Sportovní hry

Sportujeme i ve školním roce 2017 - 2018

 

sport1 sport2
sport3 sport4
sport5 sport6

 

Výlet na Emu         

Sportovní kroužek není jen fotbal nebo florbal, jak by si člověk mohl myslet, ale je to i turistika a objevování nových míst. Proto jsme se 6.12. s naší partou vydali na kopec, co má sice jen 315 m.n.m., ale rozhodně je z něj na Ostravu nejlepší výhled a konečný výstup na vrcholek není jen tak. Je to Ema, známá halda, která nabízí malý turistický výlet přímo v Ostravě. Společně s Tomem, Kamčou, Denčou, Martinem, Honzou a Bětuškou jsme vyrazili v neděli ráno směr Slezská Ostrava. Náš výlet jsme spojili také s výukou jak pracovat s GPS a tak jsme si cestu na vrchol našli pomocí zadaných souřadnic. Na vršku Emy nás čekal krásný výhled, i když bylo trochu zamračeno, ale chuť jsme si spravili nálezem pokladu, který byl ukrytý až na úplném konci naší cesty. A protože všichni účastníci výletu nelenošili, poctivě šlapali a všechno zvládli, nezbylo než se odměnit v Babiččině cukrárně přímo v centru Ostravy. Ať žije ostravská turistika !!!

 

img 1290   img 1295

 


 

Tak jako loni i letos se snažíme o rozvíjení koordinace pohybu a získání kladného postoje k pohybovým aktivitám - hry s míčem, gymnastika,florbal, badminton, frisbee,atletika a další sporty - to nás baví . 

tv1   tv2

 

 


 

 

Sportovní hry

Zaměřujeme se na pohybové hry, kolektivní sporty, na rozvoj koordinace a techniky, poznáváme pravidla různých sportovních her a disciplín. Učíme se dodržovat fair play. V zimním období cvičíme v tělocvičně, když je vhodné počasí, chodíme na školní zahradu a blízké atletické hřiště. Zdokonalíme pohybové dovednosti, vylepšíme pohybové schopnosti a vypěstujeme dlouhodobější vztah ke zdravému pohybu.

 


 


 

 

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.