší školy účastnili už sedmého ročníku mezinárodní vědomostní a výtvarné soutěže "Co víš o Evropské unii". Soutěž pořádala ZŠ Kpt. Vajdy v rámci Evropských dnů handicapu pod záštitou Asociace Trigon a za finančního přispění Magistrátu města Ostravy. Žáci Natálie Valková, Jan Hůla, Ondřej Vnenčák a Dominik Horňák se vzorně připravili a pokusili se navázat na výsledek z minulého ročníku, ve kterém se naší škole podařilo zvítězit. Vědomostní část soutěže je nepřekvapila a po úspěšném absolvování kvízu postoupili s plným počtem bodů   do části výtvarné. Zde se jim i přes nadšenou a spontánní výtarnou činnost už tolik nedařilo a v celkovém hodnocení skončili těsně pod stupni vítězů.... ale nevadí. Příští rok se opět pokusíme dostat se zpět "na bednu", mezi tři nejlepší.

kopie - p1280228 kopie - p1280262


 

Maminko, tatínku, bubnuj s námi chvilinku

Dne 4.února se na naší škole uskutečnila rozlučka s bubenickým kroužkem ,,Bum&Bum“. Smyslem celé akce bylo seznámit rodiče s tím, jak probíhá hodina, kterou jejich děti v kroužku tráví. Zároveň jsme chtěli, aby se rodiče aktivně zapojili do bubnování. Pozváni byli všichni, ale největší zájem byl od rodičů našich nejmenších bubeníčků z páté třídy. Akce byla moc povedená a děkujeme všem zúčastněným za jejich přízeň. Těšíme se, na další pravidelná setkání bubenického kroužku, která budou probíhat v prvním pololetí.        

    Markéta Hermanová a David Křivák

bubny3   bubny4

 


 

 

 

 

Naše Evropa

Dne 11.10. se vybraní žáci naší školy Dan Gruss, Miroslav Fišer, Ondřej Šmatelka, Ernest Tamáš, Zdeněk Mirga, Jiří Dudek a Jan Miksa zúčastnili mezinárodní zeměpisné soutěže "Naše Evropa". Chlapcům se podařilo zúročit zkušenosti z minulého ročníku. Mezi žáky ze sedmi dalších škol z České republiky, Slovenska a Polska se naši neztratili a vybojovali první místo! Velkou radost umocnili krásné ceny, které soutěžící za své výkony obdrželi. Gratulujeme a budeme se těšit na další ročník výborně připravené soutěže!

zem1   zem2
zem3 zem4

Soutěž se konala v rámci 21. ročníku Evropských dnů handicapu na ZŠ kapt. Vajdy za finančního přispění Magistrátu města Ostravy a Úřadu městského obvodu Ostrava - Jih.

 


 

 

 

Pravidelná MUZIKOTERAPIE v Mens Saně

 

Muzikoterapie je jedna z uměleckých terapií, která působí na děti léčebně. Děti v muzikoterapii hudbu vytvářejí nebo se na ní podílí, anebo jen poslouchají a učí se vnímat. V muzikoterapii využíváme hudby, ticha, rytmu, zvuků, tónů, zpěvu často v návaznosti na pohyb či výtvarnou činnost. Muzikoterapie pomáhá dětem uvolňovat napětí v různých částech těla nebo naopak je stimulovat.  

 V  podání lektorky z Mens Sana  se jedná o tvořivou hudební dílnu , která obsah setkání  tvoří společně s dětmi. Jsme rádi, že můžeme za touto sympatickou paní lektorkou pravidelně v rámci relaxačního kroužku docházet.

 


 

 

Zima v lesní škole

Poslední návštěva devátých ročníků v lesní škole vyšla na období velkých mrazů, a proto byli všichni vděčni za možnost strávit tentokrát většinu času v budově ostravských městských lesů, kde jsme se seznámili s různými způsoby zpracovávání dřeva, poznávali preparovaná zvířata i jejich stopy, které lze v přírodě vidět. Jednu takovou stopu si žáci i odlili - vzhledem k počasí jen otisk v plastelíně.Dostali možnost se i vydat do lesa, vyhledat si vlastní stopu a odlít ji přímo v přírodě, kupodivu ani ti nejotrlejší této možnosti nevyužili :-)

Procházka v mrazu nás však stejně neminula - prohlédli jsme si nové výběhy hrabavých ptáků, proběhli se po pařezech a v lese si zopakovali, jak se těží dřevo.

lskol1   lskol2

 


 

 

NÁVŠTĚVA LESNÍ ŠKOLY - 4.B A 6.TŘÍDA

V lednu jsme navštívili Lesní školu v Ostravě Bělském lese.  Bylo to velmi zajímavé, zábavné a zároveň  poučné. Nejprve jsme se podívali na krátký film o tom, jak vypadá příroda v zimě.  Pak jsme se snažili na obrázku přiřadit stopy zvířat k jednotlivým zvířatům.  Hodně jsme se nasmáli, když jsme si ověřovali, jak se nám podařilo úkol splnit. Pak nám pán Pavel Kotala pustil ještě jeden film. Tentokrát o způsobu života zvířat v zimním období. Následovala svačina a hurá ven. Nejprve jsme zamířili k bažantům, kteří jsou v areálu Lesní školy ve voliérách. A pak naše kroky vedly rovnou do lesa. Pan Pavel nám ukazoval ve sněhu stopy zajíce a psa. Měli jsme štěstí. Zahlédli jsme i veverku, jak si to šplhala na strom. Byla celá černá a velmi rychlá. Zakrátko jsme ji ztratili z dohledu. Rádi bychom zůstali v lese ještě chvíli, ale čekali na nás rodiče, tak jsme se museli rozloučit. Ale určitě se uvidíme i příští rok!               

