Akce školy

prijmacky1
prijimacky2
prijimacky3

 
 

Literární soutěž pro děti

soutez-basnik


 

Zápis žáků do 1.třídy pro školní rok 2021/2022

 

vystr1
vystr5

 


 

 

„ Měsíc fotografie“

V měsíci únoru jsme vyhlásili fotosoutěž tříd 1. stupně o nejoriginálnější fotografie. Zúčastnily se jí všechny třídy. Třídní učitelky, vychovatelky i paní asistentky se velmi snažily, aby jejich třída měla co NEJ fotografie. Ale bohužel soutěž je soutěž, a tak odborná komise /Alena K., Vanda H., Simona J., Marcela D., Iveta J./ rozhodla a vybrala 3 níže umístěné fotografie, které reprezentují Červenou, Zelenou a Žlutou třídu. Celkově se nejlépe umístila Oranžová třída, která zaslala do soutěže 3 fotografie a všechny byly NEJ… Věcné odměny budou předány dětem hned po nástupu do školy, asi v měsíci dubnu. Kdo chce zhlédnout všechny fotografie, tak jsou umístěny na „Rajčeti“.

oranov   oranov 2   oranov 3
erven 2 zelen 3 lut 3

 

 

KARNEVAL V DRS

karneval 1   karneval 3   karneval 2

DNE 17.3. 2021 JSME SI S DĚTMI V DRS NA ODDĚLENÍ  SLUNÍČEK UŽILI KARNEVAL

PODÍVEJTE, JAK NÁM TO SLUŠÍ...

karneval 4   karneval 5   karneval 6
karneval 7 karneval 8 karneval 9


 

Online dílna čtení v pyžamu

V úterý 16.3. se žáci 7. a 8. ročníku sešli u počítačových obrazovek v 18:00, aby si společně užili dílnu čtení v pyžamu. Tématem byly strašidelné příběhy. Žáci si zde sdělovali své strašidelné zážitky, společně jsme si přečetli děsivý příběh z knihy Michaela Dahla a po dílně čtení jsme zkoušeli naši knihu zasadit do strašidelného prostředí.

dlna ten   obr


 

alena


 

Online divadlo Malý princ

Na pátek 5.3.2021 měli žáci 8. a 9.třídy naplánovaný celodenní program na téma Antoine de Saint Exupéry a jeho Malý princ. Součástí programu bylo také online představení Malý princ.
Jelikož nám uzavření škol neumožnilo setkat se ve třídě společně, žáci měli možnost shlédnout divadlo v pohodlí svého domova. 
mp1   mp2

 

Informace k provozu škol

msmt1
msmt2
msmt3
msmt4

 

 

Fotosoutěž tříd 1.stupně

fotosoutez


 

Naše pololetní vysvědčení

Dne 28. 1. 2021 nám pan učitel Michal slavnostně předal pololetní vysvědčení. I když už jsme věděli, jaké známky nás čekají, tak jsme všichni měli velkou radost z pěkných známek. Není totiž vysvědčení jako vysvědčení, ale protože jsme se hodně snažili a plnili zadané úkoly, tak kromě vysvědčení jsme měli také malé občerstvení, které nám připravily naše paní asistentky. Mohli jsme si popovídat, zasmát se, no prostě pohoda. A jsme všichni moc rádi, včetně našeho pana učitele, paní učitelky Aleny, paní asistentky Míly a Marcelky, že můžeme chodit do školy, učit se a setkávat s kamarády ze třídy. Můžeme tak lépe zvládat toto těžké koronavirové období.

3. B a redaktorka školního časopisu Alena K.

alena1  


 

 

 

 

LEDEN – MĚSÍC ZDRAVÝCH SVAČIN

zs1

Soutěž o nejzdravější svačinu

Dne 4. ledna 2021 byl vyhlášen 2. ročník Soutěže o nejzdravější svačinu, a to v rámci Minimálního preventivního programu. Cílem takovéto celoškolní akce je zlepšení obsahu svačinek našich žáků. A tak jako v loňském roce se nám podařilo i letos u některých jedinců zlepšit svačinky – děti začaly nosit více ovoce a zeleniny, méně sladkostí. Žáci s nejzdravějšími svačinkami získali hezké odměny.

Na 1. stupni získala zvláštní ocenění 4. třída, kde se všichni žáci maximálně snažili jíst zdravě, včetně paní učitelky třídní, paní vychovatelky a obou asistentek pedagoga.

V jednotlivých třídách dopadla soutěž takto:

ORANŽOVÁ     Matyáš Pokorný

                           Adam Kubina

ZELENÁ             Sofie Janevová

                           Matěj Tichý

FIALOVÁ          Alex Malík

                           Gabriela Fronckeová

ČERVENÁ         Bára Bezděková

                           Lukáš Demel

MODRÁ             Daniel Grézl

                           Bára Mižáková

ŽLUTÁ                Lucas Gacka

                             Gabriel Greco    

 

Tito žáci získali věcné odměny.

zs2   zs3


 

 

Hurá, jedeme na výlet!

