VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH 6.B TŘÍDY

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

6.b   6.b.1

Pustevny

V pátek 1. 11. 2019 se naše třída společně s třídami 7.,  8. a 9.A vydala na Pustevny.  Našim cílem bylo dojít až ke kapličce a k sochám Cyrila a Metoděje. Po cestě jsme se také vyfotili u sochy Radegasta, posilnili se v restauraci polévkou a zahráli si hru na policajty a zloděje. Počasí bylo fajn. Mírná zima nám nevadila, sluníčko svítilo a studený vítr jsme přežili. Výlet se vydařil a už se těšíme na další.

pav1   pav2
pav3 pav4

Expedice - Praha

Ve dnech 24. 9. a 25. 9. 2019 jsme se zúčastnili společně s 8. a 9.A výletu do Prahy vlakem Leo Express, který nám poskytl jízdenky zdarma. Průvodkyní byla úžasná paní Eva Čaplová. Ukázala nám krásy hlavního města a sdělila pár zajímavostí, které v knihách nenajdete. Viděli jsme Karlův most, Pražský hrad se Zlatou uličkou, Staroměstské náměstí s orlojem, barokní budovy, Betlémskou kapli a jiné. Počasí nám přálo, nálada byla výborná, výlet se povedl.

foto 1   foto 2
foto 3 foto 4

Hipoterapie Plesná

Hipoterapie v Ostravě - Plesné na ranči Duhová víla opět pokračuje. Návštěvy plánujeme po jednotlivých třídách za příznivého počasí každý týden.
plesna1   plesna2
                     plesna4 plesna3

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

TŘÍDNÍ VÝLET 5.B – HRADEC NAD MORAVICÍ

V měsíci květnu naše třída podnikla malý výlet do krásného městečka Hradce nad Moravicí. Nejprve jsme navštívili zdejší zámek, kde se v zámeckých komnatách hrála pohádka ,,O Čarodějnici Xsíxsáře“. Po skončení na nás již čekala Markova maminka, která se k nám přidala. Trošku jsme se posilnili v občerstvení U Záviše, abychom nabrali sílu na menší procházku po okolí Hradce. Ale protože bylo chladno, přijali jsme pozvání paní Heydukové k nim na chatu. Tam na nás čekalo velké překvapení v podobě bojové hry. Po splnění všech úkolů jsme získali sladkou odměnu. A nejen to. Paní Heyduková měla připravené palačinky. Mohli jsme se rozhodnout, zda je chceme s nutelou nebo marmeládou. A teplý čaj přišel také vhod. Adama s Davidem neodradilo špatné počasí a šli si na chvíli zahrát badminton. My ostatní jsme raději byli v teplé chalupě. A protože se blížila doba našeho návratu do školy, museli jsme se s paní Heydukovou rozloučit, naskočit do auta a uhánět směr ŠKOLA. Celý den bylo dost chladné počasí a také nám i pršelo, ale to vůbec nevadilo. Náš výlet jsme si náramně užili.

foto 1   foto 2
foto 3 foto 4

PARA HOKEJ 2019

V úterý 30. 4. 2019 jsme se šli podívat na MS v para hokeji Ostrava 2019 do Ostravar arény. Ambasadorem této události je Dominik Hašek, který také utkání mezi Japonskem a Švédskem zahájil. Byl to úžasný zážitek. Někteří z nás drželi palce Japonsku, jiní Švédsku. Všichni jsme fandili ze všech sil. Větší štěstí měli hráči Švédska. O přestávce jsme se posilnili popcornem. Po utkání jsme se šli vyfotit s maskotem – tučňákem Samsonem. Byl to skvělý den!!!

para1   para2
para3 para4

FANDÍME FLORBALU

V úterý 16. 4. 2019 jsme šli podpořit dva naše týmy v utkání ve florbalu. Zápasy se konaly na Základní škole Spartakovců. Vybavili jsme se jako pořádní fanoušci. Silné hlasivky jsme měli vlastní a barevné třásně jsme si půjčili. Celý den jsme si pořádně užili a doufáme, že naše povzbuzování pomohlo k lepším výkonům i našim dvěma týmům.

fanda1   fanda2
fanda3 fanda4

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Ve čtvrtek 4. 4. 2019 se pět žáků naší školy zúčastnilo recitační soutěže

na Základní škole Těšínská. Z naší třídy to byly Vendy Hillová a Jessi Richterová. Statečně bojovaly a snažení přineslo zasloužené ovoce. Vendy se umístila na 4. místě a Jessi na krásném 2. místě.

GRATULUJEME!!!

pavca1   pavca2

Návštěva Velkého světa techniky

Navštívili jsme výstavu Technika a tělo, která je již několik měsíců ve Velkém světe techniky. Měli jsme možnost si na vlastní kůži vyzkoušet všechny technické pomůcky,

které usnadňují život lidem s určitým handicapem. Ať už to jsou lidé s postižením zraku, sluchu nebo pohybu. Výstava byla velmi zajímavá a můžeme ji všem vřele doporučit.

pavla1   pavla2

pavla3

pavla4 pavla5 pavla6

Lyžování na Vaňkově kopci

Přišla zima a s ní i lyžování na Vaňkově kopci. Ještě pár let a budou z nás výborní lyžaři.

vk1   vk2

Vánoční trhy

Za chvíli tady máme Vánoce. Na nákup vánočních dárků i na ochutnávku punče jsme si zajeli na vánoční trhy do centra Ostravy.

strom1   strom2

Naučná stezka – Hýlov

Naučná stezka u lázní Hýlov je jako stvořená k relaxaci a k načerpání nových informací ze světa přírody.

zoo1   zoo2

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

foto4b

jarca

NÁVŠTĚVA DINOPARKU

dino1   dino2

T U R K O V

T U R K O V – přírodní památka

21.5. navštívila třída 4.B naučnou stezku v Turkově, v mokřanu uprostřed velkoměsta.

Stezka se skládá ze čtyř zastavení. První panel nás seznámil s Turkovem a  s jeho šlechtickou minulosti. Druhý panel

je věnován centrální, nejcennější mokřadní části a také rostlinám. U třetího panelu jsme se seznámili s nebývale bohatou

ptačí faunou žijící na území této lokality. Čtvrtý panel je věnován broukům. Stezka je ukončena nedaleko železniční trati

Ostrava - Třebovice - Opava. Pak je dále možno pokračovat po krásné lipové aleji zpět na ulici Martinovskou anebo

překročit trat' a řeku Opavu a vydat se podél řeky třeba na přírodní rezervaci rybník Štěpán.

turkov1