VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH 7.B TŘÍDY

Třídní učitel: Mgr.Pavla Kravčíková

 Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 Počet žáků: 10

 

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

7b

7b   7b1

Návštěva přírodní památky Turkov - 7.B

Dne 21. 6. jsme navštívili přírodní památku Turkov, která se nachází v blízkosti naší školy. Zhlédli jsme zdejší faunu a flóru. V těchto dnech je k vidění Kosatec žlutý, díky jeho krásám je Turkov známou oblastí i oázou klidu:-).

7.trida

 

Chata Prašivá

V pátek 11.6.2021 si vyrazila 7.B a 8. třída na výšlap k chatě Prašivá. Ráno jsme se sešli ve škole a odtud pokračovali městkou dopravou na ÚAN a dále do Vyšních Lhot, kde jsme absolvovali několikakilometrový výšlap k chatě. V cíli jsme se osvěžili a najedli. Poté jsme se opět s dobrým pocitem vrátili dolů na autobus a do školy. Naštěstí nám počasí přálo a dešti jsme se vyhnuli. 

chata   chata2   chata3
chata4 chata6   chata5

Na kolech do Hlučína

obr 3   obr 4

Dne 26. 5. 2021 jsme prožili úžasný cyklovýlet. Naším cílem byl Hlučín. Tam jsme si dali polévku, nápoj nebo nanuk, abychom nabrali sílu na cestu zpět. Vrátili jsme se všichni zdraví a spokojeni. 

obr 1   obr 2   obr 5

Přednáška o ochraně ŽP

V pátek 21. 5. 2021 jsme měli besedu na téma ochrana životního prostředí. Dozvěděli jsme se, co máme dělat, abychom se k naší planetě chovali šetrně. Zajímavosti se týkaly také technických prostředků, které pomáhají ušetřit vodu, elektřinu a plyn. Diskutovali jsme také nad technikou budoucnosti. Celá přednáška byla doplněna o zajímavé prezentace. 

obr 1   obr 2
obr 3 obr 4

 

Lesní škola v Ostravě

Dne 25. 9. 2020 jsme navštívili Lesní školu v Ostravě – Bělském lese. Téměř celé dopoledne jsme prožili venku. Nejprve nás pan Pavel požádal, abychom si vyzuli boty a vyzkoušeli si chůzi bez bot po hlíně, kamínkách, písku, trávě. Pak jsme si prošli opičí dráhu. Bylo to zábavné. Po svačině jsme se podívali na film o podzimu v lese. A pak jsme se do toho lesa vydali také. Pan Pavel nás zavedl ke stromu, který má ohromně velkou korunu. Na zemi kolem toho stromu je utvořen z klacků kruh, který má ukázat, jak velká ta koruna je. Dále jsme měli za úkol najít něco zajímavého a dát to do skleničky s lupou. Vzájemně jsme si skleničky vyměnili a podívali se na naše úlovky. Také jsme ochutnali bukvice. Měli chuť oříšků. Jako odměnu za všechny úkoly, které jsme úspěšně splnili, jsme dostali dřevěnou minci. Návštěva Lesní školy byla moc zajímavá a už nyní se těšíme na další rok.

les1   les2
les3 les4

 

Výlet do Kopřivnice

Dne 18. 9. 2020 navštívily třídy 5.A, 5.C a 7.B Technické muzeum v Kopřivnici. Prohlídka s odborným výkladem paní průvodkyně byla velmi zajímavá. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí a technických údajů o autech osobních, nákladních, sanitních i hasičských. Do posledního jmenovaného si mohli dokonce i sednout a vyfotit se. Výlet se všem líbil. Děti se shodly na tom, že by se do muzea chtěly někdy opět podívat.

pavla1   pavla2
pavla3 pavla4

 


ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

6.b   6.b.1
 

 


 

Hurá na svah!

6.B zahájila výuku lyžování na Vaňkově kopci.

 

vankac
 

 


 


Pustevny

 

V pátek 1. 11. 2019 se naše třída společně s třídami 7.,  8. a 9.A vydala na Pustevny.  Našim cílem bylo dojít až ke kapličce a k sochám Cyrila a Metoděje. Po cestě jsme se také vyfotili u sochy Radegasta, posilnili se v restauraci polévkou a zahráli si hru na policajty a zloděje. Počasí bylo fajn. Mírná zima nám nevadila, sluníčko svítilo a studený vítr jsme přežili. Výlet se vydařil a už se těšíme na další.

pustevny

 


 


Expedice - Praha

Ve dnech 24. 9. a 25. 9. 2019 jsme se zúčastnili společně s 8. a 9.A výletu do Prahy vlakem Leo Express, který nám poskytl jízdenky zdarma. Průvodkyní byla úžasná paní Eva Čaplová. Ukázala nám krásy hlavního města a sdělila pár zajímavostí, které v knihách nenajdete. Viděli jsme Karlův most, Pražský hrad se Zlatou uličkou, Staroměstské náměstí s orlojem, barokní budovy, Betlémskou kapli a jiné. Počasí nám přálo, nálada byla výborná, výlet se povedl.