Ve středu 20. 1. 2021 jsme využili krásného počasí a celá naše třída 3. A vyjela na Vaňkův kopec. Sáňkování, bobování, koulování a válení se ve sněhu - to bylo super! K těmto zimním radovánkám jsme měli jako bonus pravé zimní počasí - hodně sněhu, slunce a mrazík. Jezdili jsme jako draci mezi brankami a hodně nás to bavilo. Pan školník nás přivezl a odvezl bezpečně tam i zpět. Cestou jsme si společně s paní učitelkou Táňou zazpívali. Těšíme se na další výlet - doufáme, že sníh vydrží hodně dlouho.       

Žáci 3. A

foto v. kopec   foto 2 v. kopec


 

Sněhové radovánky

Sněhová nadílka dětem z DRS udělala velkou radost ...

snhov radovnky 1   snhov radovnky 2
snhov radovnky 3 snhov radovny 4
 

 

Měsíc zdravých svačin

zdravasvacina


 

PROSINEC 2020 V DĚTSKÉM REHABILITAČNÍM STACIONÁŘI

VÁNOCE NA ODDĚLENÍCH  V DRS   Sluníčka -  Jahůdky

 

vnoce 2                vnoce 3   vnoce 4
         vnoce 5 vnoce 6            vnoce jahdky
         vnoce jahdky 1 vnoce jahdky 2 vnoce  jahdky 3

 

 

MALÁ VÁNOČNÍ DÍLNIČKA

 

vnon dlnika   dlnika 2   dlnika 3


 

PRVNÍ SNÍH  10. 12. 2020  NA ZAHRADĚ V DRS

 

prvn snh 2   prvn snh 2020

 


 

 

Laboratorní práce - látkové množství

Dne 11.12.2020 devátá třída v hodině chemie provedla laboratorní práci na téma látkové množství. A jak nám to šlo?

Jako vždy skvěle...:-)

lp1   lp2

 

MIKULÁŠ 2020

Dne 7.12.2020 se devátá třída postarala o netradiční oslavu Mikuláše, nadělování dárků dětem, které byly hodné a současně odnos zlobivců do pekla...:-) Vše za přísných koronavirových opatření....

 

9.a.1   9.a.2
                          9.a.3 9.a.4


 

PEČENÍ V DRS

Čas Vánoc, čas perníčků, aneb na Sluníčkách v DRS se již peče.

pernky 1   pernky 2   pernky 3 
pernky 4  pernky 5  pernky 6 

ODPOČINEK V HERNĚ 

Po náročném pečení trochu odpočinku na herně.

herna 1   herna 2
herna 3 herna 4

 

 

Návštěva z ÚMOB Ostrava- Poruba

Ve středu, 2. 12. 2020 k nám do Dětského rehabilitačního stacionáře zavítala návštěva z ÚMOB PORUBA. Zaměstnankyně sociálního odboru našim dětem přinesly nádherná ručně háčkovaná zvířátka. Dětem i zaměstnancům se tyto hračky velice líbily a udělaly všem velikou radost. Mockrát děkujeme za milou, předvánoční návštěvu. Oddělení Sluníček a Jahůdek.

zvtka   zvtka 1

 

Mikulášská nadílka na obou odděleních

V pátek navštívil DRS Mikuláš se svou výpravou. Děkujeme Želvičce, MNO Ostrava a mamince Škutové  za tašky a balíčky plné dobrot.

mikul 1   mikul 2
mikul 3   mikul 4

 


 

 

Oddělení Jahůdek si napeklo dýně

jdeme na to   pprava na peen

 

VÍTR FOUKÁ MEZI POLI,
V ZAHRADĚ JE UŽ STROM HOLÝ,
ŽE ÚRODY MÁLO MÁME ?
NIC SI Z TOHO NEDĚLÁME,
MY SI CHYTŘE POMŮŽEME A
DÝNĚ SI UPEČEME 

 

peen dn   peen 3   u mme upeeno


 

Děti na oddělení Sluníček v DRS  jako prodavači

 

Také v  době nouzových opatření chodíme do obchodu a nakupujeme rádi.

Navážíme, zabalíme podpoříme,haló paní platíme.

nakupovn 1   nakupovn 2   nakupovn 3


 

podzim1   podzim2   podzim3

Podzim na oddělení Sluníček v DRS – 2020

Naše výtvarná podzimní dílna

Mlsání narozeninového dortu

Muzikoterapie

podzim4   podzim5
podzim6 podzim7 

Nové společenské hry dorazily!!!

Díky podpoře Moravskoslezského kraje se nám podařilo nakoupit pro děti velké množství společenských her. Děti si je v rámci volnočasových aktivit hned vyzkoušely a všichni byli nadšení. Děkujeme!
hry1   hry2   hry3

 

Dramatický kroužek opět nacvičuje!

