Advent plný andělů 2012

Každý rok před Vánocemi se tradičně schází neziskové organizace se sponzory, aby se získaly finanční prostředky pro žáky, studenty a členy různých sdružení, například Sdružení - BES, z.s. při naší základní škole nebo Sdružení ABAK při Střední škole prof. Zdeňka Matějčka, a samozřejmě také pro to, aby se všichni dobře pobavili a vánočně se naladili, také koupili dárky pro své blízké, a tím finančně přispěli uvedeným organizacím. Dne 28. 11. 2012 se konala každoroční charitativní akce „Advent plný andělů 2012“, tento rok již po sedmé. V areálu Gong Ostrava - Dolní Vítkovice jsem byla poprvé s maminkou a vyučujícími, velmi mě tyto prostory zaujaly. Od 16:00 hod. začaly vánoční trhy, mohli jsme si zakoupit vánoční dekorace, dárečky pro své blízké a další věci, překvapilo mě, že tam přišlo tolik lidí. Také naše škola se zúčastnila s prodejem výrobků mých altspolužáků.  V 17:30 hod. začal kulturní program, který moderovali známé osobnosti z České televize, Aleš Juchelka a Tomáš Grohregin ze Slovenské televize. Moderování pojali velmi vtipně. Na této akci vystupovali a předváděli svá umění různí členové z  neziskových organizací a škol. Viděli jsme hudební vystoupení s bubny, hru ping-pong a další. My jsme vystoupili s autorským čtením svých vlastních básní, a to Mariola, Martin, Jan a já. Můj spolužák Martin, který se věnuje rapu,  předvedl své unikátní vystoupení s názvem Vánoční rap a sklidil velký potlesk. Na podiu jsme měli velikou trému, ale zvládli jsme to. Po nás následovaly další organizace se svými představeními. Tak jako každý rok jsme byli všichni nazváni moderátorem Alešem Juchelkou anděly a dražily se výrobky žáků a studentů zúčastněných škol, např. keramická váza a anděl… Tato akce se mi moc líbila a přeji naší škole mnoho dalších takových úspěchů.                                           

Nikol Vlochová , 9. A

 

Advent plný andělů 2012

Dne 28. 11. 2012 se konal sedmý ročník charitativní akce Advent plný andělů, která se letos konala v novém kulturním objektu GONG v dolní oblasti Vítkovic. Jako vždy akci uváděl Aleš Juchelka, tentokrát s Tomášem Grohreginem. V 16:00 hod. začínal prodej vánočních výrobků a dárků. Protože akce získala nové sponzory, byla pestřejší a zajímavější než před tím a vzbuzovala tak větší vánoční náladu. Od 17:30 hod. začal program, jako první vystoupily bubny. Tento rok jsme byli na řadě hned druzí a poté, co nás moderátoři uvedli, jsme začali. Vystupovali jsme tradičně s vlastní tvorbou. Začala Nikol s básní „Pejska bych si přála“, potom přednášel Honza „Báru a vlaky“ a nakonec recitovala Mariolka „Zimu“. Já jsem letos nepřednášel, protože jsem měl pro diváky připravený rap, který se jmenoval "Vánoční rap". Když jsem začal rapovat, diváci začali tleskat do rytmu a pak jsem to "rozjel", myslím si, že jsem sklidil veliký potlesk a že se lidem můj Vánoční rap líbil. Po našem vystoupení jsme mohli jít domů, ale já jsem ještě chvíli zůstal. Letošní Advent plný andělů se zdál velmi vtipný a byla dobrá nálada. Akce se mi velmi líbila, protože byla vtipná, a dobře jsme se všichni pobavili. Těším se na další ročník této akce, i přesto, že už nebudu žákem ZŠ a MŠ, Ukrajinská 19.

Martin Krečmer, 9. A

 


 

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.