O drogách trochu jinak

Dne 25. 3. jsme šli se školou do domova důchodců Slunečnice na přednášku o drogách. Byli tam i dva drogově závislí a lékař, který je léčil. Dozvěděli jsme se, jaké drogy existují, které jsou měkké a které zase tvrdé. Jsem rád, že drogy neberu, protože bych nechtěl ztratit rodinu, a už vůbec bych nechtěl strávit pět let v léčebně. Dozvěděl jsem se spoustu věcí, o kterých jsem nikdy neslyšel, např. že indiáni brali drogy a že si dokázali odvyknout žvýkáním kořenů některých rostlin. Moc se mi tato beseda líbila.

Ondřej Vnenčák, 7.A

Beseda O drogách trochu jinak Dne 25. 3. jsme se třídou navštívili besedu o drogách. Byl tam pán, který pracuje v léčebně drogově závislých a dva lidé, kteří se léčí se závislostí. Nejdříve nám lékař vyprávěl něco o každé droze, např. z čeho se vyrábí atp. Potom jsme měli prostor pro otázky, které jsme dávali lidem, kteří se se závislostí léčí. Řekli nám, jak dlouho se léčili, jak se k drogám dostali atd. Celá beseda byla moc zajímavá a líbila se mi.

Martin Havel, 7.A

O drogách trochu jinak Dne 25. 3. jsme se vydali do slunečnice na besedu o drogách. Byli tam také lidé, kteří se se závislostí léčili. Dozvěděl jsem se něco o měkkých a tvrdých drogách, např. to, že marihuana je měkká a kokain tvrdá droga. Pán, který nám hodně vyprávěl se léčí ze závislosti už 3 roky, paní se léčí teprve rok a půl. Drogy jen ničí lidem zdraví. Z besedy jsem se poučil. Nikdy nebudu brát drogy.

Filip Juhos, 7.A

 

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.