VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH TŘÍDY 9.A

Třídní učitelka: Bc. Karin Šimečková

Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Počet žáků ve třídě: 7

 

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

9a

 

Výlet do Hradce nad Moravicí

V pondělí 29.6.2020 se žáci 8.třídy a 9.tříd vypravili společně minibusem do Hradce nad Moravicí na místní zámek, který měla dlouhá léta v držení rodina Lichnovských.  Vedle panovníků, hodnostářů evropských dvorů, politických a společenských celebrit hostil také mnohé veličiny kulturního světa. Hradec navštívil  m.j. Ludvig. v. Beethoven, F. Liszt, J. Mánes, G. Hauptmann, H. v. Hoffmannstahl, K. Kraus a Lisztova dcera Cosima Wagnerová. Přátelské vztahy udržovali Lichnovští s W. A. Mozartem, N. Paganinim, A. von Humboldtem, V. Hugem, R. M. Rilkem, M. Twainem, P. Picassem či O. Kokoschkou. Proto jsme moc rádi, že i my jsme měli možnost tento zámek navštívit a dozvědět se o historii tohoto místa něco víc.

hk

Lezení 8.třída, 9.A a 9.B

karca111   karca222

V úterý 23.6.2020 jsme využili přívětivého počasí a vyzkoušeli si lezeckou stěnu na školní zahradě. Žáci se překonávali ve výkonech a celou sportovní akci jsme zakončili opékáním špekáčků. 

Celou fotogalerii z akce naleznete: ZDE

karin3Valašské muzeum v přírodě

V pátek 19.6.2020 navštívily třídy 8., 9.A a 9.B skanzen v Rožnově pod RadhoštěmNejvětší a nejstarší skanzen ve střední Evropě, který byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů. I přestože počasí nebylo zcela ideální, všichni si výlet moc užili. 
skanzen1   skanzen2   skanzen3

 

Školní výlet 9.tříd

Dne 15.6.2020 jsme se vypravili do Heřmanovic na chatu. Po cestě jsme navštívili rozhlednu Na Skalce v Holčovicích a poobědvali v místní restauraci. Na chatě nás potom čekalo opékání špekáčků a někteří večer trávili šachovým turnajem. 
Druhý den nám budoucí kuchaři udělali výborné hamburgry před cestou zpět. 
vylet1   vylet2
vylet3 vylet4
Opékání špekáčků na Myslivně

V pátek 12.6.2020 vyrazily 9.třídy na Myslivnu, kde si opekli žáci špekáčky a nafotili společné tablo v přírodě. Celá akce se moc povedla a počasí nám naštěstí vydrželo.
mysli1   mysli2   mysli3

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.