Projektový den – ČTENÁŘSKÁ GRAMOTNOST

Dne 16. dubna 2013 se uskutečnil 2. projektový den z tematického okruhu ČTENÁŘSKÁ GRAMOTNOST s podtitulem Čerti na dovolené – tvoříme pohádky. Nejdříve se žáci motivovali oblíbenými pohádkovými knihami, četbou nebo poslechem pohádek /vytvořených jejich spolužáky/ z CD, zhlédnutím ukázek z filmů Čertova nevěsta a S čerty nejsou žerty. Pak se dali žáci do tvůrčího psaní, kreslení, nakonec autorského čtení. V rámci projektového dne navštívily všechny třídy besedu v místní knihovně, která se týkala problematiky naší sluneční soustavy a znečišťování planety ZEMĚ, žáci si vyslechli pohádku    „Ušmudlaná planeta“.

cten1   cten2
cten3   cten4


 


 

 

Hudební pořad Pavla Nováka ml.

19.dubna 2013 jsme navštívili Dům kultury města Ostravy, kde formou písniček a vyprávění Pavla Nováka ml.  se děti vydaly do světa zvířátek. Tento výchovný pořad byl zaměřen na vytvoření pevného a pozitivního vztahu k přírodě,  zvířatům a  ke všemu,  co k přírodě a životu patří. 

 Děti se aktivně zapojily a od první minuty programu zpívaly, tleskaly a tančily.

 

 

Den Země

18.4. žáci prvního stupně navštívili akci Den Země v Ostravě - Porubě ,kterou pořádaly organizace zabývající se ochranou životního prostředí a přírodovědné obory ostravských vysokých škol. Den Země je ekologicky motivovaný svátek,upozorňující na dopady ničení životního prostředí.


 

 

Výlet do Opavy

V pátek 19. 4. jeli žáci novinářského, výtvarného a teraristického kroužku na výlet do Opavy. Sraz byl v 8:45 na nádraží v Ostravě-Svinově. Na výlet jsem jel i s maminkou. V Opavě jsme navštívili Slezské zemské muzeum, kde jsme měli nachystaný animační program o vzácných savcích Slezska. Muzeum bylo velké. V nejnižším patře byla vycpaná zvířata, například medvěd, jelen, vydra, jezevec, čáp, volavka a kachna. V dalším patře mě zaujal šicí stroj Minerva. Potom se šlo do cukrárny Dolce Vita. Dal jsem si tam Sachr dort, který mi hodně chutnal. V 13:45 měl jet zpět vlak Elefant, který nejel. Místo toho jsme všichni i já s mamkou jeli rychlíkem z Olomouce, který měl naštěstí plošinu. Na nádraží pro mě a maminku přijel tatínek. Výlet se mi moc líbil a už se těším na to, co podnikneme příště.

Daniel Gruss, 8. ročník

snmek 258 snmek 262
mezera
snmek 280 snmek 305
mezera
snmek 307 snmek 313

 

 

Návštěva spolužačky

27.3.2013 jsme my, 5.třída, navštívili naši spolužačku, Jitku Vilímovou, v Sanatoriích Klimkovice. Prohlédli jsme si lázeňskou školu a navštívili tamní cukrárnu. Moc se nám to líbilo. Jitka už je zase mezi námi a my máme pěkné vzpomínky.

5.třída

hlov 1 hlov 2
mezera
hlov 3 hlov 4

 

 

 

Návštěva spolužačky

Ve středu 17.4. se žáci ze 7.B vydali na výlet za svou spolužečkou Zuzkou, která je na šestitýdenním pobytu v léčebně. Setkání bylo krásné, všichni se na Zuzku moc těšili. Po sdělení dojmů si žáci prohlédli ZŠ, kterou teď Zuzka navštěvuje. Přestože jsou na ni všichni hodní, Zuzka se těší, až bude zase s námi... a my z toho máme radost! Zuzko drž se, přejeme Ti, ať jsi co nejdříve zpátky u nás!

 

p1220798 mezera p1220797
 

Den autismu.

2. duben je uznáván  jako SVĚTOVÝ DEN AUTISMU.

MŠ Poruba, Čs.exilu 670 uspořádala v tento den setkání dětí  a jejich pedagogů v prostorách školky,kterou naše děti dříve navštěvovaly.

Moc děkujeme , že jsme se mohly s našimi dětmi připojit a prožít společně  hravé a podnětné dopoledne.

 

 

 

Velikonoční výstavka na Ukrajinské.

Děti z prvního stupně pozvaly své rodiče a příbuzné na velikonoční výstavku.

Ve dnech 25.3. a 26.3. 2013  se pochlubily svou šikovností. Vystavené výrobky vznikaly v hodinách výtvarné a pracovní výchovy, ale také v odpolední  keramické dílně.

 


 

 

 

Jaro v knihovně.

Dne 20.3.2013 navštívili žáci prvního stupně knihovnu na Vietnamské ulici v Porubě. Paní knihovnice si pro ně připravila povídání o jaru a velikonočních svátcích. Na závěr si děti prohlédly knihy a velikonoční výstavu, která právě probíhala v prostorách knihovny.

 


 

 

 

 

 

Rozmanitá příroda

Středisko přírodovědců,výukový program ekologické výchovy ROZMANITÁ PŘÍRODA . V prostorách Střediska přírodovědců v Ostravě - Porubě  jsme se dne 26.2.2013 dozvěděli co se děje v zimním období u krmítka. Poznávali jsme ptáky na krmítku ,naučili jsme se rozpoznat rozdíly mezi krmítkem-budkou- hnízdem. Pokusem jsme zjistili , která semínka jsou nejvhodnější pro drobné ptáky v zimě  a z těchto jsme vyrobili závěsná tuková krmítka.

 

krmitko

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Zdravá pětka nadačního fondu Albert, 15.2.2013

 Děkujeme velmi sympatické paní lektorce Michaele Raškové, která přijela k nám do školy a dokázala děti z 1.- 4.třídy zaujmout na celé dvě hodiny. Naši žáci si nejen zopakovali, ale také se dozvěděli zajímavé věci z oblasti zdravého stravování. Pracovali ve skupinkách,soutěžili , ochutnávali(se zavázanýma očima) různé druhy ovoce a zeleniny,aranžovali,aktivně se zapojovali do všech činností,které si pro ně paní Michaela připravila. Za správné odpovědi nechyběly odměny.

 

 

 

 

 

Benefiční koncert pro naši školu v Hudebním Bazaru 16.2.2013

Občanské sdružení NAKED FLOOR Benefit, o.s. bylo založeno v roce 2007 členy kapely Naked Floor.  Důvěra v to, že hudbou lze pomáhat lidem potřebným, handicapovaným či obětem přírodních katastrof, stála za zrodem nápadu zaštítit tyto aktivity založením občanského sdružení. Za několik let své existence má kapela na kontě více než desítku benefičních koncertů a shromáždění nemalé finanční pomoci neziskovým organizacím. Drtivou většinu těchto benefičních koncertů pořádala  kapela www.nakedfloor.cz pro naši školu, a za to jim patří náš obrovský dík. Finanční dar z koncertu  ze 16.2.2013 byl použit na nákup hudebních nástrojů cajón a boomwhackers, se kterými si užíváme hodně radosti  nejen v hodinách hudební výchovy.

