VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH 9.TŘÍDY

Třídní učitelka: Ing. Petra Babincová

Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Počet žáků ve třídě: 9

 

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

9.a 


VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ ŠKOLY

V měsíci dubnu proběhla soutěž s velikonoční tématikou. Děti i přes distanční výuku se zapojily v hojném počtu. Toto je dílo Péti Holiše. Jedná se o cukroví s velikonočními motivy a ideální velikonoční věnec pro děti, zdobený bonbóny- lentilkami, vajíčky m&m's a zajíčky z marcipánu ...

petr1   petr2

Online divadlo Malý princ

Na pátek 5.3.2021 měli žáci 8. a 9.třídy naplánovaný celodenní program na téma Antoine de Saint Exupéry a jeho Malý princ. Součástí programu bylo také online představení Malý princ.
Jelikož nám uzavření škol neumožnilo setkat se ve třídě společně, žáci měli možnost shlédnout divadlo v pohodlí svého domova. 
mp1   mp2

 

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ 


Dne 28.1.2021 jsme slavnostně ukončili první pololetí školního roku. Ukuchtili jsme si popcorn, Áďa nám přinesl plnou tašku tureckého medu a předali jsme vysvědčení.. Nyní nás čeká přijímací řízení na střední školy...


vysv1   vysv2

Celou fotogalerii z akce naleznete: ZDE


VÁNOČNÍ BESÍDKA 9.A


Letošní vánoční besídku jsme pojali zcela netradičně. Podtitul byl "vtipné vánoční dárky". A vtipná byla celá besídka. Třída se rozdělila na dvě skupiny. Jedna skupina dostala pod stromeček vtipné kusy oblečení a udělala druhé skupince módní přehlídku. Soutěž o nejvtipnější dárek vyhrál Adrian, který spolužákovi nadělil malířskou štětku...:-)

vv1   vv2
              vv3 vv4

Laboratorní práce - látkové množství

Dne 11.12.2020 devátá třída v hodině chemie provedla laboratorní práci na téma látkové množství. A jak nám to šlo?

lp1   lp2

 

MIKULÁŠ 2020

Dne 7.12.2020 se naše třída postarala o nadělování dárků dětem, které byly hodné a současně odnos zlobivců do pekla...:-)

9.a.1   9.a.2
                          9.a.3 9.a.4

Rehabilitační pobyt - kolej Mrzimor

Žáci 8.třídy a 9.tříd byli letos v rámci rehabilitačního pobytu s tématem Harryho Pottera zařazeni do koleje Mrzimor. Celý rehabilitační pobyt žáci plnili kouzelnické úkoly, létali na koštěti a vyráželi do přírody načerpat energii. Celý pobyt se všem žákům moc líbil a těšíme se na další. 

mrz1   mrz2
mrz3 mrz4

Stezka Valaška na Pustevnách

 

Žáci 9.A a 8.třídy se ve čtvrtek 1.10. zúčastnili výletu na Pustevny. Jejich cílem byla Stezka Valaška. Ač nám počasí moc nepřálo, zažili jsme spoustu legrace a celý výlet jsme si moc užili. 

 

karca3   karca4

 


 

PROJEKTOVÝ DEN

V pátek 4.9.2020 proběhl na dopravním hřišti při ZŠ Bílovecká v Ostravě Svinově projektový den s tématikou bezpečnosti při pohybu na pozemních komunikacích a nácvik poskytování první pomoci. Děti si mohly půjčit kola či koloběžky a zajezdit si...

kolo1   kolo2     kolo3
kolo4 kolo5


NÁVŠTĚVA CUKRÁRNY

Ve středu 2.9.2020 jsme spolu s dětmi na úvod školního roku zavítali do Porubské Kafrárny. V cukrárně jsme si dali zákusky a pizzu, aby byl začátek školy o něco příjemnější...

cukr1   cukr2
cukr3   cukr4


ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Výlet do Hradce nad Moravicí

