VÝLET DĚTÍ DO LEDNICKO-VALTICKÉHO AREÁLU

Ve dnech 25.-27.6.2018 se vybraní žáci zúčastnili EXPEDICE HANDICAPOVANÝCH DĚTÍ za krásami Lednicko-Valtického areálu a to za finanční podpory MOb Poruba a Sdružení-BES z.s.

PROGRAM AKCE:

Nocleh byl zajištěn v Domově mládeže Břeclav, Bří. Mrštíků 4, 690 30 Břeclav, kde jsme využili možnost doobjednání polopenze.

• První den byl plánován odjezd z Ostravy v 8:30 hod, cesta a příjezd do Břeclavi, návštěva Židovské čtvrti s typickými domky, dále návštěva židovské synagogy a židovského hřbitova s odborným výkladem Mgr.Čaplové a procházka centrem města. Následovalo ubytování v DM Břeclav.
  • Druhý den jsme absolvovali návštěvu Lednicko-Valtického areálu. Nejprve v dopoledních hodinách prohlídku zámku Lednice, odpoledne pak procházku parkem k  Minaretu a jeho prohlídku a poté v parku plnění úkolů z pracovních listů na téma: příroda. V podvečer návrat do Břeclavi.
  • Třetí den jsme podnikli prohlídku zámku Valtice, pak jsme se vydali autem a následně procházkou navštívit zámeček Pohansko, v jehož okolí vede naučná stezka, jejíž součástí je i ukázka slovanského obydlí. Zde jsme navštívili i několik malých vojenských předválečných pevnůstek. Poté následovala cesta zpět do Ostravy.
 vstiek2

vstiek6

_________________________________________________________________________________________