 

 

 


 

 

 

Návštěva GVUO

5. 3. 2013 se 14 dětí z naší školy, které se zajímají o výtvarné umění a chodí do výtvarného kroužku, zúčastnilo animačního programu a komentované prohlídky výstavy Jana Zrzavého v Galerii výtvarného umění v Ostravě.

janzrzavy janzrzavy2
janzrzavy3 janzrzavy4
janzrzavy5 janzrzavy6

 

 


 


 

 

Vaňkův kopec č.1

 

Ve středu 9.1.2013  jsme vyjeli na Vaňkův kopec ve složení monoski : Karin Havlasová, David Repoň. Biski: Ríša Čumpelík, Nikol Vlochová. Lyže: Honza Miksa, Šimon Karásek, začátečník Honza Ondrášek . Začátečník – snowboardista Martin Krzystek. Velkou pochvalu si zaslouží oba dva začátečníci Martin a Honzík. Začátek lyžování a snowboardu zvládli bravurně a těší se na další sjíždění svahů. Počasí i sněhové podmínky byly skvělé a nálada ještě lepší. Všichni se těší na další LYŽOVAČKU

 

 


 

 


 

 

Beseda

Beseda s autorem knížky „Želvýprava“

 Ve středu 28. listopadu 2012 proběhla pro žáky naší školy beseda s autorem knížky „Želvýprava“ Lukášem Jarkulišem z Kravař. Jedná se o velmi mladého spisovatele, tuto knihu napsal ve svých 25 letech a vydal v roce 2012. Jedná se o netradičně psanou knihu o želvě. Spisovatel se inspiroval ze svého života, protože sám má želvu již 10 let. Kniha se čte po odkazech, na konci každé kapitolky se sám čtenář může rozhodnout, jakou cestou se vydá a pokud budou jeho rozhodnutí správná, dojde bezpečně až domů. Pro zpestření besedy spisovatel ukazoval obrázky zvířátek, která jsou v knize. Také přečetl úryvek. Jelikož kniha je psaná netradičním způsobem, je to něco nového a všechny velmi zaujala.

Aneta Návratová IX. A   Moje první setkání se spisovatelem

Dne 28. 11. 2012 jsme měli besedu se spisovatelem Lukášem Jarkulišem. Je asi nejmladší spisovatel, bydlí v Kravařích, je mu 25let. Vyprávěl nám o své knížce, kterou napsal docela nedávno, je to jeho úplně první knížka, která se jmenuje ŽELVÝPRAVA. Ukazoval nám obrázky želvy a zvířat, která nakreslil do své knihy. Vyprávěl nám, jak je jeho želva velká a jak se postaví na zadní nohy, dále se nás ptal, kdo má doma nějaké zvířátko, také na to, kdybychom byli zavřeni v akváriu, jak bychom se zachránili. Také jsme si četli poutavé ukázky. Želvýprava  se mi velmi líbila, protože byla zajímavá.

Lucie Horáková, 9. A

 

alt 

 

alt


 

 

EVRAZ - HOKEJ

Nadační fond EVRAZ a HC Vítkovice steel připravili akci pro hendikepované děti, díky které se mohli žáci naší školy zúčastnit ve čtvrtek 8.11.2012 tréninku Vítkovických hokejistů v ostravské ČEZ aréně. Součástí akce byla autogramiáda, společné foto dětí a hráčů na ledové ploše a předání drobných dárků.

Žáci byli nadšení ze setkání se slavnými hokejisty, kteří jsou pro ně vzorem- vidět na vlastní oči např. Romana Málka, Jiřího Burgera nebo Viktora Ujčíka, to pro ně byl velký zážitek. Také podepsané fotografie s ostatními dárky vyvolaly vlnu radosti a nadšení. Plakáty, kalendáře, puky s logem klubu a malé dresy na pověšení do okýnka auta...

Děkujeme nadačnímu fondu EVRAZ a HC Vítkovice steel za krásnou akci a budeme se těšit zase příště!

alt                                       

 

Vltava 2014

 

Po dvou letech jsme se opět vydali na vodu. Cílem byla Vltava, start ve Vyšším Brodě a cíl pod Českým Krumlovem, cca 37 km po vodě rozložených do třech dnů. Bylo nás hodně. Jeden plný autobus a jeden plný Ford Transit s plným přívěsem. Lidé, lodě, stany, spacáky, karimatky, vaření. Dobrá nálada přibalena, počasí objednáno, sjízdná Vltava také. Celý pobyt jsme přečkali bez úhony a s krásnými zážitky. Ujistili jsme se, že umíme jezdit na raftech i na kánoích a když je třeba, pádlujeme jako zběsilí. Překonali jsme veškeré vodní překážky, které byly na cestě. Umíme odpoledne postavit tábor a ráno ho zase zbalit, mezi tím udělat oheň a opéct párky. Téměř nic jsme neztratili... Přestože počasí nebylo úplně ideální (chvíli désť a chvíli slunce), cíle byly splněny. Vltava zůstala za námi, nikdo se nepřevrátil (pokud ano, tak to nešlo vidět) a všichni jsme přijeli zpátky... takže úspěch. Děkujeme občanskému sdružení ABAK - počítadlo za půjčení lodí, Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého za zapůjčení speciálních sedaček a obětavým rodičům za zapůjčení všeho ostatního.

Těšíme se zase příště!

voda1   voda2


Raftování na Vltavě

Dne 7.5. jsme jeli se školou na řeku Vltavu. Měli jsme sraz v 8 hodin před školou. Naložili jsme věci do autobusu a jeli. Cesta trvala 8 a půl hodiny. Když jsme dorazili, vybalili jsme si věci a museli jsme si postavit stany. Pomohli jsme ohřát večeři, kterou jsme vezli už ze školy – bramborový guláš – vyčistili jsme si zuby a šli spát. První noc se mi spalo docela dobře. Další den jsme už vyrazili raftovat. Jel jsem na barace s Martinem, docela se nám dařilo – sjeli jsme i jezy, které byly boží! Když jsme dorazili do druhého tábora, museli jsme si opět postavit stany. Někteří z nás jsme se vydali na procházku do lesa, a když jsme se vrátili, zjistili jsme, že jdeme do lesa znovu – tentokrát pro dřevo na táborák. Táborák jsme měli ale bez párku, opékali jsme si jen chleba. Další den na vodě jsem jel v pulsaru s panem Honzou a paní Petrou. Do tábora jsme se dostali jako první. Po tradičním stavění stanů a večeři jsme se vydali do hospody, kde jsme sledovali hokej Česko vs. Slovensko. Vyhráli jsme, ale museli jsme jít spát těsně před koncem. Poslední dne jsem jel nejdříve na coloradu s paní Martinou. Po dvou splavech jsem se s Martinem prohodil a šel jsem s Vojtou na baraku. Poslední trasa byla nejdelší a bylo zde i nejvíce jezů; projížděli jsme i Českým Krumlovem. Na konci Českého Krumlova jsme přistavili rafty, snažili jsme se je vysušit a sbalit. Teprve po tom pro nás přijel autobus a odjeli jsme do posledního kempu. Zde jsme opékali párky a po večeři jsme šli spát. Moc se mi akce líbila a těším se na další rok.

