VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH 8.TŘÍDY:


Třídní učitelka: Mgr.Karin Šimečková

Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Počet žáků ve třídě: 9


ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

8.tda 1

 

Online divadlo Malý princ

Na pátek 5.3.2021 měli žáci 8. a 9.třídy naplánovaný celodenní program na téma Antoine de Saint Exupéry a jeho Malý princ. Součástí programu bylo také online představení Malý princ.
Jelikož nám uzavření škol neumožnilo setkat se ve třídě společně, žáci měli možnost shlédnout divadlo v pohodlí svého domova. 
mp1   mp2

 

Rehabilitační pobyt - kolej Mrzimor

Žáci 8.třídy a 9.tříd byli letos v rámci rehabilitačního pobytu s tématem Harryho Pottera zařazeni do koleje Mrzimor. Celý rehabilitační pobyt žáci plnili kouzelnické úkoly, létali na koštěti a vyráželi do přírody načerpat energii. Celý pobyt se všem žákům moc líbil a těšíme se na další. 

mrz1   mrz2
mrz3 mrz4

Stezka Valaška na Pustevnách

Žáci 9.A a 8.třídy se ve čtvrtek 1.10. zúčastnili výletu na Pustevny. Jejich cílem byla Stezka Valaška. Ač nám počasí moc nepřálo, zažili jsme spoustu legrace a celý výlet jsme si moc užili. 
karca3   karca4
 
karca2

 

ZOO Ostrava

Ve čtvrtek 24.9.2020 8.třída a 6.B vyrazili do přírody, a to konkrétně do ZOO Ostrava. Žáci měli možnost zhlédnout mnoho cizokrajných zvířat, nakrmit kozy, pozorovat morčata ve výběhu a objevovat svět zvířat nejen skrze učebnice. 
Všem se výlet moc líbil a jistě si jej zopakujeme. 

zoo1   zoo2
zoo3 zoo4

 

Návštěva Technického muzea TATRA v Kopřivnici

 

Ve středu 23.9.2020 se 6.B a 8.třída vypravili na výlet do Kopřivnice. Zde jsme navštívili Technické muzeum TATRA, kde měli žáci možnost zhlédnout i nejstarší modely automobilů a dozvědět se o historii automobilového průmyslu.

 

tm1   tm2   tm3

 


 

Opékání špekáčků na Myslivně
Ve čtvrtek 3.9.2020 se 8.třída spolu s 6.B rozhodla jít na krátký výšlap. Cílem výpravy byla Myslivna v Porubě, kde si žáci opekli špekáček a jejich oblíbené JOJO Marshmellow.

Celá akce se velmi povedla a jsme rádi, že nám přálo pěkné počasí. 

myslivna1   myslivna2


 


 

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

První společná fotka v sedmé třídě.

trida


 

Filmové dopoledne

V pátek 15. listopadu si sedmáci nakoupili popkorn, chipsy a pizzu. Za odměnu si totiž vybrali filmové dopoledne. 

7.trida

 Výlet na Pustevny

 

V pátek 1.11. 2019 se naše třída spolu s 6.B, 8.třída a 9.A vydali společně do Beskyd. Navštívili Pustevny, které jsou velmi atraktivním turistickým místem. Žáci si prohlédli sochu Radegasta, kterou najdete cestou na Radhošť, je nejznámějším symbolem celého Moravskoslezského kraje. Počasí nám přálo a celý výlet se velmi vydařil.

 

radek1  

 
Velký svět techniky

Na začátku školního roku jsme podnikli výlet do Velkého světa techniky v Ostravě. Prošli jsme několik zajímavých interaktivních výstav, pobavili se a poučili během Divadla vědy, které se věnovalo tématu světla.