 žáci 4.B a 6. třídy

 

   alt
alt alt

 


 


 

 

 

 

  Kulinářský kroužek ve vysílání Českého rozhlasu - Ostrava;

Pořad: Křížem krajem.

Odkaz ZDE

                                                            radio

 


 

 

 

DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO…

 

Vaření s paní Muroňovou se nám velmi líbí, a proto jsme byli velmi rádi, když mezi nás opět zavítala. Tentokrát si pro nás připravila malé chuťovky z listového těsta zdobené hermelínem nebo klobásou. Příprava byla velmi jednoduchá, zapojili jsme se do posledního kuchtíka. A jak nám chutnalo můžete vidět na fotografiích.

k3   k4
k5 k6

 

 


 

 

 

Lyžařský kurz Červenohorské sedlo

Dne 20. března 2013 jsme jeli na LYŽÁK do Jeseníků na Červenohorské sedlo. Když jsme dojeli na místo, šli jsme si na pokoj vybalit věci. Spal jsem na pokoji se svým spolužákem Ondrou Šmatelkou. Po vybalení jsme se vydali na svah a paní Petra šla koupit permanentky. Jezdil jsem s paní Petrou Ištukovou. Vždycky jsme byli na svahu už v 9:00 hodin ráno do 11:30. Odpoledne jsme lyžovali od 13:15 do 16:00 hodin. Celý pobyt jsme jezdili jen na čtyřsedačkové lanovce. První den jsem neuměl na lanovku nasednout ani z ní vysednout. Druhý den dopoledne jsem lyžoval s panem Sašou Gebauerem a odpoledne s panem Honzou. Pak jsme šli na hotel a večer jsme si užívali na bazénu. Líbilo se mi to, ale škoda, že jsem dostal křeč. Po bazéně jsme šli na večeři a pak jsme měli objednaný ping-pong. Třetí den jsem už byl unavený, celý den jsem lyžoval s paní Petrou Ištukovou. Velkým zážitkem pro všechny lyžaře bylo páteční natáčení České televize, a to našich akrobatických výkonů. Jsem rád, že jsem se viděl v televizi. Všichni tam vypadali moc dobře, pan Petr Musálek hezky mluvil o jízdě na monoski. Po páteční večeři jsme se dívali na televizi, protože byl fotbal, hrála Česká republika s Dánskem o postup do kvalifikace. Byl to hrozný zápas. Nešlo se na to dívat. Poslední den před odjezdem jsme šli ještě naposledy lyžovat. To jsem opět trávil příjemné chvíle na svahu s paní Peťulkou Ištukovou. Lyžoval jsem s ní nejraději. Moc se mi to líbilo a chtěl bych jet příště určitě zase, ale i s paní Kačenkou Marečkovou. 

 Filip Juhos, 7. A

lyze1     lyze2
lyze3 lyze4

 


 

Rozloučení s Vaňkovým kopcem 14.3.2013

Vzhledem k blížícím se jarním dnům žáci prvního stupně naposledy lyžovali na Vaňkově kopci. Potěšitelné bylo lyžařské zlepšení všech. Všichni dokáží samostatně sjet malý svah u dětského vleku, většina už ale jezdí na velkém svahu i na pomě! A to jsme chtěli. :-)                                                                                 Velké poděkování patří obsluze Vaňkova kopce, všem vlekařům i lidem z půjčovny, kteří nám vždy vyšli vstříc a pomohli nám ke krásným zážitkům. Víme, že práce s monoski a biski není jednoduchá. Děkujeme a těšíme se zase příští sezónu!

p1210916 p1210947
p1210961 p1220159
 

Lyžování na Vaňkově kopci 6.3.2013

Ve středu vyrážíme na opět na Vaňkův kopec, tentokrát s žáky z druhého stupně. Kromě lyžařů lyžujících na běžných lyžích, jsme vzali sebou i monoski a biski, takže na své si přišli i lyžaři na vozíčku. Počasí přálo, po dlouhé době svítilo i sluníčko a vůbec nevadil tající sníh! Kdyby každé lyžování bylo v takovém krásném počasí...

 

lyze9   lyze10
lyze11

lyze12

 


 

 

 

Lyžařský kurz 16/01/13

Ve středu 16.1. 2013 jsme se vydali na lyžovačku směr Vaňkův kopec. Počasí nám moc nepřálo, ale sportovcům to vůbec nevadilo a nemohli se dočkat sjíždění kopce. Tentokrát ve složení biski : Lucka Hanusková a Lucka Horáková. Monoski : Terka Muroňová a Jituška. Lyžaři: Honza Miksa, Honzík Ondrášek, začátečník Filip juhosz. Snowboadista Martin Kryzstek. Marťas po minulém úspěšném začátku zamířil přímo na vlek. Ze začátku se malinko trápil, ale po pár jízdách nabyl jistotu a jezdil krásně. Velký dík patří jeho osobní instruktorce Anet Stanovské. Filip se držel statečně a ke konci sjížděl kopec bravurně. Další zprávy z Vańkova kopce za 14 dní ve středu.

 

ly1  ly2 
ly3 ly4

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

zapis2020.1
zapis2020.2

 


 

 

volny-den

 

Čistíme rybník, pomáháme přírodě

Využili jsme jednoho z posledních mrazivých dní a vyzbrojeni pytli a pracovními rukavicemi jsme se vypravili k rybníku u školy. Vybrali jsme nejen odpad ze dna rybníka, ale také z rákosí, keřů a prostoru okolo. Trochu jsme vymrzli a trochu se zmazali, ale doufáme, že se budeme moci alspoň nějaký čas těšit z kousku čisté přírody.