Ondřej Vnenčák, 8.A

voda3   voda4
voda5 voda6


 NÁZOR NA AKCI

Dne 7.5. jsme jeli sjíždět Vltavu na raftech. Už jsem byla na Vltavě podruhé a pokaždé si z raftování odnesu plno zážitků. Nejvíce se mi líbilo, když jsme sjížděli jezy, když jsme zpívali na raftech, jak se kluci převrátili na barace, jak chtěli hodit do vody paní Kačenku.... Moc se mi líbilo, když jsme projížděli Českým Krumlovem, bylo tam nádherné okolí. Večer jsme opékali na ohni buřty, chleby, hráli na kytaru a zpívali. Moc jsem si to užila, všichni byli na nás moc hodní a starali se o nás. Vůbec se mi nechtělo domů. Škoda, že jsme tam nebyli delší dobu, užili jsme si hodně legrace.  Příští rok bych chtěla jet znovu.                    

Lucka Horáková, 9.A

 


 Další informace k raftování na Vltavě :-)

- peníze za akci vybíráme v pondělí 5.5. 2014. Peníze bude vybírat POUZE paní Petra Ištuková

- sraz ve středu 7.5.  v 8:00 hod ve škole

- při odjezdu nutné odevzdat (paní Petře I.)

               a) seznam léků + dávkování

               b) prohlášení o bezinfekčnosti – s datem odjezdu, tj. 7.5.2014

- nezapomeňte přibalit dítěti kartičku zdravotní pojišťovnyprůkaz ZTP nebo ZTP/P, parkovací kartu (kdo má)

- jestliže vaše dítko užívá léky i během dne, nechte mu prosím léky v příručním batůžku a upozorněte na to paní Petru.

- případě většího počtu užívaných léků je vhodné pořídit dávkovač na léky a předat léky v dávkovači. (Moc nám to pomůže :-))

- nezapomeňte přibalit EŠUS, LŽÍCI a HRNEK – nezbytné!

 

 


 

 Týden APA na Vltavě 2014

alt  

 

 

1) Informace k organizaci

Termín: středa 7.5.- neděle 11.5.2014 (POZOR ZMĚNA!!!)

Ubytování:

Středa 7.5. - sraz ve škole v 8 hod, Kemp Pod Hrází, Vyšší Brod

Čtvrtek 8.5. - Kemp U Nojdy (Rožmberk nad Vltavou)

Pátek 9.5. - Tábořiště U Fíka (Rožmberk n. V.)

Sobota 10.5. - Nové Spolí (Český Krumlov)

Neděle 11.5. - návrat do Ostravy cca mezi 17-18 hod

2) Další informace

Cena pobytu: 1500 Kč (v ceně je zahrnuta doprava, ubytování v kempech, strava)

Vedoucí akce: Kateřina Marečková, zdravotník: Petra Ištuková

Stravování:

- obědy budou probíhat formou svačinových balíčků (např. pečivo, paštika, tatranka, jablko), večeře budou vždy teplé - během raftování budeme každý den dělat přestávku v kempu přibližně v polovině trasy. Zde bude možné si v kioscích zakoupit nanuky, oplatky, polévky a další teplá jídla (vhodné kapesné).

Informační schůzka k pobytu:

- uskuteční se ve čtvrtek 24.4.2014 v 15:30 hod - na schůzce obdržíte podrobnější informace o pobytu, seznam věcí a další důležité náležitosti

- Na informační schůzce je nutné odevzdat:

a) Souhlas rodičů s APA

b) Souhlas rodičů s převozem školním autem

c) Potvrzení od lékaře (Neplatí pro žáky, kteří již v tomto školním roce potvrzení od lékaře přinesli – jejich potvrzení je stále platné). 

3) Nutné věci pro akci:

- vlastní spacák - karimatky můžeme zajistit

- pokud máte vlastní stan, prosím, oznamte tuto informaci Katce Marečkové + pro kolik osob je stan určen (stanů máme málo )

- nutný ešus, lžička + hrnek

 

Vodáctví ZDAR! :-)

 


 

 Seznam věcí pro Týden APA na řece Vltavě

 

    spací pytel
    karimatka – nutná!!!
    čelovka (baterka)
    ešus + lžíce
    hrnek

Dostatečné množství spodního prádla a ponožek
Trička, tepláky, kraťasy, mikiny
Zimní čepice, rukavice, kšiltovka, šátek
Dvoje boty + gumáky 
Nepromokavá bunda
Pláštěnka
Plavky 
teplé pyžamo
2x osuška, hygienické potřeby, kapesníky
Repelent
Karta pojištěnce
Seznam léků + indikace
Blok a psací potřeby
Cyklo láhev na pití (PET láhev 0,5L)
Batůžek
igelitku navíc (větší sáček) na špinavé a mokré věci

-    prosím, aby všechny věci (oblečení, boty atd.) byly řádně podepsány příjmením dítěte
-    dostatečné kapesné (občerstvení)

Věci do lodi:
Koupací boty do vody nebo sandále s uchycením paty nebo staré tenisky.
Nepromokavá bunda (stará šusťáková bunda, která se může namočit)
Kalhoty dlouhé (šusťákové nebo tříčtvrteční, dobře schnoucí)
Jakýkoliv neoprén či neoprénový doplněk je vítán!

Mobilní telefon a jiné cennosti na vlastní zodpovědnost!
Vzhledem k tomu, že nevíme, jaké bude počasí, přibalte prosím více teplého oblečení.

Všechny věci zabalte do batohu či sportovní tašky, kufr není vhodný. 

 


 Plán naší plavby

alt


 

 

 

Týden APA na Vltavě 2014

  

 

 

1) Informace k organizaci

Termín: středa 7.5.- neděle 11.5.2014 (POZOR ZMĚNA!!!)

Ubytování:

Středa 7.5. - sraz ve škole v 8 hod, Kemp Pod Hrází, Vyšší Brod

Čtvrtek 8.5. - Kemp U Nojdy (Rožmberk nad Vltavou)

Pátek 9.5. - Tábořiště U Fíka (Rožmberk n. V.)

Sobota 10.5. - Nové Spolí (Český Krumlov)

Neděle 11.5. - návrat do Ostravy cca mezi 17-18 hod

2) Další informace

Cena pobytu: 1500 Kč (v ceně je zahrnuta doprava, ubytování v kempech, strava)

Vedoucí akce: Kateřina Marečková, zdravotník: Petra Ištuková

Stravování:

- obědy budou probíhat formou svačinových balíčků (např. pečivo, paštika, tatranka, jablko), večeře budou vždy teplé - během raftování budeme každý den dělat přestávku v kempu přibližně v polovině trasy. Zde bude možné si v kioscích zakoupit nanuky, oplatky, polévky a další teplá jídla (vhodné kapesné).

Informační schůzka k pobytu:

- uskuteční se ve čtvrtek 24.4.2014 v 15:30 hod - na schůzce obdržíte podrobnější informace o pobytu, seznam věcí a další důležité náležitosti

- Na informační schůzce je nutné odevzdat:

a) Souhlas rodičů s APA

b) Souhlas rodičů s převozem školním autem

c) Potvrzení od lékaře (Neplatí pro žáky, kteří již v tomto školním roce potvrzení od lékaře přinesli – jejich potvrzení je stále platné). 