 

 

 

velky svet techniky1  

 


 

Dne 12.9. si sedmáci připravili program pro své mladší spolužáky z páté třídy. Hodina se jim vydařila, odnesli si z ní zkušenosti týmové spolupráce, řízení činnosti a také spoustu zábavy. Těšíme se na další společné setkání. 

peer1   peer4

 


 

 

Využili jsme pěkného počasí a udělali si hodinu tělesné výchovy na školní lezecké stěně a novém hřišti.
stena8


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

 

                                                 lyk 5

V úterý 26.2.2019 jsme si udělali lyžařský výlet na Vaňkův kopec.
Nejprve jsme se na lyžování pořádně připravili. Potom jsme se rozdělili do skupin. Někteří šli na velký kopec a někteří trénovali na malém kopci. Všem se trénování moc dařilo. Michal, Anet a Rosťa si troufli jít za Míšou na velký kopec. Pavlík s Davidem si troufnou příště. Všem se nám to moc líbilo a děkuje paní Petře, Martině, Alence a panu Marcelovi, že se nám na lyžích věnovali. Téměř všichni se těšíme na příští lyžování.
Šesťáci

lye 1   

 

lye 2 
lyk 3 lyk 4 


VÝTVARKA NASLEPO

V hodině výtvarné výchovy jsme si vyzkoušeli, jaké by to bylo malovat bez použití zraku. Paní Alenka nám nechala překrýt oči a ke kreslení jsme použili obě ruce. Na výsledný obrázek jsme se pak zadívali a vybarvili to, co jsme v něm viděli. Povedlo se nám to. Přijďte se podívat...

444   555
666 777

 


 

LETOS MEZI NÁS PŘIŠLI TŘI SPOLUŽÁCI

Míša, Anet a Rosťa jsou velkou posilou šesťáků. Doplnili náš fajn kolektiv o mnoho dobrého. Teď je nás osm a máme vše, co dobrá třída potřebuje. Radost, disciplínu, rošťáctví, živost, různé konfliktní situace, které nám pomohou dozrát, spolupráci, vztahy, ohleduplnost, aktivitu.

Budeme na sobě dál pracovat, abychom o to všechno nepřišli.

Šesťáci

888   999

 


 

6.6.1

Výlet do ZOO

Ve středu 5.9.2018 jsme šli do ZOO. V zoo bylo hodně zvířat.   Ve výukovém centru jsme měli program ,,Zvířata Evropy“.  Pak jsme se šli projit po ZOO. Na konci jsme měli možnost jít na prolézačky a koupit si něco dobrého.  Nejvíce nám líbala zvířata: želvy, tamarini, žralok okatý,   koně, sloni.  Všem se to moc líbilo.

Michal a Oliver

 


Projektový den

Byl v pátek projektový den na téma Dopravní výchova a výchova ke zdraví.  Zapisovali jsme 10 značek na papír.

Zavazovali jsme poraněné v parku.  Prošli jsme velkým nebezpečím.  Pak jsme šli do restaurace, kde

nám páni učitelka vyměnila poukázku  za 20,-Kč   a pak  jsme šli do obchodu si něco koupit. Pak jsme šli zpátky do školy. Byl to prima den.

Pavel a David

6.11   6.22

 


 

 

 

6.6

  

 


 

Šesťáci poprvé na stěně

 

V úterý 4.9.2018 jsme šli na stěnu. Nejdříve jsme si měli nazout lezečky, potom nám paní vychovatelky navlíkly sedáky. Paní učitelky nás zajistili lany. Šesťáci šli po jednom na stěnu. Ti, co se nebáli, šli na těžší stěnu, všichni se moc snažili vylézt až na vrchol stěny. Ti, kteří zrovna nelezli, povzbuzovali lezoucí spolužáky. Paní vychovatelky Všem se ten den moc líbil. Těšíme se, až budeme mít další příležitost.

 

Kristýna a Míša

1.1   1.2
1.3   1.4


ŠKOLNÍ ROK 2017/2018


trida5

 


HIPOTERAPIE 

Dne 3.5. 2018 jsme jeli na koně na ranč Duhová víla.

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o koních. Prohlédli jsme si stáje. Pak jsme se seznámili s Juráškem a Cindy, které jsme si mohli vyhřebelcovat a vyčistit jim kopyta. Nasadili jsme si helmy a čekal nás další úkol. Vedli jsme koně na vyznačené trati. Všichni jsme to zvládli skvěle. Nakonec jsme si mohli na koně sednout a užít si projížďku.  

kone1   kone2  

kone3

kone4 kone5

kone6

 


   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

 

p5050417

 


 


 


 

 


Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.