V pondělí 29.6.2020 se žáci 8.třídy a 9.tříd vypravili společně minibusem do Hradce nad Moravicí na místní zámek, který měla dlouhá léta v držení rodina Lichnovských.  Vedle panovníků, hodnostářů evropských dvorů, politických a společenských celebrit hostil také mnohé veličiny kulturního světa. Hradec navštívil  m.j. Ludvig. v. Beethoven, F. Liszt, J. Mánes, G. Hauptmann, H. v. Hoffmannstahl, K. Kraus a Lisztova dcera Cosima Wagnerová. Přátelské vztahy udržovali Lichnovští s W. A. Mozartem, N. Paganinim, A. von Humboldtem, V. Hugem, R. M. Rilkem, M. Twainem, P. Picassem či O. Kokoschkou. Proto jsme moc rádi, že i my jsme měli možnost tento zámek navštívit a dozvědět se o historii tohoto místa něco víc.

hk

Minigolf Bělský les

Dne 26.6.2020 se konalo v areálu Minigolfu Bělský les turnajové klání čtveřic sestavených z žáků osmých a devátých ročníků. I přes drobnou nepřízeň počasí a protikoronavirová opatření se den velmi vydařil...

mini1   mini2
mini3 mini4

 

 

Lezení 8.třída, 9.A a 9.B

marek1   petka1

V úterý 23.6.2020 jsme využili přívětivého počasí a vyzkoušeli si lezeckou stěnu na školní zahradě. Žáci se překonávali ve výkonech a celou sportovní akci jsme zakončili opékáním špekáčků. 

Celou fotogalerii z akce naleznete: ZDE

karin3 TŘÍDNÍ VÝLET - SKANZEN

Dne 19.6.2020 po koronavirové pauze a navzdory deštivému počasí jsme se konečně vypravili na společný třídní výlet osmých a devátých ročníků. Navštívili jsme Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm a protože déšť rozvodnil i menší toky, shlédli jsme komentované prohlídky s ukázkou funkčních strojů jako je pila, mlýn, kovárna apod.

roznov1   roznov2
roznov3 roznov4

 

Nastupovat! Děják z rychlíku!

 

 V pátek 21.2.2020 jsme navštívili Divadlo loutek na představení Nastupovat! Děják z rychlíku!. Herci nás seznámili vtipnou a zábavnou formou s historií od 19.století až po současnost. Všem se nám představení moc líbilo a Divadlou loutek opět brzy navštívíme. 

 

dejak2   dejak3

 


 

 


VYSVĚDČENÍ V 8.TŘÍDĚ

Dne 30.1. jsme si rozdali pololetní vysvědčení a také ocenění "Knihožrout roku"...

vysv1   vysv2
vysv3 vysv4

Celou fotogalerii z akce naleznete: ZDE

 


 

Pracovní činnosti - práce se stavebnicí

Dne 24.1.2020 jsme se snažili poprat s návody u stavebnice Merkur. Každý si zvolil plánek s návodem a snažil se sestavit daný model. Vznikly tak automobily, letadlo a vrtulník. Všechny modely jsou k vidění na výstavce třídy...

pc1   pc2

Návštěva Lesní školy v Bělském lese

 

Ve středu 15.1.2020 žáci 8. a 9. třídy navštívili Lesní školu v Bělském lese. Nejprve se seznámili s aktivitami, které je potřeba v lesích v zimě provádět, aby vše bylo připraveno na příchod jara. Poté se přesunuli přímo do lesa, kde děti měly možnost posoudit, jak se příroda mění. Žáci také přiložili ruku k dílu při stavbě srdce Bělského lesa. Nakonec si ze dřeva vyrobili hudební nástroje jako památku na tuto návštěvu.