3) Nutné věci pro akci:

- vlastní spacák - karimatky můžeme zajistit

- pokud máte vlastní stan, prosím, oznamte tuto informaci Katce Marečkové + pro kolik osob je stan určen (stanů máme málo )

- nutný ešus, lžička + hrnek

 

Vodáctví ZDAR! :-)

 

Festival divadelní tvorby Arénka

Arénka se uskutečnila dne 23.1. Odehrávala se na Alternativní scéně v Loutkovém divadle města Ostravy. Měli jsme velmi příjemnou atmosféru, tolerantní publikum a také velké nervy. Po skončení všech vystoupení jsme měli prohlídku loutkového divadla - zákulisí, malírnu, řezbářskou dílnu a byli jsme se podívat i na pódium. Na prohlídce nás provázela mladá slečna, která nám přejmenovala Dominika, dala mu jméno: Dominik Mirek Patrik :D. Vždy, když po něm něco chtěla, tak na něho zavolala Dominiku Mirku Patriku a všichni jsme se bouchali smíchy :D. Celkově byla krásná celá Arénka, ale já jsem si tam vyřvala hlasivky. Velmi se mi líbilo taneční vystoupení s obručemi a pohádka Létajicí dědeček. Nám se asi ta Červená Karkulka taky povedla. Velmi se mi to líbilo a těším se na další rok Arénky a na to, co zase paní Dáša Nyklová vymyslí za pěkné představení.

Alexandra Velartová 8.B

img 80001 img 81461

 


 

 

Spaní ve škole s dramatickým kroužkem

V noci z 15. na 16. ledna, byla pro 10 žáků této školy a zároveň dramatického kroužku vytvořena možnost spát ve škole, které využilo 8 z nich. Vše začalo po vyučování relaxací a čtením pohádky. Ke každému spaní ve škole patří i trocha dřiny, která zde byla zastoupena nácvikem na festival dětské divadelní tvorby Arénka. Nacvičovali jsme stejné představení jako na Vánoční besídku – Červená karkulka. Po troše dřiny jsme stáli před nelehkým úkolem. Měli jsme za 5 minut vymyslet a nacvičit scénku s plyšáky. Večer jsme se nakonec dívali na film 102 dalmatinů. Samotná noc byla organizovaná tak, že spali kluci a  holky  zvlášť. Z celé akce se mi asi nejvíce líbila relaxace.   

 Honza Miksa -  8.B

dscn56931 dscn57222

 

Posezení s Lubošem Holzerem

PaedDr. Lubomír Holzer je špičkový muzikoterapeut, speciální pedagog, profesionální umělec. Jeho práci můžeme stručně charakterizovat jako návrat ke kořenům existence lidstava v nedělïtelném propojení současnosti s budoucností. Muzikoterapie má schopnost účinně působit na člověka s jakoukoliv diagnózou, prokazatelně léčí, uzdravuje a působí na skutečné příčiny onemocnění.

Anetka -"Jak jsme hráli na bubny, tak jsem se poctivě snažila ...."

Lucka Horáková - "Líbilo se mi, jak pískal na ty nástroje a my jsme poslouchali. Pak jsme hráli na bubny a tö se mi moc líbilo."

Matouš - "Mě se to líbilo a mohl jsem si odpočinout."

Evka - "Byl tam pán, který měl kudrnaté vlasy, jmenoval se Luboš a ten nám ukazoval nástroje, které pocházejí z dávných časů. Největší sranda byla, když jsem si mohla hrát s Matoušem a Honzou."

Honza - "No takže, mi se to líbilo."

dra1   dra2
dra3 dra4 

 

 

Divadelní přehlídka

divadeln pehldka


 

Halloween – vyučování v kostýmech

Dne 31. 10. 2018 proběhlo v naší škole vyučování v halloweenských kostýmech, které si děti přinesly z domu, nebo si je vyrobily ve škole. Rozvrh hodin se tentokrát neměnil, všechny předměty zůstaly stejné! Během dne chodila po třídách porota, která vyhodnotila tři nejlepší kostýmy. Skvělé masky byly odměněny. Kostýmy pro děti samozřejmě nebyly povinné. Moc jsme si to užili, sešlo se několik čarodějnic, upírů, dýní, smrtek a dalších skvělých masek.

Nejlepší masky:
1. místo - Jessica Richterová jako upíří žena
2. místo - Matyáš Ferkál, zcela lapený v pavučině
3. místo - Radek Trojek jako krvavý muž a děsivá Alena Macurová
Cenu za nejděsivější pár obdržela Julie Telnarová a Jan Funiok
Cenu za nejděsivější třídu dostala 5.A

Žáci z novinářského kroužku

hall1 kopie   hall2 kopie
hall3 kopie hall4 kopie

 

Oříšek hledá talent - 2018

8. 11. 2018 jsme se zúčastnili s dramatickým kroužkem soutěže „Oříšek hledá talent“, která se konala v ZŠ speciální, Těšínská 98, Slezská Ostrava. Hráli jsme divadlo s názvem Popelka. Dostali jsme všichni medaile a diplomy. Paní Markéta mě donutila zazpívat písničku od skupiny Lunetic „Jsi moje máma“. Nakonec jsem byl ale rád, za zpěv jsem vyhrál druhé místo a dostal jsem plyšáka. Lukáš Tlolka se umístil na čtvrtém místě a Mikuláš Prorok na prvním místě v kreslení. Obrázky měli moc krásné. Na svačinu jsme všichni dostali buchtičku. Moc se mám to líbilo.
Denis Alexa, 9. C

oek4   oek1


 

 

alt

mezera alt

 

 

Květnová tvůrčí dílna v Centru volného času v Porubě

Tentokrát jsme si v tvůrčí dílně vyrobili dárečky pro maminky k jejich svátku.

td1   td2


 

 

Tvůrčí dílna v Centru volného času Poruba

Opět  jsme navštívili tvořivou dílničku v Centru volného času, kde jsme tentokrát vyráběli Tučňáka. Paní, která se tam o nás stará, vždy dětem vše připraví k vyrábění...barvičky, nůžky, lepidla, vystřižené papíry, atd....Naše děti tvoří výrobky za pomoci pedagogických pracovníků a  svůj výrobek si  mohou odnést domů nebo nechat ve škole na výstavě. Děti se na tvůrčí dílničku vždy moc těší! Další tvoření nás čeká v dubnu . 

tvurci dilna 2 2014 1 tvurci dilna 2 2014


 

ACES

Od 30/09/13 do 04/10/13 se naše škola  účastnila setkání učitelů a žáků zapojených do projektu ACES. Setkání se uskutečnilo v Bukurešti (Rumunsko).