foto 1   foto 2
foto 3 foto 4


Hipoterapie Plesná

Hipoterapie v Ostravě - Plesné na ranči Duhová víla opět pokračuje. Návštěvy plánujeme po jednotlivých třídách za příznivého počasí každý týden. 
plesna1   plesna3
                   

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

5b

TŘÍDNÍ VÝLET 5.B – HRADEC NAD MORAVICÍ

V měsíci květnu naše třída podnikla malý výlet do krásného městečka Hradce nad Moravicí. Nejprve jsme navštívili zdejší zámek, kde se v zámeckých komnatách hrála pohádka ,,O Čarodějnici Xsíxsáře“. Po skončení na nás již čekala Markova maminka, která se k nám přidala. Trošku jsme se posilnili v občerstvení U Záviše, abychom nabrali sílu na menší procházku po okolí Hradce. Ale protože bylo chladno, přijali jsme pozvání paní Heydukové k nim na chatu. Tam na nás čekalo velké překvapení v podobě bojové hry. Po splnění všech úkolů jsme získali sladkou odměnu. A nejen to. Paní Heyduková měla připravené palačinky. Mohli jsme se rozhodnout, zda je chceme s nutelou nebo marmeládou. A teplý čaj přišel také vhod. Adama s Davidem neodradilo špatné počasí a šli si na chvíli zahrát badminton. My ostatní jsme raději byli v teplé chalupě. A protože se blížila doba našeho návratu do školy, museli jsme se s paní Heydukovou rozloučit, naskočit do auta a uhánět směr ŠKOLA. Celý den bylo dost chladné počasí a také nám i pršelo, ale to vůbec nevadilo. Náš výlet jsme si náramně užili.

hradec

 


PARA HOKEJ 2019

V úterý 30. 4. 2019 jsme se šli podívat na MS v para hokeji Ostrava 2019 do Ostravar arény. Ambasadorem této události je Dominik Hašek, který také utkání mezi Japonskem a Švédskem zahájil. Byl to úžasný zážitek. Někteří z nás drželi palce Japonsku, jiní Švédsku. Všichni jsme fandili ze všech sil. Větší štěstí měli hráči Švédska. O přestávce jsme se posilnili popcornem. Po utkání jsme se šli vyfotit s maskotem – tučňákem Samsonem. Byl to skvělý den!!!

 

para

  


 


FANDÍME FLORBALU

V úterý 16. 4. 2019 jsme šli podpořit dva naše týmy v utkání ve florbalu. Zápasy se konaly na Základní škole Spartakovců. Vybavili jsme se jako pořádní fanoušci. Silné hlasivky jsme měli vlastní a barevné třásně jsme si půjčili. Celý den jsme si pořádně užili a doufáme, že naše povzbuzování pomohlo k lepším výkonům i našim dvěma týmům.

polar1   polar2
 

 


 

 

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Ve čtvrtek 4. 4. 2019 se pět žáků naší školy zúčastnilo recitační soutěže

na Základní škole Těšínská. Z naší třídy to byly Vendy Hillová a Jessi Richterová. Statečně bojovaly a snažení přineslo zasloužené ovoce. Vendy se umístila na 4. místě a Jessi na krásném 2. místě.

GRATULUJEME!!!

recitace

 


 

Návštěva Velkého světa techniky

Navštívili jsme výstavu Technika a tělo, která je již několik měsíců ve Velkém světe techniky. Měli jsme možnost si na vlastní kůži vyzkoušet všechny technické pomůcky,

které usnadňují život lidem s určitým handicapem. Ať už to jsou lidé s postižením zraku, sluchu nebo pohybu. Výstava byla velmi zajímavá a můžeme ji všem vřele doporučit.

pavla1   pavla2  

pavla3

 

pavla4 pavla5 pavla6

 

 


 


Lyžování na Vaňkově kopci

Přišla zima a s ní i lyžování na Vaňkově kopci. Ještě pár let a budou z nás výborní lyžaři.


 

lyze


 

Vánoční trhy

Za chvíli tady máme Vánoce. Na nákup vánočních dárků i na ochutnávku punče jsme si zajeli na vánoční trhy do centra Ostravy.

strom1  

 


 


Naučná stezka – Hýlov

 

Naučná stezka u lázní Hýlov je jako stvořená k relaxaci a k načerpání nových informací ze světa přírody.

hylov
 


 


ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

                          foto4b

 

 

jarca


NÁVŠTĚVA DINOPARKU

dino1   dino2

 

T U R K O V

T U R K O V – přírodní památka

21.5. navštívila třída 4.B naučnou stezku v Turkově, v mokřanu uprostřed velkoměsta.

Stezka se skládá ze čtyř zastavení. První panel nás seznámil s Turkovem a  s jeho šlechtickou minulosti. Druhý panel

je věnován centrální, nejcennější mokřadní části a také rostlinám. U třetího panelu jsme se seznámili s nebývale bohatou

ptačí faunou žijící na území této lokality. Čtvrtý panel je věnován broukům. Stezka je ukončena nedaleko železniční trati 

Ostrava - Třebovice - Opava. Pak je dále možno pokračovat po krásné lipové aleji zpět na ulici Martinovskou anebo

překročit trat' a řeku Opavu a vydat se podél řeky třeba na přírodní rezervaci rybník Štěpán.   

turkov1

 

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.