 

karca1   karca2
karca3 karca4

 


 

Chemie - laboratorní práce - Héronova fontána

Dne 9.1.2020 proběhla netradiční hodina Chemie a současně Fyziky. Děti si stěžovaly, že by rády nějaký težší úkol jakožto laboratorní práci. A tak se také stalo. Výroba fontány byla poměrně složitá a zdlouhavá, ale děti za pomoci dospěláků vše zvládly...

hf1   hf2
hf3 hf4

 


 

Vánoce v 8.třídě

Dne 20.12.2019 jsme se rozloučili se starým kalendářním rokem a oslavili jsme předčasně vánoce. Děti si rozdaly dárky, snědly pizzy a navštívily vánoční trhy v Porubě..

vanoce1   vanoce2   vanoce3

 


 

Finanční gramotnost

Dne 18.12. a 19.12.2019 proběhla v naší třídě netradiční výuka matematiky. Žáci si připravili tři obchůdky (hračkářství, potraviny a spotřební zboží) a učili se kupovat, třídit peníze, správně vracet a také procvičovali odhad cen. Jejich tipování jsme poté ověřili skutečným nákupem v kamenném obchodě.

fg1   fg2
fg3 fg4

Vánoce ve světě

V úterý 17.12.2019 navštívily třídy 9.A, 8. a 6.B Slezské muzeum v Opavě. Účelem návštěvy byla výstava Vánoce ve světě,  která dětem přiblížila interaktivní formou tradice období adventu a Vánoc nejen u našich sousedů, ale také v dalekých a exotických zemích. Žáci měli možnost ozdobit si vlastní skleněnou baňku a vyrobit andílka na dveře. Celý den jsme zakončili návštěvou vánočních trhů.

20191217 094700   20191217 101659   20191217 105611

Výstava Giganti doby ledové

 

V pátek 6.12.2019 se třídy 9.A, 8. a 6.B vypravily na výstavu s názvem Giganti doby ledové, které probíhá v Trojhalí Nová Karolina. Žáci měli možnost prohlédnout si zvířata z dávných časů ve skutečné velikosti. Výstava se nám moc líbila.

 

 

 

gig1   gig3
 


MIKULÁŠ 2019

Dne 5.12,2019 nás překvapila skupina čertů, andílků a Mikuláš. Moc se nám líbili, hlavně ta nadílka...

aa1   aa2   aa3
aa4 aa5 aa6

 


 

PUSTEVNY

V pátek 1. 11. 2019 se naše třída společně s třídami 7. a 9.A vydala na Pustevny.  Našim cílem bylo dojít až ke kapličce a k sochám Cyrila a Metoděje. Po cestě jsme se také vyfotili u sochy Radegasta, posilnili se v restauraci polévkou a zahráli si hru na policajty a zloděje. Počasí bylo fajn. Mírná zima nám nevadila, sluníčko svítilo a studený vítr jsme přežili. Výlet se vydařil a už se těšíme na další.

pustevny1   pustevny2
pustevny3 pustevny4

 


 

CHEMIE

Dne 18.10.2019 jsme uskutečnili druhou laboratorní práci z chemie, tentokrát na téma filtrace.

chem1   chem2
chem3 chem4

 


 

Dne 4.10.2019 naše třída absolvovala první laboratorní práci z chemie na téma vlastnosti látek. A jak nám to šlo?

lab1   lab2
lab3 lab4

Stověžatá Praha

 

leo1  

leo2   leo3

V úterý 24.9. se třídy 6.B, 8. a 9.A společně vydaly na dvoudenní výlet za krásami našeho hlavního města a to vlakem Leo Express, který nám poskytl jízdenky zdarma. Za odborného výklady paní dějepisářky Evy Čaplové navštívili žáci nejen Pražský hrad a Karlův most, ale také například Staroměstské náměstí, srdce historického města s barokními budovami, gotickými kostely a středověkým orlojem, který každou hodinu odbíjí za doprovodu pohyblivých figur apoštolů.


leo4   leo5   leo6

V rámci prohlídky nechyběla ani  zastávku u Lennonovy zdi, na které se s odkazem na zpěváka John a Lennona od 70. let 20. století objevují nápisy a malby.  


