VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH 7.A TŘÍDY

Třídní učitelka: Mgr. Ludmila Sýkorová

Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

počet žáků ve třídě: 9

 

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

6.a


 

6.A a 7.A navštívila Zoo.

V pátek 27.5.2021 jsme jeli do Zoo Ostrava.
Nejdřív jsme se rozdělily podle tříd. 6.A měla v plánu jít do mokřad. U safari vláčku jsme se najedli. Potom jsme šli dál zastavili jsme se u mokřad a viděli jsme v kopulích obojživelníky a plazy. Zpátky jsme se vracely cestou lesa a cestou vody. Na oběd jsme se zastavily v restauraci Saola. I když začalo pršet, nevadilo nám to.
U východu jsme navštívili ještě suvenýry. Před odjezdem domu jsme si udělali společné foto.
Všichni jsme si to moc užily.
Napsali: Alex Kostov, Bára Kolářová, Lukáš Zouhar

torba1   torba2   torba3
zoo 1   zoo 2   zoo 3

 

Příběhy našich sousedů

Využili jsme právě probíhající výstavy Příběhy našich sousedů na Hlavní třídě v Porubě a vydali se, vyzbrojeni podložkami, tužkami a pracovními listy, zjistit více o minulosti našeho města prostřednictvím zážitků jeho obyvatel. Ve dvou skupinkách jsme prohlíželi fotografie a zkoumali vzpomínky ostravských seniorů z války a období komunismu. Své poznatky jsme si zapsali a porovnali nad zmrzlinou. Jako historikové amatéři budeme pokračovat získáváním vzpomínek našich prarodičů, kteří nám jistě mohou také mnoho zajímavého povědět.

evca

 


ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

6.b

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

5.a

 

Hipoterapie Plesná

V úterý 9. 4. 2019 jsme navštívili Ranč Duhová víla v Plesné, kde jsme se naučili jak se o koně starat a za odměnu jsme se s nimi prošli lesem.

hipo 1   hipo 2
hipo 3 hipo 4

Lázně Klimkovice

 

Ve čtvrtek 21. března 2019 jsme navštívili našeho spolužáka Lukáše v lázních. Výlet se velmi vydařil a den jsme úspěšně zakončili v cukrárně.

 

                                            lzn

 


 

Velký svět techniky

V pátek 15. března 2019 jsme se společně s 5.B a 9.D vydali na výstavu "TĚLO A TECHNIKA - Jak technika pomáhá hendikepovaným" do Velkého světa techniky. Nejvíce se nám líbilo auto s výsuvným sedadlem, boxem pro vozík na střeše a nájezdovou plošinou. Zkusili jsme si nejrůznější pomůcky a vyzkoušeli jízdu na vozíku po různých površích.

svt techniky 1   svt techniky 2


Oslava narozenin v 5.A

 

V pondělí 4. března 2019 jsme v 5.A oslavili narozeniny Michaela, Petra a Lukáše. Dali jsme si pořádně do nosu, snědli jsme celý dort a vypili tři láhve dětského šampusu. Zhlédli jsme film Maxinožka a celou oslavu jsme si náramně užili. Těšíme se na další narozeniny!

5.trida1   5trida2
5trida3 5trida4

 


 

 

Lyžování na Vaňkově kopci

V pondělí 18. února 2019 jsme poprvé stáli na lyžích. Byli jsme moc šikovní a příště zdoláme i velkou sjezdovku.

lye 1   lye 2


ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

trida4.a

 


 ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

 

img-33

 
 

SCHRÁNKA DŮVĚRY

FACEBOOK

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.