VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH 2.TŘÍDY

2.a

Mikuláš 2020

2.aaa   2.aaaa

Halloween v domácí karanténě.

dvojka2   dvojka3   dvojka4   dvojka7
dvojka1 dvojka5 dvojka6

Druháci mají rádi barevny podzim

sarka

Dvoudenní výletování 2.třídy

Využili jsme posledních pěkných dnů a vydali  se za poznáváním porubských a třebovických památných stromů. Nejkrásnějším naším objeveným stromem byla metasekvoje čínská v Porubě. Na závěr jsme si zaskotačili na dětském hřišti v Třebovickém parku.

foto1   foto2    foto3

foto4   foto5

Zajímavé setkání

V rámci prevence negativních jevů se uskutečnila 2. října 2020 na 1. stupni naší základní školy beseda s příslušnicí Městské policie Ostrava. Tentokrát se akce zúčastnila 1. třída, 2. třída a 4. B. Vyprávění paní policistky bylo doprovázeno spoustou obrázků s příběhy. Děti se poučily o tom, jak se chovat na cestách, o bezpečnosti v domácím prostředí, hlavně neotvírat cizím osobám, nehrát si s ohněm. Děti byly nadšené, aktivně se zapojovaly a na konci dostaly hezké odměny.

Denisa A. a Alena K.

alena1   alena2

ŠKOLNÍ ROK 2019 / 2020

1.a   1.a1

Pasování prvňáčků na čtenáře

Naši prvňáčci budou pomalu končit svůj první školní rok, a protože se v tomto roce naučili dovednost, která je bude provázet jejich celým dalším životem a to je čtení – byli v pondělí 2.3.2020 v knihovně ve Svinově pasováni a odměněni drobnými dárky.

Děti musely ukázat, co se už ve škole naučily – znalost abecedy a čtenářské dovednosti. Všechny děti obhájily své čtenářské umění, a proto mohly být pasovány na čtenáře.

Dětem se akce velmi líbila a už se moc těší, až si v knihovně půjčí svoji první knihu na čtení.

mon1   mon2
mon3 mon4