Akce proběhla v rámci projektu Erasmus+ KA2 FUTURE FOR THE PLANET - FUTURE FOR US

e1 ka2 rybnk kol

 

Příprava na vystoupení

Příští týden nás čeká akce na Černé louce - Modrý motýlek. Je to vlastně oslava Dne dětí, které se účastní děti z různých ostravských škol a zařízení. Náš taneční kroužek bude tuto akci zahajovat a tak se velmi pilně připravujeme, nacvičujeme a trénujeme. Věříme, že se na nás všichni přijdete podívat:-)

tt3   tt4

 


 

 

 

Mezilidské vztahy, sexuální výchova

Dne 20.5. 2014 na naší škole proběhl projektový den s tématem mezilidské vztahy – sexuální výchova. V první části jsme vypracovávali pracovní listy týkající se mezilidských vztahů, např. poznávání vztahů mezi lidmi na obrázku, určování vztahů osobních a neosobních apod. V další části proběhla beseda o sexuální výchova. Vysvětlovali nám, co znamená sexuální život, jaká jsou rizika spojená s tímto životem, jak se chránit před pohlavními chorobami atd. Bylo to velmi zajímavé. Poté jsme přešli k praktické části, ve které jsme si zkoušeli, jak navléct prezervativ. V poslední části jsme se rozdělili na chlapce a dívky a probírali jsme otázky týkající se sexu, který jsme před tím anonymně napsali na papír a vložili do krabičky. To bylo velice zajímavé. Celý projektový den byl velmi poučný a líbil se mi.

Martin Havel, 8.A

 

mezilidskvztahy1 mezilidskvztahy2


 

Seminář - Taneční terapie

Ve dnech 4.-5. dubna se na naší škole uskutečnil seminář s názvem: Využití pohybové terapie pro nácvik sociálních a komunikačních dovedností u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Lektorem semináře byla PhDr. Jaroslava Dosedlová, z Brněnské Masarykovy univerzity. Účastnice si na vlastní kůži :-) vyzkoušely různé techniky tance a práce s tělem, ale také hlasem(afro tance, kruhové tance, intuitivní a expresivní projev). Velká část semináře byla věnována komunikaci ve stresových situacích a  reakci těla na tyto situace. Vše co jsme vnímaly v těle, veškeré pocity, napětí, uvolnění jsme následně prodiskutovaly. Cílem bylo lépe porozumět sobě i ostatním. Příjemnou součástí semináře byly také, pro nás  nové relaxační a energetizující techniky. Seminář jsme zhodnotily jako velice přínosný a zajímavý. Všichni se těšíme na další setkání s vynikající lektorkou při příštím semináři.

Dáša Vašíčková a Petra Ištuková

tanter tantera

 


 

 

Nedělej si problém - beseda s Městskou policií Ostrava

Dne 5. prosince 2013 se na naší škole konala beseda s názvem Nedělej si problém. Besedu přednášeli dva členové městské policie. První hodinu nám ukazovali různé ukázky, např. co je krádež, loupež, napadaní atd. Každou ukázku jsme si společně rozebrali a vysvětlovali si, jaký trest za to můžeme dostat, nebo jestli to bude jen přestupek. Ty ukázky byly nahrané samotnými členy městské policie. V druhé polovině jsme měli jinou besedu, ale se stejnými policisty, týkala se občanských průkazů. Paní policistka nás seznamovala s tím, jak se taková občanka má vyřídit a kde. Dávala nám rady, jak s občankou zacházet. Pak nám taky ukazovala občanku, kterou si můžou vyřídit i děti pod 15 let, které je na rozdíl od klasické občanky zpoplatněná 50 Kč.

Zdeněk Mirga, 9.B

img 6241 img 6237


 

Poruchy příjmu potravy

V rámci primární prevence naši školu navštívilaanorexie2 skvělá lektorka centra Anabell Katka Glumbíková, která si pro nás připravila velmi zajímavou přednášku o poruchách příjmu potravy. Přednášky se zúčastnily všechny dívky od 6. - 9. ročníku. O tom jak moc dívky beseda zaujala, se můžete dočíst v následujícím příspěvku.

Poruchy příjmu potravy Dne 5. listopadu jsme v rámci druhé vyučovací hodiny měly přednášku o poruchách příjmu potravy, na které jsme byly pouze my, holky. Přednáška se týkala anorexie a bulimie, ale dozvěděly jsme se také něco o dalších typech poruch příjmu potravy. Přednášející byla školní psycholožka ze ZŠ Porubská, a pracuje v organizaci Anabell, která se zabývá právě poruchami příjmu potravy, a byla hrozně fajn. Říkala nám různé příběhy dívek, které se už s těmito nemocemi setkaly. Dozvěděly jsme se, jaké jsou příznaky anorexie a bulimie, jaké bývá chování anorektiček a bulimiček a taky něco o jejich psychice. Byla to velmi zajímavá a poučná přednáška

Zuzana Rajnochová, 8.B


 

 

Taneční hry jedou :-)

Již od září 2014 pokračujeme v tanečních hrách a jiných zajímavých tancích pro potěšení těla i duše. Každých 14 dnů přinášíme nové nápady a báječně se bavíme :-)

Jarka S a Dáša V

tance1   tance2
tance3 tance4

 


 SOUSTŘEDĚNÍ TANEČNÍHO KROUŽKU.............

 

Dne 13.12.2010 se uskuteční oblíbené soustředění dramatického kroužku spojené se spaním ve škole! Budeme si hrát, trénovat na besídku, večer si pustíme pěknou pohádku a možná přijede i Divadélko Smíšek. Letos se k nám připojí také kroužek taneční, takže se opravdu máme na co těšit.

