PROJEKTOVÉ DNY - 2019

DEN MATEK V 1.A

Den matek je den , kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. V tento den děti dávají svým maminkám dárečky, většinou vlastnoručně vyrobené, proto naše třída  ( 1.A. ) nelenila a udělali jsme si projektový den. Ve čtvrtek 9.května jsme pozvali všechny tatínky do naší školy . Na chvíli zapomněli na svou sílu :) a společně se svými dítky se pustili do vyrábění. Vyrobili jsme si přání a srdíčko, jako zápich do květináče. Také jsme si zazpívali písničku " Krásně je u mámy." Tato akce se moc povedla , z tvoření jsme měli všichni velkou radost . Výrobky si děti odnesly domů a těšily se na neděli, až svou maminku  překvapí.
1.1   1.2   1.3

1.4

1.5 1.6 1.7

1.8

1.9 1.10 1.11

Den Země

Ve středu 24. 4. 2019 proběhl na naší škole projektový den věnovaný oslavám Dne Země. Vždy dvě třídy pracovaly na společném tématu, které se týkalo péče o rostliny a zvířata, zdravého stravování, třídění a recyklace odpadů a haldy Emy. První dvě vyučovací hodiny žáci byli ve třídách a plnili zadané úkoly. Po velké přestávce se vydali za praktickou částí. Jedni se šli podívat na Hlavní třídu, kde probíhala řada aktivit, jiní vyrazili do lesoparku Klimkovice - Hýlov, na haldu Emu nebo se šli jen tak projít kolem rybníku. Cílem tohoto dne bylo, aby si žáci uvědomili, jak je důležité chránit přírodu.

pd1

pd2

pd3

pd4

pd5

pd6

pd7 pd8

PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ MATEMATIKY

Dne 19.2.2019 proběhlo v sedmé třídě projektové vyučování matematiky. Cílem bylo naučit žáky s minimálními výstupy správně odhadnout cenu vybraného sortimentu, ověření ceny výpočtem a překontrolování vrácených peněz. A jak nám to šlo???

fm1   fm2
fm3 fm4