LYŽE 2020

Lyžařská sezóna 2020 zahájena.

Akce realizována díky podpoře města Ostravy.

image large

Červenohorské sedlo nás v týdnu od 13.-17.1.2020 odměnilo příznivými podmínkami pro lyžování a pobyt na horách. Přes nedostatek sněhu jsme mohli využít přístup ke sjezdovkám už od hotelu, kde máme obrovské zázemí a podporu pro naše lyžaře. Personálu patří obrovské poděkování za služby a pochopení s náročností organizace kurzu. Odměnou bylo rovněž nadšení a zájem dětí o zlepšení lyžařských dovedností, které byla znatelné už po třech dnech na svahu. Úspěšnost lyžařského kurzu a prospěšný pobyt na horách potvrdila i přízeň počasí, které jsme si s velkým nadšením užili. Velkým překvapením bylo setkání s naším nejúspěšnějším lyžařem Ondrou Bankem. Ondrovi děkujeme za krásnou fotografii, a milou vzpomínku na lyžařské zážitky.

bank

Jak jsme se měli na lyžáku

Od 13. do 17. ledna 2020 jsme byli na lyžařském výcviku na Červenohorském sedle. Vyjížděli jsme v pondělí o půl jedné od školy a cesta trvala přes dvě hodiny. Po příjezdu jsme se ubytovali na pokojích. My jsme spali v přízemí v apartmánech s paní Petrou, Dášou a Martinou. První den jsme ještě nelyžovali. Teprve úterý, středu a čtvrtek jsme věnovali lyžování v monoski. Julča jezdila s paní Dášou, Honzík s paní Jaruškou a Dalibor jezdil v biski s panem Petrem. Na kopec nás vyvezla čtyřsedačková lanovka. Měli jsme možnost lyžovat na modré nebo žluté sjezdovce. Nejlépe se nám lyžovalo ve středu, protože bylo nejhezčí počasí. Lyžování bylo dopoledne i odpoledne, mezi tím byla krátká pauza na oběd a odpočinek. Vleky jezdily do 4 hodin. Po návratu na pokoj jsme se osprchovali a šli na večeři. Večery jsme trávili hraním her (šprtec, pink-ponk, stolní fotbal) a ve čtvrtek jsme šli na bazén. V pátek po snídani jsme sbalili všechny věci a jeli jsme zpět ke škole. Tady si nás vyzvedli rodiče.

Lyžák byl super!!!

Julča, Honzík a Dalibor z 9. D

foto sedlo banner

Fotogalerii z akce naleznete: ZDE

Hurá na svah!

Ve středu 22.1.2020 jsme zahájili pravidelnou výuku lyžování na Vaňkově kopci po jednotlivých třídách.

vank1   vank2   vank3
vank4 vank6