Budete potřebovat: souhlas rodičů; velkou svačinu na odpoledne; 30 Kč na večeři, snídani, a pití (+ 10 Kč na divadlo); spacák a polštářek; pyžamo; pohodlné oblečení, hygienické potřeby; léky; v aktovce věci na úterý.

Dozorovat vás budou: Katka, Dáša, Světla......a uvidíme.....

Informace: Katka Moroňová, Dáša Vašíčková


 

 

 

Informace pro rodiče o programu proti šikaně

Vážení rodiče,
naše škola je příznivě hodnocena jak rodičovskou veřejností, tak i Českou školní inspekcí. Velmi si toho vážíme. Nicméně ani tak není škola zcela imunní proti výskytu šikanování. Proto chceme být připraveni zachytit případné ubližování silnějších slabším hned v počátku a účinně takové bezpráví zastavit. S tímto záměrem jsme vytvořili program proti šikanování. Jeho důležitou součástí je spolupráce nás pedagogů s Vámi – rodiči. Prosíme Vás proto o pomoc. Kdybyste měli podezření či dokonce jistotu, že je Vašemu dítěti ubližováno, bezprostředně se na nás obraťte (na třídního učitele, školního metodika prevence či ředitelku školy). Využít lze také naši schránku důvěry (umístěnou na stolečku u kuchyňky). Vaši informaci budeme brát vážně a situaci budeme odborně a bezpečně řešit.

Děkujeme za Vaši podporu.

Mgr. Kateřina Marečková
školní metodik prevence


 

Beseda - Bezpečnost na internetu

V pondělí 15. dubna se uskutečnila dvouhodinová beseda o bezpečnosti na internetu. Tato beseda byla určena pro žáky osmých a devátých ročníků a byla zaměřena především na podávání informací o vlastní osobě na sociálních sitích. Této besedě předcházel anonymní průzkum o užívání internetu.Pozornost byla věnovaná citlivým údajům jako je datum narození, adresa, akce, kterých se uživatel zúčastní a to zejména z hlediska bezpečnosti. Velkým fenoménem dnešní doby je také přidávání fotografií různého typu na sociální sítě, které mohou ovlivnit nejen naši přítomnost, ale také budoucnost. Součástí besedy bylo promítnutí dvou krátkých filmů, které byly vytvořeny samotnými dětmi jako uživateli facebooku a jedním delším filmem z cyklu "Seznam se bezpečně!"Žáky beseda velmi zaujala, protože toto téma jim je velmi blízké. Po promítání filmů byl věnován čas dotazům jednotlivých žáků, kterých bylo "požehnaně" :) Ze strany žáků byl viditelný zájem o tuto problematiku.

beseda1   beseda2


 

 

Pozvánka na Vyrábění adventních věnců

vnce 2019

 


 

 

Maminko, tatínku, pracuj s námi chvilinku...

22. března odpoledne se nás sešlo tolik, že jsme místo dílny obsadili větší prostory školní kuchyně. Společně jsme se naučili pracovat s černým drátem a vyrobili si z drátů a perliček velikonoční dekorace a zápichy do květináčů.

maminko tatnku 2018 kol


 

Velikonoční vyrábění

Dne 10. dubna 2014 se od 14.00 do 15.30 hod sešli naši žáci se svými rodiči s v 7. A třídě s pedagogy za účelem velikonočního vyrábění. Ve velmi příjemné atmosféře, nejen ovlivněné jarní výzdobou a občerstvením, si vytvořili vkusné výtvory, které jistě ozdobí jejich domovy na Velikonoce. Spolupráce pedagogů, rodičů i jejich dětí se nám vydařila, což je vidět na snímcích. Naše nafocené slepičky i vajíčka se svými tvůrci můžete shlédnout nejen zde, ale i na výstavce, která proběhne od 14. – 16. dubna v prostorách naší školy. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další velikonoční vyrábění. Vaše Ivana, Šárka a Helena

 

fotografie0054 fotografie0061


 

Vyrábění beránků

Vyrábění beránků

Ve čtvrtek 6. 3. 2014 se uskutečnil Kreativní kroužek s velikonoční tématikou. Děti tvořily velikonoční beránky z popcornu a nemálo se u toho i najedly. Jejich výrobky se jim velice povedly a proto budou vystaveny ve třídě 7.A a poté si je odnesou domů. Na další kreativní tvoření se na Vás těší: Ivana Kubesová, Šárka Fránková

f1 f2


 

 

Setkání Comenius - Bordeaux

Od 16/09/13 do 20/09/13 se konalo projektové setkání Comenius v Bordeaux (Francie). Za naši školu se tohoto setkání účastnili Eva Čaplová a Jan Lorencovič . Na programu bylo jak poznávání města Bordeaux a okolí, tak společné sportovní aktivity.

francie 197 mezera francie 212

 

Velikonoční vyrábění

Paní vychovatelky I. Kubesová a Š. Fránková uspořádaly 26. 3. 2013 velikonoční tvoření s rodiči a žáky naší školy. Dívčí klub se také zúčastnil s paní vychovatelkou S. Volkovou. Paní Vlochová a paní Halvasová přišly tvořit s dětmi a vyrobily si pěkná vajíčka z papírových květinek. Děti si vytvořily z vajíček veselé slepičky. Atmosfére byla moc pěkná, jen to počasí nám stále nepřipomínalo jaro a velikonoční svátky. Hotová vajíčka si všichni odnesli domů a měli z toho velkou radost.

krea5   krea6
krea7 krea8

 


 

   

 

Projektové setkání v Polsku

21.-25. 1. 2013 se uskuteční první zahraniční pobyt s účastí žáků v rámci nově schváleného Comenius projektu Diverzita a integrace ve sportovních aktivitách. Devatenáctičlenná skupina žáků a pedagogů stráví spolu s našimi partnery z Německa, Polska, Švédska a Norska několik dní lyžováním, sáňkováním, monoski, bruslením, plaváním a dalšími sportovními aktivitami v naší partnerské škole v Rybniku i v horském středisku Wisla ve společnosti svých vrstevníků z partnerských škol. Věříme, že tato akce přinese dětem nové sportovní zážitky, nová přátelství i novou motivaci komunikovat v cizích jazycích.