ACES nabízí příležitosti pro mladé lidi ze střední a jihovýchodní Evropy rozvíjet přátelství přes hranice a účastnit se aktivně mezinárodních školních projektů. Program podporuje vytvoření středoevropského sítě škol. Cílem je podporovat dialog a spolupráci mladých lidí a vytvořit udržitelnou síť sdílení znalostí, vzájemného učení a inovací. Účastníci patnácti partnerských zemí společně pracují na tématech společného zájmu a mohou rozvíjet nové pohledy na regionální a evropské úrovni. Tématem cyklu ACES  2013/14, je: "Já a ostatní: Objevování rozmanitosti kolem a ve mně." ACES je iniciativou nadace ERSTE Stiftung a je koordinován Interkulturního centra ve spolupráci s organizací:  Včelí DOM.

aces1   aces2


 

Den řemesel

den remesel

 

Vydařená akce na Slezskoostravském hradě

Dne 23. 5. 2013 se konala na Slezskoostravském hradě velmi zajímavá akce „Máme rádi zvířata“, které se zúčastnila celá naše škola, měli jsme dokonce i dlouhé vystoupení. Vystoupily děti z tanečního kroužku s tancem „Radost“, děti z novinářského kroužku s básněmi o zvířátkách a Martin Krečmer zazpíval motivační rap. Na Slezskoostravském hradě jsem byla s maminkou. Moc se mi tam líbilo a zhlédla jsem několik vystoupení, koupila jsem si sladký popkorn. Ta vystoupení se mi moc líbila. Nevystupovala jsem, ale líbilo se mi to. Všechna taneční vystoupení byla skvělá.

Karolína Janová, 5. tř.

Dne 23. 5. 2013 šla naše škola na Slezskoostravský hrad. Já jsem ráno přišel na 8:00 hod. a potom šli spolužáky na tramvaj, ale já jsem jel s paní Dášou, která mě vzala tranzitem, taky jel Miki. Jak jsme dorazili na hrad, tak jsme čekali před bránou na ostatní, až přijedou. Když jsme se konečně sešli, u brány jsme dostali takovou „blbost“, která byla na špagátku. Jak jsme vstoupili na nádvoří, tak jsme si šli sednout a čekali jsme, až budeme na řadě, před námi vystupovaly ještě jiné školy, které byly dobré. Náš taneční kroužek zatančil až v 9:45 hod. Před naším vystoupením jsme čekali před pódiem a paní Dáša nám určovala, jaký budeme mít vozíček. Konečně jsme se dočkali a ocitli jsme se na pódiu. Ještě než jsme vystoupili, tak před námi byl Ondra Vnenčák, který recitoval báseň, po něm vystoupil s básní taky Jan Fojtík, jak to doříkával, tak jsme se pomalu připravovali a potom jsme začali „trsat“. Naše vystoupení bylo jedno z nejlepších, jak jsme skončili, tak potom „repoval“ Martin Krečmer, myslím, že musí ještě hodně trénovat a potom to bude jako Rytmus.
Akce se mi moc líbila.

Jirka Dudek, 9. B

dscf88611 p13006031
mezera
p13006202 p13006341

 

 

 

 

 

 

 

 Lyžařský kurz na Červenohorském sedle  18.-21.3.2015

byl skvělým zakončením lyžařské sezóny 2015. Slunce a dostatek sněhu na sjezdovkách nám přály po celé čtyři dny.  Nadšení lyžaři Filip, Honza, Lukáš, Ondra a snowboardista Míša absolvovali nejen výcvik na svahu, ale rovněž zdokonalování již osvojených dovedností. Skupina monoskiařů ve složení Terezka, Karinka, Matěj a David se zaměřila na výcvik carvingové techniky. Díky výborným sněhovým podmínkám zdolávali všechny výcvikové tratě v lyžařském areálu. Pochvalu zaslouží všichni účastníci kurzu, především za skvěle připravené zázemí, průběh výcviku, dobrou náladu a nadšení pro zimní sporty. Všichni se těšíme na novou lyžařskou sezónu 2016 J

 

img 8446   img 8443

p1090939

p1090892 1
img 8933 img 8829

Fotografie z lyžování naleznete na tomto odkaze:

lyze15    Lyžařský výcvik na Červenohorském sedle březen 2015

 

 


 

Lyžování na Vaňči 10.3.2015 

kopie -_p1290114   p1290138kopie
p1290195kopie p1290198kopie

Fotky z lyžování naleznete zde: VAŇKŮV KOPEC BŘEZEN 2015


 LYŽAŘSKÝ KURZ 7.-10.1.2015

již tradičně na Červenohorském sedle v Jeseníkách, vyrazili jsme ve složení : lyžaři Filip Juhos, Patrik Kopecký, Ondra Vnenčák, Martin Krzystek a Honza Ondrášek, monoskiaři Martin Havel, Terezka Muroňová, Katka Sasáková a Jituš Vilímová.  Katka s Jituškou si vyzkoušely monoski zcela poprvé, a k potěšení s velkým úspěchem. Skvělé lyžařské výkony podali rovněž monoskiaři Martin s Terezkou a zdatní lyžaři Patrik, Ondra, Martin, Honza a FilipJ Těšíme se všichni na březnový termín!J

 


 

FOTKY Z LYŽOVÁNÍ ZDE...: KLIKNI        

www.rajce.idnes.cz     (uživatel: ukrajinska  ,  heslo: ukrajinska) 

lye 15    Lyžařský výcvik na Červenohorském sedle leden 2015 

 


 

 

Vážená paní ředitelko,

chtěl bych touto cestou ocenit práci Vašich kolegů na lyžařském výcviku v Jeseníkách.
Jejich obětavost, přístup k dětem, zájem o potřeby jednotlivců, entusiasmus a smysl pro humor, to všechno vytvářelo velice příjemnou atmosféru.
I přes nepříznivé počasí panovala díky Vašim kolegům vždy dobrá nálada.
Bylo zřejmé, že svou práci dělají srdcem a že jsou to lidé na svém místě. Myslím, že v mnoha ohledech dělali daleko víc, než pouze svou
povinnost. Patří jim mé velké uznání.
Chtěl jsem se s Vámi podělit o své čerstvé dojmy jako "očitý svědek" .
Přeji Vám, Vašim kolegům i celé škole hodně dalších úspěšných akcí.

S pozdravem

Juraj Havel

 


 

Vážený pane Havle,

mnohokrát Vám děkuji za krásnou zprávu. Jsem ráda, že oceňujete mé kolegy za jejich profesionální a lidský přístup k dětem. Práce, kterou vykonávají je někdy opravdu náročná a dobré slovo a pochvala moc potěší. Váš email jim s radostí přepošlu, protože pochvala z vaší strany je nabije další energií, kterou k výkonu své práce potřebují. Pro mnoho mých kolegů je jejich práce opravdovým posláním.

                        Mnohokrát Vám děkuji a přeji krásné dny!

