Charakteristika a novinky v terarijním kroužku

V našem terarijním kroužku se scházíme pravidelně v předem určený den v týdnu. Děti v tuto dobu čistí klece a terária našich zvířátek, krmí je, hrají si s nimi (tzv. aktivní i pasivní zooterapie). Zjišťují na internetu nové informace o jejich životě, rozmnožování a zajímavosti. V našem kroužku se děti učí zodpovědnosti, péči o živé tvory a poznávají zákonitosti životního koloběhu.

Mimo úterní setkávání, se každý den spolu s dětmi dobrovolníky, zvířátka krmí.

A která zvířata chováme v našem kroužku:

5 zakrslých králíků, 2 morčata, 2 rodinky pískomila mongolského, 1 jednoho potkana lysého, 3 potkany laboratorní, 3 vodní želvy, 2 sklípkany, 2 hady (korálovka sedlatá a užovaka domácí - boaedon), několik desítek švábů amerických, 2 gekončíky noční, 1 leguán zelený,

Momentálně máme nové přírustky. Obě rodinky pískomilů mají mláďátka a také rodinka laboratorních potkanů má 4 mládé potkánky.

David Křivák


 

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.