Více o projektu na www.comeniussportingactivities.blogspot.cz

 

 

 

alt

 


 


 

 

 

Studijní kresba

Ve výtvarném kroužku, který proběhl 20. dubna, jsme se věnovali studijní kresbě. Žáci si vyzkoušeli stínování rudkou a umělým úhlem. Předlohou jim byli mušličky, které vyplavilo moře. Tohoto velmi nelehkého úkolu se zhostili žáci s chutí, a proto jsme výsledné práce mohli vystavit dokonce i na chodbě školy.

vk   vk6

  

 

 PROJEKTOVÝ DEN - MIKULÁŠ 2015

V pátek 4. prosince se na 2. stupni naší školy konal projektový den s názvem Svatý Mikuláš. Žáci se dozvěděli něco o historii tohoto svátku, o tom kdo to byl sv. Mikuláš i různé jiné zajímavosti. Některé děti si vyrobily loutku čertíka a nakreslily si obrázky Mikuláše, čertů i andělů. Šikovnější z nich skládaly vlastní básně, aby je posléze zarecitovaly samotnému Mikuláši. Tento rok se koledy ujala devátá třída. Deváťáci se převlékli do kostýmů, které jim padly tak dobře, že se některé děti strachem z čertů rozplakaly. Hodní žáci se však neměli čeho bát, čekala je sladká odměna.

mikul 5 

 

mikul 2

mikul 3

 

mikul 4
mikul 1 mikul 6


Projektový den "Informatika hravě"

Dne 3.12.2015 proběhl projektový den nazvaný "Informatika hravě".

Cílem projektu bylo:

1/ seznámení žáků, učitelů s projektem IN-GENERATION a jeho výukovými materiály na webu, hodinové výukové bloky připravené Mgr. Danielem Janatou, senior project managerem ELAI Praha

2/ seznámení s pojmem NETIKETA (složeno ze slov net-síť, etiketa-vhodné chování), neboli jak se správně, slušně a zodpovědně chovat na síti a praktické cvičení žáků

3/ seznámení s pojmem KLÍČOVÁ SLOVA A JEJICH VYHLEDÁVÁNÍ a praktické cvičení žáků

4/ seznámení s pojmem DIGITÁLNÍ SVĚT (digitální zařízení, které pomáhá člověku při práci a jeho správné použití), praktické cvičení žáků, sestavení myšlenkové mapy

5/ seznámení s pojmem POČÍTAČOVÁ SESTAVA pomocí prezentace a následné vyplnění pracovního listu

6 seznámení se ZÁKLADNÍMI POJMY VE VÝPOČETNÍ TECHNICE pomocí prezentace a následné vyplnění pracovního listu

7/ seznámení s pojmem VYUŽITÍ POČÍTAČŮ pomocí prezentace a následné vyplnění pracovního listu

8/ pořízení a upravení fotografií jednotlivců či tříd

9/ všechny zjištěné informace a postřehy prezentovat na výkrese formátu A2.

Projektový den se líbil všem žákům. Aktivně se zapojili do přípravné fáze vyhledávání informací i do průběhu projektového dne. 

p1010003   p1010008
p1010013 p1010018


Projektový den „Zajímavé místo/objekt v našem kraji“

Dne 26. 11. 2015 proběhl na druhém stupni naší školy projektový den na téma Zajímavé místo/objekt v našem kraji. Žáci si v rámci tříd vybrali v přípravné fázi zajímavé místo Moravskoslezského kraje. Cílem projektového dne bylo seznámit žáky s danými místy z pohledu zeměpisného a historického, zjistit zajímavosti, perličky i význam místa pro jednotlivce i společnost. Žáci zjišťovali, zda se dané místo stalo inspirací pro písně, básně, pohádky či obraz. Zaměřili se také na to, jakým způsobem můžeme dané místo využít. Zda nám bude sloužit k odpočinku, k poznávání, ke kulturnímu nebo sportovnímu využití. Smyslem tohoto dne bylo dát každému z nás typ na výlet po zajímavých místech našeho kraje. 

img 8541   img 8568
img 8583 img 8589

 


 

HALLOWEEN 2015

Halloween u nás ve škole
Dne 27. 10. 2015 se konal projektový den na téma: „Halloween“, protože se dětem líbí tato nová tradice. Všechny třídy plnily různé úkoly, četli jsme si o Halloweenu v evropských zemích a v Americe, vyplňovali úkoly v anglickém jazyce, vyráběli jsme loutky, hráli loutkové divadlo s halloweenským námětem, vydlabáli jsme dýně. Projektový den vyvrcholil průvodem masek v okolí školy. Paní učitelka Alenka byla ta nejstrašidelnější. Nakonec jsme se sešli u ohně na školní zahradě, tam jsme zapálili oheň, zazpívali jsme si písně, některé děti recitovaly básně, já jsem také četl svou strašidelnou báseň. Tento projektový den se mi velmi líbil, hodně jsem si to užil. Těším se na příští rok, doufám, že zase bude průvod masek.


Lukáš Tomka, 8. A


Popletený průvod
Na Halloween byl popletený průvod
Zombiekton se držel s krtohlavem
Mikrožrout se bavil s bolohlavem
Lichožrout na rumbakoule hrál
A na piano a flétnu
Na tlampač, bubny, činely
Taky hrál i krtek král
Každý se ho bál

A byl to podařený průvod
Jedyfredy a dinosmrt
Byli celí vystrašení
Když na ně padal hrochopruh.