                                                                 

S pozdravem Jana Heřmanová

 


 

chs1     chs2
chs3 chs4
chs5

chs6

 


 

 

"Co víš o EU"

Dne 2.10 se vybraní žáci naší školy účastnili už sedmého ročníku mezinárodní vědomostní a výtvarné soutěže "Co víš o Evropské unii". Soutěž pořádala ZŠ Kpt. Vajdy v rámci Evropských dnů handicapu pod záštitou Asociace Trigon a za finančního přispění Magistrátu města Ostravy. Žáci Natálie Valková, Jan Hůla, Ondřej Vnenčák a Dominik Horňák se vzorně připravili a pokusili se navázat na výsledek z minulého ročníku, ve kterém se naší škole podařilo zvítězit. Vědomostní část soutěže je nepřekvapila a po úspěšném absolvování kvízu postoupili s plným počtem bodů   do části výtvarné. Zde se jim i přes nadšenou a spontánní výtarnou činnost už tolik nedařilo a v celkovém hodnocení skončili těsně pod stupni vítězů.... ale nevadí. Příští rok se opět pokusíme dostat se zpět "na bednu", mezi tři nejlepší.

kopie - p1280228 kopie - p1280262


 

Maminko, tatínku, bubnuj s námi chvilinku

Dne 4.února se na naší škole uskutečnila rozlučka s bubenickým kroužkem ,,Bum&Bum“. Smyslem celé akce bylo seznámit rodiče s tím, jak probíhá hodina, kterou jejich děti v kroužku tráví. Zároveň jsme chtěli, aby se rodiče aktivně zapojili do bubnování. Pozváni byli všichni, ale největší zájem byl od rodičů našich nejmenších bubeníčků z páté třídy. Akce byla moc povedená a děkujeme všem zúčastněným za jejich přízeň. Těšíme se, na další pravidelná setkání bubenického kroužku, která budou probíhat v prvním pololetí.        

    Markéta Hermanová a David Křivák

bubny3   bubny4

 


 

 

 

 

Naše Evropa

Dne 11.10. se vybraní žáci naší školy Dan Gruss, Miroslav Fišer, Ondřej Šmatelka, Ernest Tamáš, Zdeněk Mirga, Jiří Dudek a Jan Miksa zúčastnili mezinárodní zeměpisné soutěže "Naše Evropa". Chlapcům se podařilo zúročit zkušenosti z minulého ročníku. Mezi žáky ze sedmi dalších škol z České republiky, Slovenska a Polska se naši neztratili a vybojovali první místo! Velkou radost umocnili krásné ceny, které soutěžící za své výkony obdrželi. Gratulujeme a budeme se těšit na další ročník výborně připravené soutěže!

zem1   zem2
zem3 zem4

Soutěž se konala v rámci 21. ročníku Evropských dnů handicapu na ZŠ kapt. Vajdy za finančního přispění Magistrátu města Ostravy a Úřadu městského obvodu Ostrava - Jih.

 


 

 

 

Pravidelná MUZIKOTERAPIE v Mens Saně

 

Muzikoterapie je jedna z uměleckých terapií, která působí na děti léčebně. Děti v muzikoterapii hudbu vytvářejí nebo se na ní podílí, anebo jen poslouchají a učí se vnímat. V muzikoterapii využíváme hudby, ticha, rytmu, zvuků, tónů, zpěvu často v návaznosti na pohyb či výtvarnou činnost. Muzikoterapie pomáhá dětem uvolňovat napětí v různých částech těla nebo naopak je stimulovat.  

 V  podání lektorky z Mens Sana  se jedná o tvořivou hudební dílnu , která obsah setkání  tvoří společně s dětmi. Jsme rádi, že můžeme za touto sympatickou paní lektorkou pravidelně v rámci relaxačního kroužku docházet.

 


 

 

Zima v lesní škole

Poslední návštěva devátých ročníků v lesní škole vyšla na období velkých mrazů, a proto byli všichni vděčni za možnost strávit tentokrát většinu času v budově ostravských městských lesů, kde jsme se seznámili s různými způsoby zpracovávání dřeva, poznávali preparovaná zvířata i jejich stopy, které lze v přírodě vidět. Jednu takovou stopu si žáci i odlili - vzhledem k počasí jen otisk v plastelíně.Dostali možnost se i vydat do lesa, vyhledat si vlastní stopu a odlít ji přímo v přírodě, kupodivu ani ti nejotrlejší této možnosti nevyužili :-)

Procházka v mrazu nás však stejně neminula - prohlédli jsme si nové výběhy hrabavých ptáků, proběhli se po pařezech a v lese si zopakovali, jak se těží dřevo.

lskol1   lskol2

 


 

 

NÁVŠTĚVA LESNÍ ŠKOLY - 4.B A 6.TŘÍDA

V lednu jsme navštívili Lesní školu v Ostravě Bělském lese.  Bylo to velmi zajímavé, zábavné a zároveň  poučné. Nejprve jsme se podívali na krátký film o tom, jak vypadá příroda v zimě.  Pak jsme se snažili na obrázku přiřadit stopy zvířat k jednotlivým zvířatům.  Hodně jsme se nasmáli, když jsme si ověřovali, jak se nám podařilo úkol splnit. Pak nám pán Pavel Kotala pustil ještě jeden film. Tentokrát o způsobu života zvířat v zimním období. Následovala svačina a hurá ven. Nejprve jsme zamířili k bažantům, kteří jsou v areálu Lesní školy ve voliérách. A pak naše kroky vedly rovnou do lesa. Pan Pavel nám ukazoval ve sněhu stopy zajíce a psa. Měli jsme štěstí. Zahlédli jsme i veverku, jak si to šplhala na strom. Byla celá černá a velmi rychlá. Zakrátko jsme ji ztratili z dohledu. Rádi bychom zůstali v lese ještě chvíli, ale čekali na nás rodiče, tak jsme se museli rozloučit. Ale určitě se uvidíme i příští rok!               

 žáci 4.B a 6. třídy

 

   alt
alt alt

 


 


 

 

 

 

  Kulinářský kroužek ve vysílání Českého rozhlasu - Ostrava;

Pořad: Křížem krajem.

Odkaz ZDE

                                                            radio

 


 

 

 

DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO…

 

Vaření s paní Muroňovou se nám velmi líbí, a proto jsme byli velmi rádi, když mezi nás opět zavítala. Tentokrát si pro nás připravila malé chuťovky z listového těsta zdobené hermelínem nebo klobásou. Příprava byla velmi jednoduchá, zapojili jsme se do posledního kuchtíka. A jak nám chutnalo můžete vidět na fotografiích.

k3   k4
k5 k6

 

 


 

 

 

Lyžařský kurz Červenohorské sedlo

Dne 20. března 2013 jsme jeli na LYŽÁK do Jeseníků na Červenohorské sedlo. Když jsme dojeli na místo, šli jsme si na pokoj vybalit věci. Spal jsem na pokoji se svým spolužákem Ondrou Šmatelkou. Po vybalení jsme se vydali na svah a paní Petra šla koupit permanentky. Jezdil jsem s paní Petrou Ištukovou. Vždycky jsme byli na svahu už v 9:00 hodin ráno do 11:30. Odpoledne jsme lyžovali od 13:15 do 16:00 hodin. Celý pobyt jsme jezdili jen na čtyřsedačkové lanovce. První den jsem neuměl na lanovku nasednout ani z ní vysednout. Druhý den dopoledne jsem lyžoval s panem Sašou Gebauerem a odpoledne s panem Honzou. Pak jsme šli na hotel a večer jsme si užívali na bazénu. Líbilo se mi to, ale škoda, že jsem dostal křeč. Po bazéně jsme šli na večeři a pak jsme měli objednaný ping-pong. Třetí den jsem už byl unavený, celý den jsem lyžoval s paní Petrou Ištukovou. Velkým zážitkem pro všechny lyžaře bylo páteční natáčení České televize, a to našich akrobatických výkonů. Jsem rád, že jsem se viděl v televizi. Všichni tam vypadali moc dobře, pan Petr Musálek hezky mluvil o jízdě na monoski. Po páteční večeři jsme se dívali na televizi, protože byl fotbal, hrála Česká republika s Dánskem o postup do kvalifikace. Byl to hrozný zápas. Nešlo se na to dívat. Poslední den před odjezdem jsme šli ještě naposledy lyžovat. To jsem opět trávil příjemné chvíle na svahu s paní Peťulkou Ištukovou. Lyžoval jsem s ní nejraději. Moc se mi to líbilo a chtěl bych jet příště určitě zase, ale i s paní Kačenkou Marečkovou. 