leo7   leo8   leo9 Muzeum Moravských bratří a Letecké muzeum

 

20190905 095945   20190905 100247

 

Ve čtvrtek 5. 9. 2019 se vydali žáci 8. třídy a 9.A do městysu Suchdol nad Odrou. První zastávka patřila Muzeu Moravských bratří, kde měli žáci možnost vidět život na Kravařsku před sto lety. Poté se přesunuli do nedalekého Leteckého muzea, které je specializováno na největší leteckou bitvu nad Moravou, která proběhla 17.12.1944 a později byla nazvaná jako "Krvavá neděle".

 

20190905 100731   20190905 110807   20190905 112448

  


  

Návštěva památníku 2.světové války v Hrabyni

Dne 4.9.2019 jsme navštívili Národní památník 2.světové války v Hrabyni. Seznámili jsme se s historií regionu, shlédli jsme bojovou techniku apod....

8.1   8.2
8.3 8.4

 


 

Porubská Kafrárna

Dne 3.9.2019 jsme trochu netradičně zahájili nový školní rok v Porubské Kafrárně.

8.1   8.2
8.3 8.4


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                       ŠKOLNÍ ROK 2018 / 2019

                               7aaa 

 


 

 

Třídní výlet 7.A - Olomouc

 

Finanční dar od společnosti LEO EXPRESS

 

logo-leo-ex

 

Přepravní společnost Leo Express se stala partnerem Naší školy, umožnila nám registraci a členství ve SMILE CLUBU, které opravňuje k čerpání celé řady výhod z věrnostního programu. Za nabídnutou spolupráci velmi děkujeme. Díky společnosti Leo Express cestují naše handicapované děti s výraznou slevou či zcela zdarma. Za vše velmi děkujeme.

 

TŘÍDNÍ VÝLET 7.A - OLOMOUC

 

Jako první vyzkoušela výhody cestování sedmá třída. V pondělí  3.6.2019 v 8:12 hod cestovaly handicapované děti vlakem Leo Express do Olomouce. Shlédly Chrám sv. Mořice, Chrám sv. Michala, sloup Nejsvětější Trojice, katedrálu sv. Václava, Olomouckou radnici. Děti si prošly Bezručovy sady a Výstaviště Flora Olomouc. Vše zakončily pozdním obědem v Obchodním centru Šantovka. Návrat opět Leo Expressem téhož dne v 16:20 hod. z Olomouce zpět do Ostravy. 

 

vylet14  

vylet12

vylet10

vylet1

 


VÝUKA 7.TŘÍDY NA NOVÉ PERGOLE

A pak už jen poslední úpravy, osázení závěsných truhlíků a zbudování hmyzích domečků. Zde je výsledek:

perr1   perr2
perr3 perr4

 


 

 


 


Stavíme vyvýšené truhlíky

Dalším bodem projektu bylo zbudování vyvýšených truhlíků a jejich zavezení zeminou.. Jelikož nám počasí příliš nepřálo a neustále prší, montovaly děti kompostér v tělocvičně. Byl to pro nás velký oříšek, návod nebyl moc přehladný, ale zvládli jsme to...

 

 

truh1   truh2
truh3 truh4

 

 

 


 


7.třída staví betonové posezení

Díky finanční podpoře MSK jsme zakoupili betonový nábytek do zahrady, který je standardně dodáván v demontu. Nábytek jsme s dětmi společnými silami smontovali a umístili v zahradě.

  
bn1  

bn2

bn3 bn4

 


 

 

 STAVÍME VENKOVNÍ VÝUKOVOU UČEBNU

  

7.třída pomáhá v rámci Pracovních činností se zbudováním zastřešení výukového koutku. Nejprve jsme osadili pomocí chemické kotvy ocelové kotvení pergoly...

  

obr5   obr6 
obr7 obr8 

 

Dalším krokem je osazení nosných kůlů a zavětrování celé nosné konstrukce...