Lukáš Tomka, 8. A

hall1   hall2
hall3 hall4


 

Projektový den k Mezinárodnímu dni za vymýcení chudoby a sbírka potravin.

5. 10. 2015 proběhl projektový den, který objasnil dětem vhodnou a přiměřenou formou pojem chudoba, nouze, pomoc potřebným …

Výstupem projetu byla sbírka trvanlivých potravin na naší škole pro Potravinovou banku v Ostravě. Ta tyto potraviny předává rodičům s dětmi žijících v azylových domech, lidem v nouzi apod.

Upřímně děkujeme všem rodičům a zaměstnancům naší školy, kteří se do sbírky zapojili a darovali velké množství potravin.

sp 1   sp 2
sp 4 sp 3

PROJEKTOVÝ DEN FINANČNÍ GRAMOTNOST

V pondělí  5. ledna 2015 proběhl na naší škole projektový den, který byl zaměřený na finanční gramotnost. Protože se jednalo o první projektové vyučování tohoto typu, zaměřili jsme se na základní informace o českých i zahraničních bankovkách a penězích všeobecně. Žáci se seznámili s podobou peněz, které si mohli prohlédnout i ve skutečnosti. Zjistili si základní informace o osobnostech, které jsou vyobrazeny na českých bankovkách. Starší žáci si vytvořili dokonce návrhy na vlastní bankovky. Podstatnou částí projektového dne bylo vyzkoušet si nákup v obchodě či v cukrárně. Ne všichni žáci tento úkol zvládli bez chybičky, ale příště už budou zase zkušenější.

fin1   fin2

 FOTKY Z TOHOTO PROJEKTOVÉHO DNE NALEZNETE ZDE: (uživatel: ukrajinska, heslo: ukrajinska)  KLIKNI

logfg      Projektový den - Finanční gramotnost 5.1.2015    


 

Projektový den: Pitný režim neboli ,,Voda základ života“

Datum: 2. 3. 2015 ( 1. až 5. vyučovací hodina )

Skupiny: Žáci budou rozděleni po třídách se svým třídním učitelem, vychovatelem, asistentem.

Vedoucí projektového dne: Pavla Kravčíková, Petra Babincová

Zaměření projektového dne: voda a pitný režim

Cíl projektového dne: připomenout žákům informace týkající se vody, zdůraznit nutnost

                                         dodržování pitného režimu, porovnat jednotlivé druhy nápojů

Výstupy: obrázky vody, informace o vodě – nalepit na výkres, informace o pitném režimu –

                 nalepit na výkres, tabulka kalorických hodnot různých druhů nápojů

Zadání:

Úkol č. 1 – kresba obrázku

Žáci nakreslí obrázek, kde bude hlavním tématem voda. Učitel blíže nespecifikuje, aby dal prostor fantazii dítěte. Pak společně všichni představí své obrázky, vysvětlí, co namalovali a proč. Obrázky se vystaví ve třídě na nástěnku.

Úkol č. 2 – informace o vodě

Na papír napsat všechny informace o vodě, na které si žáci vzpomenou. Možno vyhledávat na internetu, v knihách, v učebnicích. Lze doplnit kresbou, obrázkem, ústřižkem.

 • -          Koloběh vody
 • -          Skupenství vody
 • -          Přeměna skupenství, tání, vypařování, tuhnutí
 • -          Vlastnosti vody
 • -          Rozdělení vody – sladká, slaná, pitná, užitková
 • -          Čističky vod
 • -          Jezera, rybníky, řeky, moře, oceány
 • -          Voda v běžném životě – vaření, mytí, praní, koupání,
 • -          Voda jako způsob relaxace -  rybaření, potápění, plavání, surfování

Úkol č. 3 – důležitost vody pro lidský organismus

Žáci zjistí, proč je voda důležitá pro lidský organismus.

 • -          Rozřeďuje a rozpouští potravu.
 • -          Zabezpečuje rozvod živin, minerálních látek a vitamínů v těle.
 • -          Napomáhá při vylučování škodlivin.
 • -          Udržuje stálou tělesnou teplotu v těle ( pocení ).
 • -          Je důležitým zdrojem některých minerálních látek.
 • -          Zvlhčuje a chrání sliznici.
 • -          Umožňuje ochutnávat pokrmy.

Provedou experiment, který ověří tvrzení, že voda umožňuje vychutnávat pokrmy:

Žáci zkonzumují suché potraviny ( sušenky, keksy, tyčinky atd.) a pak hned další suché potraviny ( cereálie, krekry ). Pak tento pokus provedou ještě jednou, ale po první konzumaci se napijí, čímž zvlhčí sliznici. Sdělí své postřehy, zda dokázali chutě lépe rozeznat před napitím nebo po napití.

Úkol č. 4 – Pitný režim

Žáci řeknou, co se jim vybaví, když se řekne pojem pitný režim. Rozdíl mezi příjmem a výdejem. Co může nastat, když bude narušena rovnováha mezi příjmem a výdejem?

Příjem – nápoje, pokrmy, látková výměna

Výdej – dech, pot, moč, stolice

 

1/ Vysvětlit, co je to dehydratace, kdy nastává a jak se projevuje.

2/ Které potraviny obsahují větší množství vody, které méně.

3/ Jaké potraviny a nápoje konzumují žáci během dne, jaké množství. Každý žák si může napsat svůj seznam potravin a nápojů, které zkonzumuje za celý den. Pak si ho mohou žáci porovnat mezi sebou.

4/ Zásady správného pitného režimu. Co se do pitného režimu započítává, co ne.