 Filip Juhos, 7. A

lyze1     lyze2
lyze3 lyze4

 


 

Rozloučení s Vaňkovým kopcem 14.3.2013

Vzhledem k blížícím se jarním dnům žáci prvního stupně naposledy lyžovali na Vaňkově kopci. Potěšitelné bylo lyžařské zlepšení všech. Všichni dokáží samostatně sjet malý svah u dětského vleku, většina už ale jezdí na velkém svahu i na pomě! A to jsme chtěli. :-)                                                                                 Velké poděkování patří obsluze Vaňkova kopce, všem vlekařům i lidem z půjčovny, kteří nám vždy vyšli vstříc a pomohli nám ke krásným zážitkům. Víme, že práce s monoski a biski není jednoduchá. Děkujeme a těšíme se zase příští sezónu!

p1210916 p1210947
p1210961 p1220159
 

Lyžování na Vaňkově kopci 6.3.2013

Ve středu vyrážíme na opět na Vaňkův kopec, tentokrát s žáky z druhého stupně. Kromě lyžařů lyžujících na běžných lyžích, jsme vzali sebou i monoski a biski, takže na své si přišli i lyžaři na vozíčku. Počasí přálo, po dlouhé době svítilo i sluníčko a vůbec nevadil tající sníh! Kdyby každé lyžování bylo v takovém krásném počasí...

 

lyze9   lyze10
lyze11

lyze12

 


 

 

 

Lyžařský kurz 16/01/13

Ve středu 16.1. 2013 jsme se vydali na lyžovačku směr Vaňkův kopec. Počasí nám moc nepřálo, ale sportovcům to vůbec nevadilo a nemohli se dočkat sjíždění kopce. Tentokrát ve složení biski : Lucka Hanusková a Lucka Horáková. Monoski : Terka Muroňová a Jituška. Lyžaři: Honza Miksa, Honzík Ondrášek, začátečník Filip juhosz. Snowboadista Martin Kryzstek. Marťas po minulém úspěšném začátku zamířil přímo na vlek. Ze začátku se malinko trápil, ale po pár jízdách nabyl jistotu a jezdil krásně. Velký dík patří jeho osobní instruktorce Anet Stanovské. Filip se držel statečně a ke konci sjížděl kopec bravurně. Další zprávy z Vańkova kopce za 14 dní ve středu.

 

ly1  ly2 
ly3 ly4

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

zapis2020.1
zapis2020.2

 


 

 

volny-den

 

Čistíme rybník, pomáháme přírodě

Využili jsme jednoho z posledních mrazivých dní a vyzbrojeni pytli a pracovními rukavicemi jsme se vypravili k rybníku u školy. Vybrali jsme nejen odpad ze dna rybníka, ale také z rákosí, keřů a prostoru okolo. Trochu jsme vymrzli a trochu se zmazali, ale doufáme, že se budeme moci alspoň nějaký čas těšit z kousku čisté přírody.

Akce proběhla v rámci projektu Erasmus+ KA2 FUTURE FOR THE PLANET - FUTURE FOR US

e1 ka2 rybnk kol

 

Příprava na vystoupení

Příští týden nás čeká akce na Černé louce - Modrý motýlek. Je to vlastně oslava Dne dětí, které se účastní děti z různých ostravských škol a zařízení. Náš taneční kroužek bude tuto akci zahajovat a tak se velmi pilně připravujeme, nacvičujeme a trénujeme. Věříme, že se na nás všichni přijdete podívat:-)

tt3   tt4

 


 

 

 

Mezilidské vztahy, sexuální výchova

Dne 20.5. 2014 na naší škole proběhl projektový den s tématem mezilidské vztahy – sexuální výchova. V první části jsme vypracovávali pracovní listy týkající se mezilidských vztahů, např. poznávání vztahů mezi lidmi na obrázku, určování vztahů osobních a neosobních apod. V další části proběhla beseda o sexuální výchova. Vysvětlovali nám, co znamená sexuální život, jaká jsou rizika spojená s tímto životem, jak se chránit před pohlavními chorobami atd. Bylo to velmi zajímavé. Poté jsme přešli k praktické části, ve které jsme si zkoušeli, jak navléct prezervativ. V poslední části jsme se rozdělili na chlapce a dívky a probírali jsme otázky týkající se sexu, který jsme před tím anonymně napsali na papír a vložili do krabičky. To bylo velice zajímavé. Celý projektový den byl velmi poučný a líbil se mi.

Martin Havel, 8.A

 

mezilidskvztahy1 mezilidskvztahy2


 

Seminář - Taneční terapie

Ve dnech 4.-5. dubna se na naší škole uskutečnil seminář s názvem: Využití pohybové terapie pro nácvik sociálních a komunikačních dovedností u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Lektorem semináře byla PhDr. Jaroslava Dosedlová, z Brněnské Masarykovy univerzity. Účastnice si na vlastní kůži :-) vyzkoušely různé techniky tance a práce s tělem, ale také hlasem(afro tance, kruhové tance, intuitivní a expresivní projev). Velká část semináře byla věnována komunikaci ve stresových situacích a  reakci těla na tyto situace. Vše co jsme vnímaly v těle, veškeré pocity, napětí, uvolnění jsme následně prodiskutovaly. Cílem bylo lépe porozumět sobě i ostatním. Příjemnou součástí semináře byly také, pro nás  nové relaxační a energetizující techniky. Seminář jsme zhodnotily jako velice přínosný a zajímavý. Všichni se těšíme na další setkání s vynikající lektorkou při příštím semináři.

Dáša Vašíčková a Petra Ištuková

tanter tantera

 


 

 

Nedělej si problém - beseda s Městskou policií Ostrava

Dne 5. prosince 2013 se na naší škole konala beseda s názvem Nedělej si problém. Besedu přednášeli dva členové městské policie. První hodinu nám ukazovali různé ukázky, např. co je krádež, loupež, napadaní atd. Každou ukázku jsme si společně rozebrali a vysvětlovali si, jaký trest za to můžeme dostat, nebo jestli to bude jen přestupek. Ty ukázky byly nahrané samotnými členy městské policie. V druhé polovině jsme měli jinou besedu, ale se stejnými policisty, týkala se občanských průkazů. Paní policistka nás seznamovala s tím, jak se taková občanka má vyřídit a kde. Dávala nám rady, jak s občankou zacházet. Pak nám taky ukazovala občanku, kterou si můžou vyřídit i děti pod 15 let, které je na rozdíl od klasické občanky zpoplatněná 50 Kč.

Zdeněk Mirga, 9.B

img 6241 img 6237


 

Poruchy příjmu potravy

V rámci primární prevence naši školu navštívilaanorexie2 skvělá lektorka centra Anabell Katka Glumbíková, která si pro nás připravila velmi zajímavou přednášku o poruchách příjmu potravy. Přednášky se zúčastnily všechny dívky od 6. - 9. ročníku. O tom jak moc dívky beseda zaujala, se můžete dočíst v následujícím příspěvku.

