VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH TŘÍDY 9.C

 

Třídní učitelka: MgA. Markéta Hermanová

Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Počet žáků: 6

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

9c 1

 

9.C opět na koních

V úterý 21. května 2019 se naše třída opět zúčastnila hipoterapie. Všichni jsme si to moc užili a děkujeme paní Dáše, která pro nás celou akci zorganizovala.

kon1   kon2
kon3 kon4

 


 

 

Cukrárna U Babičky

Dne 22. 3. 2019 jsme byli v cukrárně U Babičky v Porubě. Dali jsme si zákusek a pití. Byl jsem tam já, Matýsek, Maty, Lukáš, Martínek, paní Verča, paní Markétka, paní Hanička, paní Alenka, paní Ivetka a pan Tomáš. Paní Ivetka přišla i se svou malou dcerou Laurinkou. Já jsem vykládal paní Ivetce historku, jak jsem šel poprvé sám do obchodu. Nám všem se návštěva cukrárny moc líbila a příště bychom chtěli jít znovu.
Denis Alexa, 9. C

cukrrna1  

cukrrna2
cukrrna3 cukrrna4


Naše první lyžování

Dne 27. 2. 2019 celá naše třída jela na Vaňkův kopec lyžovat. S námi tam jel pan Tomáš, paní Hanička, paní Markétka, paní Petra I., pan Marcel, paní Dáša a paní Jarka. Před lyžováním jsme se koukali na video o lyžování a měli jsme tak velmi dobrou přípravu. Když jsme přijeli na Vaňkův kopec, Marťa se usadil do monoski a lyžoval na velkém kopci s paní Dášou. Ostatní jsme se s pomocí dospěláků snažili vyšlapat a sjet malý kopec. Všichni jsme stáli na lyžích poprvé, ale šlo nám to moc dobře. Nejvíce se nám líbilo, jak jsme jeli na vleku. Matýsek lyžoval s panem Marcelem a byl z toho unavený. Lukáš nakonec jako jediný sjel celý malý kopec úplně sám. Po lyžování jsme si šli koupit kofolu a sladkosti do místního bufetu. Celá třída by si chtěla lyžování zopakovat. Děkujeme všem dospělákům za trpělivost během naší první výuky lyžování.

Kolektiv 9. C

 

lye   lye2

 


 


 


PRÁCE V DÍLNĚ

I v tomto školním roce jsme se v pracovních činnostech s chutí pustili do práce se dřevem. Vyrobili jsme si dřevěné pexeso. Nejprve jsme dřevo řezali a pak jsme ho pilovali a brousili. Moc se nám to líbilo.

kolektiv 9.C

devo1   devo2

 

 

ÚSPĚŠNÁ HIPOTERAPIE

19. září 2018 jsme jeli s naší třídou na hipoterapii do Plesné. Nejprve jsme koně připravovali na jízdu. Česali a kartáčovali jsme je a čistili jim kopyta. Potom jsme koně vodili přes překážky. Nakonec jsme jeli na koních do lesa a potom po cestě zase zpátky. Jako první jel Maty F., který seděl na koni úplně poprvé. Za ním Denďa, Luky, Domča a druhý Maty jel na koni úplně vzadu. Po jízdách jsme byli v cukrárně „Kafrárna“. Dali jsme si svačinku, džusík a brambůrky. Všem se to moc líbilo a chceme jet znovu.
Kolektiv 9. C

 

hipo1   hipo2

 


 


ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

trida9c

 


 

TŘÍDNÍ FOTO

9.b

Vánoční trhy v Ostravě - 2017

Dne 4. 12. 2017 jsme byli na vánočních trzích v centru Ostravy. Dívali jsme se na výrobky, které prodávali ve stáncích. Koupili jsme rodičům vánoční svíčky ve tvaru hvězdičky. Vyfotografovali jsme se u vánočního stromečku. V jednom ze stánků měli kozu, lamu, ovečku, oslíka a poníka. Zvířátka jsme si hladili. Zašli jsme se ohřát do cukrárny, kde jsme se potkali s panem Davidem a jeho dětmi ze školy. Dali jsme si čaj s ovocem.  Celou dobu nám sněžilo a výlet jsme si moc užili.

Kolektiv 9. C

trhyostrava   trhyostrava2


img-8c

 


 
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

NAROZENINOVÁ OSLAVA V 8.C

 

oslava   

oslava2

oslava3

oslava4

oslava5

oslava6

oslava7 oslava8

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.