5/ Porovnat kalorické hodnoty různých nápojů – Coca cola, minerálka, čistá voda, džus.

 

Informace o pitném režimu zpracovat a nalepit, napsat, nakreslit na výkres. Vystavit ve třídě.

 Před vypracováváním úkolů se doporučuje zajít do obchodu a koupit potraviny potřebné k experimentu v úkolu č. 3 a nápoje z úkolu č. 4. 

Fotky z Projektového dne naleznete na tomto odkaze: (uživatel: ukrajinska, heslo: ukrajinska)  KLIKNI


pitnrez

         Projektový den PITNÝ REŽIM neboli VODA ZÁKLAD ŽIVOTA


 

pitnyrezim1   pitnyrezim2
pitnyrezim3

pitnyrezim4

 

pitnyrezim5 pitnyrezim6

 


 

 

Zpívání u jesliček

Dne 8. 1. 2020 navštívily již tradičně třebovický kostel děti z Dětského rehabilitačního stacionáře v Ostravě – Porubě. Kostelem se rozezněly vánoční koledy. Děti hrály na Orffovy nástroje, zpívaly s dopomocí personálů a pan farář nás doprovázel na bongo.

Poslechli jsme si příběh „Stéblo slámy.“Vypráví o tom, jak se pastýři vraceli z Betléma, kde se poklonili Ježíškovi narozenému ve chlévě. Nesli mu náruče darů a teď se vraceli s prázdnýma rukama. Kromě jednoho z nich, mladičký pastýř si přece jen něco z betlémského chléva donesl. Bylo to stéblo slámy, které bylo pro chlapce znamením a mělo pro něj velkou cenu. Na slámě ležel Boží Syn- Zachránce, kterého nám seslal Bůh.

Všichni společně jsme si připomněli, proč se slaví Vánoce, kdo je Kašpar, Melichar a Baltazar. Děkujeme za vlídné přijetí, požehnání a svěcené křídy, kterými jsme si mohli na dveře DRS, ZŠ a MŠ napsat K+ M+ B 2020.

Celý rok bude tato trojice nejen dětem pomáhat a ochraňovat je, ale bude nám zároveň připomínat kouzlo Vánoc.

Děti a personál z DRS.

 

vla1   vla2
vla3 vla4


 

 

 

Návštěva Divadla loutek

V pondělí 30. 9. 2019 jsme s dětmi z DRS navštívili v rámci mezinárodního loutkového festivalu Spectaculo interesse Divadlo loutek. Shlédli jsme krásné, půlhodinové představení bezeslov Una storia sottosopra od italských tvůrců. Děti byly šikovné a bezvadně si toto představení prožily.

divadlo   divadlo2
divadlo3 divadlo4


 

NÁVŠTĚVA DIVADLA LOUTEK

I když mrzlo až praštělo a vítr fičel kolem čepic, vyjeli jsme na představení do Divadla Loutek.
Odměnou za námahu s oblékáním nám bylo krásné představení na alternativní scéně o malém Mráčku a zlobivém Mračounovi.
Kouzelný zážitek nás hřál na zpáteční cestě a už nám zima nevadila. Byla to prostě pohádková středa v dětském stacionáři.

dsc01361  

dsc01376   dsc01388
 
dsc01391   dsc01394

 
 

Tradiční dlabání dýní

helloween6   helloween4

Dne 15.10.2014 jsme společně s rodiči vydlabávali dýně. Výstavka dýňových strašidel byla pestrá, jelikož ruce k dílu přiložili všechna oddělení - Sluníčka, Jahůdky i Berušky.

 

helloween1


 

 

Jablečný závin

jablen zvin3  jablen zvin2

Dne 8.10.2014 jsme dětem předvedli zpracování sklizeného podzimního ovoce. Na jablečném štrůdlu jsme si velmi pochutnali.

Naše heslo zní:  "Co si upečeš, to si sníš."

jablen zvin1 

 

Divadelní představení

divadlo1 divadlo4

Dne 3.9.2014 za námi do DRS přijelo pražské divadlo BSJ Group s netradičním názvem pohádky "O zlobivém dědečkovi aneb Koblížku, já tě zblajznu". Pohádkou jsme přivítali nový školní rok 2014/15.


 

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Dne 9.1.2014 nás přijelo navštívit divadlo DUO Šamšula s pohádkou "O Budulínkovi". A následující den v pátek 10.1.2014 jsme šli na procházku do Třebovic, kde jsme v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie shlédli Betlém, u něhož jsme si zazpívali a na Orffovy nástroje zahráli, společně s panem farářem, Vánoční koledy.

budulnek 

betlm


 

 

Vánoce 2013 v DRS

Dne 6.12.2013 nás navštívil Mikuláš, anděl a čert, my jsme se jich nebáli, písně jsme jim zpívali a dárečky jsme za statečnost dostali.

Vánoční dílna s rodiči proběhla dne 10.12.2013. Rodiče si společně s dětmi vyráběli různé vánoční ozdoby (např. anděla, rybičku) na vánoční stromeček.

Pro rodiče jsme dne 18.12.2013 připravili Vánoční besídku, kde jsme je potěšili zpěvem vánočních koled a básní. Překvapením byla návštěva členů opery a operety Divadla Moravskoslezského a při jejich vystoupení se nám všem dojetím tajil dech. Vánočním dárkem maminek z občanského sdružení "Želvička" byla dramatizace pohádky "Budka v poli".

mikul mikul1 vnon dlna
vnon besdka besdka--ast rodi besdka--pohdka-budka v poli


 

Podzimní zábava

Dne 9.10.2013 proběhla v DRS ukázka výcviku asistenčních psů                                  

pro handicapované osoby. Pejsci a psovodi za námi přijeli až z Prahy.                          

canisterapie praha

Na pejsky jsme se těšili a canisterapie jsme si moooc užili.   