Poruchy příjmu potravy Dne 5. listopadu jsme v rámci druhé vyučovací hodiny měly přednášku o poruchách příjmu potravy, na které jsme byly pouze my, holky. Přednáška se týkala anorexie a bulimie, ale dozvěděly jsme se také něco o dalších typech poruch příjmu potravy. Přednášející byla školní psycholožka ze ZŠ Porubská, a pracuje v organizaci Anabell, která se zabývá právě poruchami příjmu potravy, a byla hrozně fajn. Říkala nám různé příběhy dívek, které se už s těmito nemocemi setkaly. Dozvěděly jsme se, jaké jsou příznaky anorexie a bulimie, jaké bývá chování anorektiček a bulimiček a taky něco o jejich psychice. Byla to velmi zajímavá a poučná přednáška

Zuzana Rajnochová, 8.B


 

 

Taneční hry jedou :-)

Již od září 2014 pokračujeme v tanečních hrách a jiných zajímavých tancích pro potěšení těla i duše. Každých 14 dnů přinášíme nové nápady a báječně se bavíme :-)

Jarka S a Dáša V

tance1   tance2
tance3 tance4

 


 SOUSTŘEDĚNÍ TANEČNÍHO KROUŽKU.............

 

Dne 13.12.2010 se uskuteční oblíbené soustředění dramatického kroužku spojené se spaním ve škole! Budeme si hrát, trénovat na besídku, večer si pustíme pěknou pohádku a možná přijede i Divadélko Smíšek. Letos se k nám připojí také kroužek taneční, takže se opravdu máme na co těšit.

Budete potřebovat: souhlas rodičů; velkou svačinu na odpoledne; 30 Kč na večeři, snídani, a pití (+ 10 Kč na divadlo); spacák a polštářek; pyžamo; pohodlné oblečení, hygienické potřeby; léky; v aktovce věci na úterý.

Dozorovat vás budou: Katka, Dáša, Světla......a uvidíme.....

Informace: Katka Moroňová, Dáša Vašíčková


 

 

 

Informace pro rodiče o programu proti šikaně

Vážení rodiče,
naše škola je příznivě hodnocena jak rodičovskou veřejností, tak i Českou školní inspekcí. Velmi si toho vážíme. Nicméně ani tak není škola zcela imunní proti výskytu šikanování. Proto chceme být připraveni zachytit případné ubližování silnějších slabším hned v počátku a účinně takové bezpráví zastavit. S tímto záměrem jsme vytvořili program proti šikanování. Jeho důležitou součástí je spolupráce nás pedagogů s Vámi – rodiči. Prosíme Vás proto o pomoc. Kdybyste měli podezření či dokonce jistotu, že je Vašemu dítěti ubližováno, bezprostředně se na nás obraťte (na třídního učitele, školního metodika prevence či ředitelku školy). Využít lze také naši schránku důvěry (umístěnou na stolečku u kuchyňky). Vaši informaci budeme brát vážně a situaci budeme odborně a bezpečně řešit.

Děkujeme za Vaši podporu.

Mgr. Kateřina Marečková
školní metodik prevence


 

Beseda - Bezpečnost na internetu

V pondělí 15. dubna se uskutečnila dvouhodinová beseda o bezpečnosti na internetu. Tato beseda byla určena pro žáky osmých a devátých ročníků a byla zaměřena především na podávání informací o vlastní osobě na sociálních sitích. Této besedě předcházel anonymní průzkum o užívání internetu.Pozornost byla věnovaná citlivým údajům jako je datum narození, adresa, akce, kterých se uživatel zúčastní a to zejména z hlediska bezpečnosti. Velkým fenoménem dnešní doby je také přidávání fotografií různého typu na sociální sítě, které mohou ovlivnit nejen naši přítomnost, ale také budoucnost. Součástí besedy bylo promítnutí dvou krátkých filmů, které byly vytvořeny samotnými dětmi jako uživateli facebooku a jedním delším filmem z cyklu "Seznam se bezpečně!"Žáky beseda velmi zaujala, protože toto téma jim je velmi blízké. Po promítání filmů byl věnován čas dotazům jednotlivých žáků, kterých bylo "požehnaně" :) Ze strany žáků byl viditelný zájem o tuto problematiku.

beseda1   beseda2


 

 

Pozvánka na Vyrábění adventních věnců

vnce 2019

 


 

 

Maminko, tatínku, pracuj s námi chvilinku...

22. března odpoledne se nás sešlo tolik, že jsme místo dílny obsadili větší prostory školní kuchyně. Společně jsme se naučili pracovat s černým drátem a vyrobili si z drátů a perliček velikonoční dekorace a zápichy do květináčů.

maminko tatnku 2018 kol


 

Velikonoční vyrábění

Dne 10. dubna 2014 se od 14.00 do 15.30 hod sešli naši žáci se svými rodiči s v 7. A třídě s pedagogy za účelem velikonočního vyrábění. Ve velmi příjemné atmosféře, nejen ovlivněné jarní výzdobou a občerstvením, si vytvořili vkusné výtvory, které jistě ozdobí jejich domovy na Velikonoce. Spolupráce pedagogů, rodičů i jejich dětí se nám vydařila, což je vidět na snímcích. Naše nafocené slepičky i vajíčka se svými tvůrci můžete shlédnout nejen zde, ale i na výstavce, která proběhne od 14. – 16. dubna v prostorách naší školy. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další velikonoční vyrábění. Vaše Ivana, Šárka a Helena

 

fotografie0054 fotografie0061


 

Vyrábění beránků

Vyrábění beránků

Ve čtvrtek 6. 3. 2014 se uskutečnil Kreativní kroužek s velikonoční tématikou. Děti tvořily velikonoční beránky z popcornu a nemálo se u toho i najedly. Jejich výrobky se jim velice povedly a proto budou vystaveny ve třídě 7.A a poté si je odnesou domů. Na další kreativní tvoření se na Vás těší: Ivana Kubesová, Šárka Fránková

f1 f2


 

 

Setkání Comenius - Bordeaux

Od 16/09/13 do 20/09/13 se konalo projektové setkání Comenius v Bordeaux (Francie). Za naši školu se tohoto setkání účastnili Eva Čaplová a Jan Lorencovič . Na programu bylo jak poznávání města Bordeaux a okolí, tak společné sportovní aktivity.

francie 197 mezera francie 212

 

Velikonoční vyrábění

Paní vychovatelky I. Kubesová a Š. Fránková uspořádaly 26. 3. 2013 velikonoční tvoření s rodiči a žáky naší školy. Dívčí klub se také zúčastnil s paní vychovatelkou S. Volkovou. Paní Vlochová a paní Halvasová přišly tvořit s dětmi a vyrobily si pěkná vajíčka z papírových květinek. Děti si vytvořily z vajíček veselé slepičky. Atmosfére byla moc pěkná, jen to počasí nám stále nepřipomínalo jaro a velikonoční svátky. Hotová vajíčka si všichni odnesli domů a měli z toho velkou radost.

krea5   krea6
krea7 krea8

 


 

   

 

Strana 10 z 11

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.