Soustředění Dramaťáku

Dne 5.11. jsme jako každý rok spali s dramaťákem ve škole.

Na zahájení nám přijelo zahrát Divadélko Smíšek pohádku Mráček Utíkáček. ,,Smíšku děkujeme, bylo to moc hezké a legrační.“

Po představení jsme se přesunuli do společenské místnosti a dostali jsme první úkol. Pomocí čistého bílého papíru vyjádřit své pocity nebo náladu.

Potom jsme se rozdělili do dvou skupinek a zkoušeli jsme si, jaké to je být loutkou nebo loutkářem. Byla to legrace, jenom Danuška se trošku bála, ať někomu neublíží. Většina z nás byla raději loutkou, shodli jsme se, že to není taková zodpovědnost.

Snědli jsme si svačinku, kterou nám nachystali rodiče a po krátké přestávce jsme hráli hru ,,Poetické asociace“ - pomocí různých otázek (např. ,, kdyby ten člověk byl bonbon, jaký by to byl bonbon?“ apod.) jsme zjišťovali, kterou osobu má jeden z nás na mysli.

Hráli s námi i dospěláci: pan učitel Honza, Petra, Vojta a Kačka. Bylo to docela těžké, ale zábava!

Abychom se trošku rozhýbali, šli jsme si vyzkoušet jaké to je, když člověk třeba nevidí a musí se spolehnout na druhého. Na chodbě byla postavená překážková dráha ze židlí, kterou nás musel vodič bezpečně provést, i když jsme měli zavázané oči. To se nám moc líbilo a chtěli bychom si to zopakovat. Ale ve chvíli, kdy nám Kačka sundala šátek a zeptala se jaké to bylo, jsme skoro všichni říkali: ,,hnus“!

Lucka to hned doma zkoušela se sestrou a sestřenicemi. Kdo zná Lucku, je moc rád, že to všechny přežily...:-)

Mezitím, co jsme naráželi do židlí, nám Peťka s panem učitelem Honzou namazali chleby výbornou mrkvovou pomazánkou, kterou nám připravili spolužáci v kulinářském kroužku. Bylo to skvělé a tak jsme všechno snědli!!

Po večeři jsme se převlíkli do pyžam, malinko jsme se umyli..:-) a sedli si k pohádce Petr Pan.

Karinku bolelo bříško a hlavička (čím víc se venku stmívalo, tím víc...) tak pro ni musela přijet ,,mamuška“.

Když film skončil, šli jsme spát. Byli jsme tak unavení, že jsme usnuli hned! Jenom občas potřebovala Míša pomoc, takže Jirka lítal pro Kačku a nebo jí pomohl sám a za to mu moc děkujeme.

A musíme poděkovat i Lucce, která taky volala, když potřebovala Míša na záchod.

Najednou bylo ráno. Nasnídali jsme se, uklidili a škola začala. Byli jsme trošku unavení a chceme

OPAKOVAT!!!!!

 

Každý za sebe:

Terezka: ,,Jo!“

Jirka: ,,Moc se mi to líbilo, že jsme spali ve škole.“

Kuba K.:,, Spaní s dramaťákem se mi líbilo a je mi líto, že už to nezažiju, protože příští rok už budu v jiné škole.“

Lucka:,, Já jsem byla ráda, že jsem tady spala a chci si to zopakovat. Nejvíc se mi líbila hra se zavázanýma očima. A moooc mi chutnala večeře!“

Míša:,, Moc se mi to líbilo a chtěla bych si to strašně moc zopakovat. Zavázané oči byly nejlepší!!

Karča:,, Moc se mi to líbilo, hlavně Divadlo Smíšek a jak jsme měli zavázané oči. Spát jsem šla domů, bolelo mě bříško, protože jsem měla nervy, že jsem neviděla maminku. Teď mě to mrzí.... Jsem trdlo! Ale příště to vydržím!

Kuba G.:,, Kačenka byla smutná, že jsem tady nespal, ale já spím radši doma!“

 

Společně napsali členové dramatického kroužku

(všechna ,,a potom...“ odstranila a mírně upravila Katka Moroňová)

 


 

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.