Výtvarný kroužek

Krásná jako kvítka 2018

Letos poprvé se naše škola zúčastnila XXVIII. ročníku mezinárodní soutěže dětské kresby a grafiky s názvem Krásná jako kvítka, která se koná každoročně v Havířově. Téma soutěže bylo „Představuji svoji zemi“. Od 3. září do 4. října 2018 bude probíhat výstava vybraných prací žáků. Mezi vystavenými pracemi je k vidění také grafika od Mikuláše Proroka. Suchou jehlu s názvem Muflon vytvořil Mikuláš v rámci výtvarného kroužku, který v loňském školním roce každé pondělí navštěvoval. Mikulášovi gratulujeme k úspěchu!

Sarah Navrátilová - "Jelen", Mikuláš Prorok - "Muflon", Alžběta Kočicová - "Srnec"

grafika1   grafika2

 


 

 

Výstava výrobků žáků

„Každý den pozoruji, jak mládež trpí tím, že neexistují školy, v nichž by se učila žít s lidmi a se světem.“ (Adam Mickiewicz). Tímto motem byla uvedena výstava výrobků žáků základních škol praktických, speciálních a partnerských škol, která proběhla 22. a 23. 3. na Základní škole, Ostrava – Mariánské Hory, Karasova 6. Načerpat nápady a inspirovat se jsme se šli na výstavu s žáky výtvarného kroužku. Kromě velmi kreativních prací z jiných škol, žáci mohli zhlédnout i své vlastní výrobky, které vytvořili v kroužku.

vstavka2   vstavka1 

 

 

Studijní kresba

Ve výtvarném kroužku, který proběhl 20. dubna, jsme se věnovali studijní kresbě. Žáci si vyzkoušeli stínování rudkou a umělým úhlem. Předlohou jim byli mušličky, které vyplavilo moře. Tohoto velmi nelehkého úkolu se zhostili žáci s chutí, a proto jsme výsledné práce mohli vystavit dokonce i na chodbě školy.

vk   vk6

  

 

Dřevěné ryby

Na jaře jsme se ve výtvarném kroužku pustili do zpracování dřeva. Žáci, kteří navštěvují výtvarný kroužek, byli velmi nadšeni. Našim cílem bylo vytvořit rybky korálového útesu. Nejprve si žáci nakreslili rybu, kterou měli za úkol vyřezat z dřevěné desky. Po obroušení a osmirkování si rybku mohli dotvořit podle vlastní kreativity. Žáci si při výrobě rybek vzájemně pomáhali a vznikla tak příjemná tvůrčí atmosféra. Někteří rybky dozdobili látkami, krajkami, korálky a lesklými flitry. Jiní ji polepili ústřižky z papíru nebo mušličkami. Fantazii se meze nekladli. Práce se žákům dařila a výsledek, který můžete vidět na fotografiích níže, se velmi povedl. Hotové rybky budou tvořit dekoraci v naši nové škole v relaxační místnosti.

vk2   vk3
vk4 vk5

  

 

Charakteristika - Výtvarný kroužek s prvky arteterapie

Náplň činnosti výtvarného kroužku: Výtvarný kroužek je pro děti, které mají zájem o výtvarnou činnost v širším rozsahu než je v osnovách školy. S dětmi se věnujeme nejen tvorbě s přírodními materiály, jako jsou sklo, keramika, hedvábí, dřevo aj. Ale také na prohlubování dovedností při malbě, kresbě, grafice či pastelu.

Děti se scházejí každé pondělí, kroužek vede paní Markétka Hermanová.

Výsledkem našeho snažení jsou malá umělecká díla, která slouží pro výzdobu školy a propagaci naší školy v rámci projektů Comenius.

vv1   vv2
vv3 vv4

 


 

 

 

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.