EXPEDICE HANDICAPOVANÝCH DĚTÍ PO PAMÁTKÁCH: KUTNÁ HORA A OKOLÍ

logo umobporuba

Úřad městského obvodu Poruba se rozhodl usnesením Rady městského obvodu podpořit projekt EXPEDICE HANDICAPOVANÝCH DĚTÍ za krásami Kutné Hory a okolí, který se koná ve dnech 4.6.-6.6.2019. Dotace je poskytnuta na ubytování, stravu a vstupy pro handicapované děti, které jsou členy Sdružení-BES,z.s..

Výše dotace od ÚMOb Poruba: 17 000,- Kč

PROGRAM AKCE:

 Expedice je plánována v termínu 4.-6.6.2019 pro deset handicapovaných dětí a jejich doprovod, tedy čtyři dospělé osoby. Nocleh plánujeme zajistit v hotelu Sedlec, Kutná Hora. K dopravě na místo pobytu bude použit vlak s bezbariérovým přístupem na trase Ostrava – Kolín – Kutná Hora.

 

  • První den je plánován odjezd z Ostravy v dopoledních hodinách, příjezd do Kutné Hory, návštěva Muzea stříbra s výkladem, plánujeme absolvovat oba okruhy, poté následuje prohlídka centrem města Kutná Hora s odborným výkladem Mgr.Čaplové. Následuje ubytování v hotelu Sedlec, Kutná Hora. 


  • Druhý den bychom rádi absolvovali návštěvu tří dominant Kutné Hory a to Chrámu svaté Barbory, Chrámu Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele a Kostnice. Nejprve v dopoledních hodinách uskutečníme prohlídku Chrámu svaté Barbory – zapsáného na Seznam světového dědictví UNESCO, poté následuje prohlídka Chrámu Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele – rovněž unikátní památky UNESCO a následně přesun a prohlídka Římskokatolického hřbitovního kostela Všech svatých s kostnicí, vše opět s odborným výkladem Mgr. Čaplové.


  • Třetí den bychom rádi navštívili unikátní Bobovou dráhu – nejdelší v ČR a druhou nejdelší v Evropě, kde se mohou naše děti vyřádit. Následuje interaktivní hra pro chytré mobilní telefony , kde se vydáme do roku 1702 na misi „Santini a kostlivci“. Architekt Santini má noční můry a potřebuje pomoc, jinak nedokončí stavbu kostela Nanebevzetí panny Marie a sv. Jana Křtitele! Pokud by nám nepřálo počasí, máme v záloze možnost návštěvy Muzea Lega s modely katedrál a různých významných staveb. Poté by následovala cesta zpět do Ostravy.

 

 


Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.