DRS

Terezka slaví 5 let

Terezka dne 23.6. 2020 oslavila své páté narozeniny. Vše nejlepší.

terezka1   terezka2

Pasování budoucích školáků

Tomášek a Kubíček byli slavnostně pasování na ŠKOLÁKY. V září zasednou do školních lavic. Přejeme jim hodně štěstí,spoustu nových kamarádů a úspěchy ve škole.

pasovn kuby   pasovn tomka   pasovn 3

Slavnostní otevírání nově zrekonstruované zahrady v DRS

Dětem byla ke Dni dětí předána nová zahrada, kde si užijí spoustu atraktivní zábavy a radosti z pohybu.

zahrada 1   zahrada 2
zahrada 3 zahrada 4

Bubnování v DRS

Dne 9.6. 2020 Pan Pavel Nowak k nám do Stacionáře zavítal již podruhé a vtáhl děti i ,,dospěláky“ do tajů bubnování na africké bubny Djembe. Všechny děti měly možnost vyzkoušet si jak bubny, tak další netradiční hudební nástroje. Děkujeme Sdružení Želvička za sponzorování tohoto výjimečného zážitku.

bubnovn 1   bubnovn 2   bubnovn 3

Dům umění

Ve čtvrtek 16.1.2020 jsme navštívili Galerii výtvarného umění v Ostravě (GVUO). Měli jsme možnost shlédnout výstavu české umělkyně Kateřiny Šedé „Bedřichovický poledník, kde v jedenácti typických anglických telefonních budkách, které zprostředkovaly nejen telefonické spojení, byly také vystaveny kresby, malby, tištěné dokumenty, videozáznamy a fotografie, které nás detailněji seznámily s autorčiným pětiletým projektem Od nevidím do nevidím.

Poté jsme absolvovali edukační program „Autobusem do Londýna, kdy si děti cvakly jízdenku a vydaly se červeným autobusem na vyhlídkovou jízdu se spoustou zajímavých zastávek – hry, zábava a tvoření.

gvuo 1   gvuo 2
gvuo 3 gvuo 4

Zpívání u jesliček

Dne 8. 1. 2020 navštívily již tradičně třebovický kostel děti z Dětského rehabilitačního stacionáře v Ostravě – Porubě. Kostelem se rozezněly vánoční koledy. Děti hrály na Orffovy nástroje, zpívaly s dopomocí personálů a pan farář nás doprovázel na bongo.

Poslechli jsme si příběh „Stéblo slámy.“Vypráví o tom, jak se pastýři vraceli z Betléma, kde se poklonili Ježíškovi narozenému ve chlévě. Nesli mu náruče darů a teď se vraceli s prázdnýma rukama. Kromě jednoho z nich, mladičký pastýř si přece jen něco z betlémského chléva donesl. Bylo to stéblo slámy, které bylo pro chlapce znamením a mělo pro něj velkou cenu. Na slámě ležel Boží Syn- Zachránce, kterého nám seslal Bůh.

Všichni společně jsme si připomněli, proč se slaví Vánoce, kdo je Kašpar, Melichar a Baltazar. Děkujeme za vlídné přijetí, požehnání a svěcené křídy, kterými jsme si mohli na dveře DRS, ZŠ a MŠ napsat K+ M+ B 2020.

Celý rok bude tato trojice nejen dětem pomáhat a ochraňovat je, ale bude nám zároveň připomínat kouzlo Vánoc.

Děti a personál z DRS.

vla1   vla2
vla3 vla4

VÁNOCE V DRS

vnoce 1   vnoce 2
vnoce 3 vnoce 4

Mikuláš v DRS

Ve středu, 11. prosince 2019 k nám do Dětského rehabilitačního stacionáře v Porubě opět našli cestu Mikuláš s Andělem a dvěma čertíky. A nepřišli s prázdnou. Plný koš sladkostí a dárečků byl pro děti velkým lákadlem. Společnými silami jsme proto této vzácné návštěvě zazpívali vánočně laděné písničky a slíbili jsme, že budeme stejně tak hodní, jako doposud. A vyplatilo se. Mikuláš a jeho kolegové nás všechny obdarovali. Děti prožily krásné dopoledne a zářily štěstím. Mockrát děkujeme pracovníkům Pivovaru Ostravar za to, že si našli čas a přišli k nám do stacionáře naše děti podpořit a potěšit je.

mikul 1   mikul 2
mikul 3 mikul 4

Návštěva Galerie výtvarného umění

divadlo3   divadlo2

DNE 7. 11. 2019  JSME S DĚTMI Z DRS NAVŠTÍVILI GALERII VÝTVARNÉHO UMĚNÍ  V OSTRAVĚ.

BYLO TO NAŠE PRVNÍ KREATIVNÍ DOPOLEDNE.MOC SE NÁM LÍBILO.

TĚŠÍME SE NA DALŠÍ SPOLUPRÁCI.

dm umn 1   dm umn 2   du5

HELPPES

helppes 5

helppes 1   helppes 2
helppes 3 helppes 4

Volná hra na oddělení Sluníček

Dramatizace pohádky „O Koblížkovi“

Tomášek vypráví dětem pohádku, kterou ráno děti poslouchaly v Ranním kruhu. Tomáškovy pohádky vždy končí oslavou!

dramatizace   tanec

Návštěva Divadla loutek

V pondělí 30. 9. 2019 jsme s dětmi z DRS navštívili v rámci mezinárodního loutkového festivalu Spectaculo interesse Divadlo loutek. Shlédli jsme krásné, půlhodinové představení bezeslov Una storia sottosopra od italských tvůrců. Děti byly šikovné a bezvadně si toto představení prožily.

divadlo   divadlo2
divadlo3 divadlo4

Závěr roku v DRS

Závěr školního roku jsme v DRS prožili oslavou dvou narozenin.

Ve čtvrtek 20.6. 2019 jsme s dětmi navštívili DIVADLO LOUTEK V OSTRAVĚ.

Po divadelním představení jsme se vydali na hřiště, kde jsme prožili velmi aktivní dopoledne.

img 4383   img 4409   img 4416
img 4442 img 4467 img 4507

Návštěva dopravního hřiště

dsc 0010   dsc 0099   dsc 0126

Dopravní hřiště

Dne 24.4. 2019 děti z DRS navštívily dopravní hřiště v MŠ Ukrajinská Ostrava -Poruba. Děti jezdily, nebo si vyzkoušely různé dopravní prostředky.

Připomenuli jsme si společně bezpečnost na silnicích a  význam světelné signalizace. Děkujeme všem za čas a prostory krásné zahrady. Oddělení Sluníček a Jahůdek.

dsc 0123   dsc 0157

«ZačátekPředchozí1234567DalšíKonec»