V pátek 18.10.2013    

Jablíčka na podzim jsme sbírali a na štrůdlu jsme si pochutnali.                                     

peen trdl

"Co jsme si napekli, to jsme taky snědli."


 

 

Dubnové akce - DRS 2013

 18.4. 2013 - Den Země jsme si užily, kozičky i raroha jsme hladily.

den zem2   den zem1

 

Na jaře začínají zahradní práce, i my jsme zkoušeli aktivně pracovat.

zahradnk1   zahradnk

 

Naše pravidelné páteční relaxace - AROMATERAPIE. poslech ralaxační hudby, masáže.

relaxace1 

 

 

Kavárnička pro rodiče

 

Už je to tady!!!!
1.Kavárnička pro rodiče
O čem bude?
Sexuální výchova pro Vaše děti v naší škole.

Co si o tom myslíte Vy rodiče?

V pondělí 6. října 2014 ve 14.00 hod. ve třídě 5.A
                                  s Mgr.Helenou Šťastnou Přijďte, budeme se těšit !!!


 

 

Žákovské ,,mikro - skupiny „


Od října 2014 započne projekt výchovného poradce ,,Žákovské mikro – skupiny“. Půjde o celoroční pracovní projekt setkávání se jednotlivých tříd s výchovným poradcem k problematice výchovy, citových problémů, mezilidských a rodinných problémů, změn v dospívání apod. Žáci budou mít možnost se ve skupině či individuálně měsíčně setkávat s výchovným poradcem a aktuálně řešit, to co je trápí. Témata se budou aktuálně měnit podle okolností. O těchto setkáváních budeme pravidelně informovat na webových stránkách školy a nástěnce výchovného poradce.  Mgr. Helena Šťastná


 

 

 

Kavárnička pro rodiče


Od 6. října 2014 se rozjíždí nový projekt výchovného poradce ,,Kavárnička pro rodiče“ –- jedná se o celoroční projekt/do června 2015/, periodicky jednou za měsíc se opakující s různými tématy, formou prezentací s diskusí s rodiči – témata budou odrážet aktuální problémy rodičů se svými dětmi – nabízená témata – Sexuální výchova Vašich dětí v naší škole; Moje dítě je tyran; Jak přežít pubertu; Syndrom vyhoření, a jak se bránit; Vhodný obor a škola pro mého syna, dceru; Zůstal – a jsem na výchovu sám – a;  Jak o sebe pečovat a předat to vlastním dětem – společná akce s žáky;  Dítě se mnou nemluví, raději volí sociální sítě; Výchova v rodině, a co na to Vaše dítě. Témata je možno doplňovat a pozměňovat dle přání rodičů. Rodiče budou o setkáních vždy včas informováni a pozváni k účasti. Jednotlivé bloky budou následně prezentovány s fotodokumentací na webových stránkách školy. Přehled témat bude uveřejněn na nástěnce výchovného poradce.   Mgr. Helena Šťastná


 

 

Dívčí klub - blíží se Vánoce

Letos jsme se s děvčaty přidaly k akci " Advent plný andělů " v Ostravě- Vítkovicích výrobou perníkových svícnů. Uspořádaly jsme již vánoční posezení s občerstvením a samy jsme si připravily výborné Raffaelo kuličky.

advent2 advent

 


 

 

Zahájení Dívčího klubu v novém školním roce

Tento školní rok jsme zahájily Dívčí klub divadlem a první informační schůzkou.

Divadelní představení „ Sen noci svatojánské „ od W. Shakespeara.
Dne 22.září  jsme se s dívčím klubem zúčastnily divadelního představení „ Sen noci svatojánské“ v divadle J. Myrona v Ostravě. Byly jsme tam v tomto složení: Já, paní Světlanka, Terezka, Deniska, Kamilka a Nikolka Vlochová s maminkou. Představení se mi hodně líbilo, bylo to o lásce a vztazích.
Napsala Zuzana Rajnochová  8.B 

dd3  
dd5   dd6

 


 

 

 

 

FOTOGRAFICKÝ KROUŽEK


Ve čtvrtek 29. září se uskutečnilo první setkání Fotografického kroužku, který začal nově na naší škole probíhat. Zájem o tento kroužek je ze strany žáků velký. Proto se tento den čtrnáct dětí vydalo s fotoaparáty do ulic Ostravy-Poruby. Úkolem bylo nafotit fotografie na téma ,,Člověk a architektura“. Toto téma je součástí fotografické soutěže, kterou vyhlásila Střední průmyslová škola stavební v Ostravě. Žáci byli z prvního výletu, zaměřeného na fotografování nadšeni a už se těší na další akce tohoto kroužku.  V úterý 14. října 2014 proběhlo školní kolo fotosoutěže ,,Člověk a architektura“. Z velmi povedených fotografií bylo těžko vybírat. Odborná porota se nakonec shodla na pěti finalistech. Během dne pak všichni žáci a učitelé hlasovali pro nejlepší fotografii. V anonymním hlasování byla suverénně nejúspěšnější fotografie Reného Richtera ze 7. třídy. O druhé a třetí místo svedly těsný boj fotografie žáků z 6.B.  Na druhém místě se nakonec umístil Radek Škrabola a třetí místo patří Denisu Alexovi. Další oceněné fotografie vyfotografovali žáci devátého ročníku Jan Hůla a Tereza Pěntáková. Fotografie všech pěti finalistů budou zaslány do dalšího kola soutěže. Velmi se těšíme na další krásné fotografie. Vedoucí kroužku: Markéta Hermanová a Iveta Jančová

 

fotokrouek fotokrouek2

 


 

 

Strana 10 z 10

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.