Kdo zvítězil v literární soutěži Věřte, nevěřte?

V pátek 25.10. 2013 proběho finále soutěže Věřte - nevěřte. Třetí pomyslnou příčku obsadil svým pravdivým příběhem Cesta do Egypta Patrik Kopecký z 8.A třídy. Na druhé příčce skončil vymyšlený (nepravdivý) příběh Veverka od sedmáka Pavla Skřičky. Vítězem celé soutěže se pak stal žák 9.A Ernest Tamáš s příběhem Spinkal jsem na chatičce, který je příběhem pravdivým.
Vítězný příběh si můžete přečíst níže:

Spinkal jsem na chatičce - Ernest Tamáš, 9.A
Jednou jsem spinkal na chatě v horách (ano, je to ohrané). Celý den byl v pohodě, nic se nedělo. Vyřezával jsem si ze dřeva, ale jen do té doby, než se setmělo. Bylo půl osmé večer, šel jsem vyřezávat na terasu, ve vnitř se rodiče koukali na televizi. Najednou se ozvalo šustění keře. Na chvíli jsem přestal vyřezávat a zadíval jsem se do tmy přede mnou. Něco přeběhlo. Zalapal jsem po dechu, zase něco přeběhlo. To už jsem nevydržel, zvedl jsem se a šel jsem dovnitř. Další asi dvě hodiny se nic nedělo, alespoň do té doby, než jsem šel spát. Svlékl jsem se, lehl si do postele, rozsvítil lampičku a začal jsem si číst. Uběhlo asi čtvrt hodiny, když se najednou ozvaly kroky na schodech. Podíval jsem se na bráchu, který ležel vedle mě, ten klidně spal. Jen tak jsem ležel, poslouchal kroky na schodech (vypadalo to, jakoby to něco chodilo nahoru a dolu) a bál jsem se. Najednou se ozvala hlasitá rána, jakoby někomu spadla bowlingová koule. To už jsem nevydržel a šel jsem se podívat. Nic ani nikdo tam nebyl. Stál jsem chvíli mezi futry a díval se do tmy. Najednou se rozletěly balkónové dveře. Strachem jsem se málem ...l! Přiskočil jsem ke dveřím a rychle je zavřel. Skočil jsem do postele, přikryl se peřinou a třepal se strachy. Usnul jsem. Najednou mě probudil řev. Posadil jsem se a začal rozhlížet. Brácha ležel na zemi, zabalený v peřinách, se zakloněnou hlavou a řval. Noční stolek na jeho straně byl rozbitý. Vyskočil jsem z postele, uložil bráchu, spravil stolek a znovu usnul. Ráno bylo vše, jako by se nic nestalo.

verte-neverte mezera

verte-neverte2

 


 

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.