 

obr9   obr10 


 


 

U-6 MALÝ SVĚT TECHNIKY

Dne 4.4.2019 jsme se vypravili do U-6 malého světa techniky a moc se nám tam líbilo. Vyzkoušeli jsme práci na soustruhu, řídili jsme autobus a projeli jsme se ponorkou. To vše a spoustu jiných zajímavostí jsme shlédli v technickém světě při komentované prohlídce...

Celou fotogalerii z akce naleznete: ZDE

u-1  u6-2 
u6-3  u6-4 


PRACOVNÍ ČINNOSTI - PRÁCE SE STAVEBNICÍ

V hodinách Pč trénujeme jemnou motoriku a snažíme se dle plánku sestavit modely letadel, vrtulníků. automobilů, lodí apod.

pc1   pc2

pc3

 

pc4
h2 h1 PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ MATEMATIKY

Dne 19.2.2019 proběhlo v sedmé třídě projektové vyučování matematiky. Cílem bylo naučit žáky s minimálními výstupy správně odhadnout cenu vybraného sortimentu, ověření ceny výpočtem a překontrolování vrácených peněz. A jak nám to šlo???

fm1   fm2
fm3 fm4

Celou fotogalerii naleznete: ZDE

VALENTÝN 2019

Dne 14.2.2019 byl na naší škole Valentýn a každý žák naší třídy dostal valentýnské přání..

val1   val2


LYŽOVÁNÍ NA VAŇKOVĚ KOPCI

Dne 12.2.2019 se naše třída vydala lyžovat na Vaňkův kopec u Ostravy. Dařilo se nám a lyžování všechny bavilo..

vank1   vank2
vank3 vank4


VÁNOCE 2018 - TŘÍDNÍ BESÍDKA

Naše třída měla letos opravdu bohaté Vánoce se spoustou dárků pod stromečkem. Dárky nám dodala paní Mgr. Holubová ze SPC Kpt. Vajdy. Mooc děkujeme...

vanoce1   vanoce2
vanoce3 vanoce4


VÁNOČNÍ BOWLING SEDMÉ A OSMÉ TŘÍDY

Dne 21.12.2018 jsme pro děti uspořádali vánoční turnaj v bowlingu v restauraci Zuzana. A jak to klání dopadlo jsme zachytili na tabuli...

bow1   bow2 
bow3 bow4 

 


 

HALLOWEEN V 7.TŘÍDĚ

Dne 31.10.2018 se celá škola ponořila do strašidelné atmosféry. Nechyběly čarodějnice, kostlivci a netopýři...

img-20181031-wa0000   img 1298
img 1320 img 1325

 


 

HIPOTERAPIE V PLESNÉ II.DÍL

Třída se opět účastnila hipoterapie v Plesné. Sice bylo chladno, ale svítilo sluníčko a dobrá nálada nám nechyběla...Posuďte sami:

hipo1   hipo2
hipo3 hipo4

Celou fotogalerii z akce naleznete: ZDE

 


 


PROJEKTOVÝ DEN "DOPRAVNÍ VÝCHOVA"

Dne 7.9.2018 jsme v rámci projektového dne Dopravní výchova navštívili restaurační zařízení Garage Club. Cestou jsme plnili různé úkoly a za odměnu jsme si dali ledovou tříšť...

garage1   garage2
garage3   garage4

HIPOTERAPIE ZÁŘÍ 2018

Navštívili jsme Ranč Duhová víla v Plesné, kde jsme se učili o konících...

kone1   kone2

kone3

 

kone4
kone5 kone6


NÁVŠTĚVA ZOO

V září jsme se s projektem Erasmus podívali do ostravské ZOO. Pracovníci ZOO nám připravili výukový blok "Zvířata Evropy"...

7.ee   7.aa

7.b

 

7.bb

7.f

 

7.g
7.e 7.dd


 


ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

trida6a

 


 ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

 

img-5

 
 

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.