Vánoční trhy Opava

Vánoční trhy Opava 2012

Dne 14. 12. 2012 jsme jeli na vánoční trhy do Opavy. Sraz byl na vlakovém nádraží Ostrava - Svinov. Já jsem s sebou měla i maminku, koupily jsme si na vánočních trzích spoustu věcí. Například pálivý olej jako dárek pro mého taťku a andílka pro maminku. Až doma jsem se dozvěděla, že mi paní Maruška posílá jako dárek malý zvoneček, měla jsem velkou radost. Když jsme si prošli celé trhy, tak jsme skončili v kavárně, kde jsme si dali zákusek a horký nápoj, bylo tam moc hezké posezení a velká legrace. Poté jsme šli do nákupního centra BREDA, kde nás paní Markétka zavedla do galerie. Byla tam spousta obrazů, a nakonec jsme si všimli, že tam má obraz i naše paní učitelka Markétka Hermanová. Společně jsme se u něho vyfotili. Na oběd jsme měli dobroty z KFC. Už se pomalu blížil konec výletu a my se vypravovali na vlak. Výlet se mi moc líbil. Už se těším na příští rok, kdy pojedeme na vánoční trhy do Brna.

Karin Havlasová, VIII. třída

Náš skvělý výlet do Opavy na vánoční trhy Dne 14. 12. 2012 se naše škola zúčastnila výletu do Opavy. Sraz  jsme měli na nádraží v Ostravě - Svinově. Když jsme se všichni sešli, koupila paní učitelka jízdenky na vlak. Pak jsme nastoupili do vlaku a jeli do nádherně vyzdobené Opavy. Po příjezdu do Opavy nás paní Markéta provedla po městě. Ukázala nám Horní i Dolní náměstí. Když už jsme věděli, kde všude jsou vánoční trhy a dostali jsme všechny potřebné informace, kdy a kde se sejdeme, rozešli jsme se po skupinkách. Já jsem byl celou dobu s Ondrou Vnenčákem. Chodili jsme v Opavě tam a zpátky jako nějací šašci, až jsme narazili na obchod s jídlem. Tam jsme si koupili langoše. Trhy nás po jídle uchvátily. Potom byl už čas jít na určené místo, kde jsme měli sraz se zbytkem skupiny. Všichni jsme se v pořádku sešli a vyrazili k dalšímu cíli, obchodnímu centru Breda. Tam byla spousta obchodů a galerií. I tam jsme dostali rozchod. Když nastal čas jet domů, tak jsme šli zase zpátky na nádraží a odtamtud jsme jeli do Ostravy. Celý výlet se mi moc líbil a těším se na další vánoční trhy. Miroslav Fišer, 8. ročník

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.