VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH TŘÍDY 9.C:


Třídní učitelka: MgA.Markéta Hermanová

Email:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Počet žáků ve třídě: 4


ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

9c


ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

9c


Třídní výlet do Bítova

Dne 6. 9. 2019 pozvala paní Alenka Kanclířová celou naši třídu k sobě do obce Bítov. Pan Marcel nás tam odvezl školním autem. Trochu jsme bloudili, ale nakonec jsme se s paní Alenkou potkali před hasičskou stanicí. Na stanici jsme viděli velké hasičské auto, do kterého jsme se mohli posadit. Vyzkoušeli jsme si také hasičskou přilbu a bundu, byl to pro nás velký zážitek. Cestou k sobě domů nám paní Alenka ukázala průlezky a houpačky, kam chodí se svými vnučkami. Tam jsme se na chvíli zastavili a pohoupali se. Když jsme došli k domu paní Alenky, prohlédli jsme si nejprve její krásné jiřiny, okrasné dýně a rajčátka, které pěstuje na zahrádce. Poté nás paní Alenka pozvala dovnitř. Byli jsme ohromeni, jak má krásně a moderně zařízený dům. Všichni dospělí si dali kávu a děti dostaly džus. Paní Alenka měla upečenou buchtu se šlehačkou a upekla nám i speciální tousty, podle svého tajného receptu. Všechno jsme snědli, protože to bylo výborné. Po návštěvě jsme si šli prohlédnou Bítov. Paní Alenka nám ukazovala, kdo kde bydlí a vykládala nám perličky o lidech ze své obce. Zastavili jsme se v obchodě pro špekáčky, chleba, hořčici a okurky, protože náš hlavní cíl bylo opékání párků u zdejších rybníčků. Pan Tomáš se chopil rozdělání ohně a opékání mohlo začít. Dokonce nám na to i vysvitlo sluníčko. Když jsme byli dosyta najedení, rozloučili jsme se s paní Alenkou a šli jsme pěšky na autobusovou zastávku. Zpátky do školy jsme jeli autobusem a tramvají. Výlet byl super a už se těšíme, až Bítov zase navštívíme. Velké poděkování patří paní Alence!

 kolektiv 9.C

 bitov   bitov2 

 

Začátek školního roku

 

9c1   9c2

 

V pondělí 2. září jsme se slavnostně přivítali v novém školním roce 2019/2020. V úterý jsme se pustili do práce, stříhali jsme, lepili a kreslili obrázky. 

 

9c3   9c4

 

Ve středu jsme se rozhodli upéct tyčinky z listového těsta se slaninou.

 

 

 

9c5  

9c6

 

 


 

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.