I letos se sešly děti, které navštěvují dramatický kroužek, aby společně nacvičily pohádku, a to Šmoulové a zakletá princezna. Díky Moravskoslezskému kraji máme možnost nacvičovat a následně i vystoupit v krásných kostýmech.

smoula1   smoula2   smoula3

 


 

 

Třídnická hodina se školní psycholožkou

Tento týden jsme se seznámili s paní Nikolou Wenclovou, která je školní psycholožka na naší škole. Nejprve jsme hráli moc fajn hru, při které jsme se zasmáli a zároveň se paní Nikole představili.
Paní psycholožka se nám také představila a společně jsme hádali, jakou činnost na naší škole dělá. Potom jsme společně zvolili, co chceme a co nechceme s paní Nikolkou dělat. Paní Nikola je velmi milá, laskavá a je s ní legrace. Hodinu jsme si velmi užili a už teď všichni víme, že ji budeme rádi na naší škole potkávat a kdykoliv to budeme potřebovat, zajdeme si k ní pro pomoc.

Šesťáci

 

hodina s nikou

 


 

S roboty napříč předměty

V rámci projektu s Roboty napříč předměty si děti začínají zkoušet práci s roboty, které postupně zavádíme do výuky. Ovládáním Sphero koule procvičujeme orientaci v ploše i prostoru, robot ozobot nám dobře slouží při procvičování písmen, slabik i skládání anglických vět. 

roboti


 

Škola v pohodě

Jako každoročně si užívali Školu v pohodě ti žáci, kteří neodjeli na rehabilitační pobyt. Program byl tradičně pestrý. Společně jsme zkoumali, kdo je hrdina, a své hrdiny si vytvořili, stejně tak jako své komiksy. V dalších dnech jsme stavěli a rozmísťovali na školní zahradě zimoviště pro ježky - ježkovníky - a kontrolovali stav krmítek pro ptáky, vyráběli semínkový papír, ježčí dekorace, připravovali na zimu naše školní záhony a zažili badatelskou výuku v našem novém přírodovědném domečku. Užili jsme si také společné opékání párků a návštěvu cukrárny. Počasí nám přálo jako málokdy. Místo uzavřené ZOO jsme se vypravili za zvířátky do blízkého lesoparku, kde jsme krmili kachny, pozorovali ptáky, veverky a hmyz a poslední den Školy v pohodě jsme zakončili na hřišti komunitního centra.

skola v pohod1   skola v pohod 2


 

Rehabilitační pobyt - kolej Mrzimor

Žáci 8.třídy a 9.tříd byli letos v rámci rehabilitačního pobytu s tématem Harryho Pottera zařazeni do koleje Mrzimor. Celý rehabilitační pobyt žáci plnili kouzelnické úkoly, létali na koštěti a vyráželi do přírody načerpat energii. Celý pobyt se všem žákům moc líbil a těšíme se na další. 

mrz1   mrz2
mrz3 mrz4


 

Stavíme nové knihovny!

Díky podpoře MSK v rámci projektu Podpora volnočasových aktivit pro mládež 2020 se nám podařilo vybavit naši knihovnu nejen novými knihami, ale také novými knihovnami a policemi na knihy. Žáci se aktivně zúčastnili nejen výběru knih, ale také komponování knihoven.

stavba1  

stavba2


 

Čtenářský klub opět v akci!

V rámci volnočasových aktivit i letos navštěvují děti Čtenářský klub. Cílem tohoto kroužku je rozvíjet čtenářské dovednosti žáků, seznámit je se spisovateli a oblíbenými knihami. Žáci zde mají také možnost zapůjčit si knihu domů a trávit tak svůj volný čas zábavně a smysluplně.

knihovna1   knihovna2
knihovna3 knihovna4


 

Stezka Valaška na Pustevnách

Žáci 9.A a 8.třídy se ve čtvrtek 1.10. zúčastnili výletu na Pustevny. Jejich cílem byla Stezka Valaška. Ač nám počasí moc nepřálo, zažili jsme spoustu legrace a celý výlet jsme si moc užili. 
karca3   karca4
 
karca2

 

Zajímavé setkání

V rámci prevence negativních jevů se uskutečnila 2. října 2020 na 1. stupni naší základní školy beseda s příslušnicí Městské policie Ostrava. Tentokrát se akce zúčastnila 1. třída, 2. třída a 4. B. Vyprávění paní policistky bylo doprovázeno spoustou obrázků s příběhy. Děti se poučily o tom, jak se chovat na cestách, o bezpečnosti v domácím prostředí, hlavně neotvírat cizím osobám, nehrát si s ohněm. Děti byly nadšené, aktivně se zapojovaly a na konci dostaly hezké odměny.

Denisa A. a Alena K.

alena1   alena2


 

 

Dvoudenní výletování 2.třídy

Využili jsme posledních pěkných dnů a vydali  se za poznáváním porubských a třebovických památných stromů. Nejkrásnějším naším objeveným stromem byla metasekvoje čínská v Porubě. Na závěr jsme si zaskotačili na dětském hřišti v Třebovickém parku.

foto1   foto2    foto3

 


 

 

Lesní škola v Ostravě

Dne 25. 9. 2020 jsme navštívili Lesní školu v Ostravě – Bělském lese. Téměř celé dopoledne jsme prožili venku. Nejprve nás pan Pavel požádal, abychom si vyzuli boty a vyzkoušeli si chůzi bez bot po hlíně, kamínkách, písku, trávě. Pak jsme si prošli opičí dráhu. Bylo to zábavné. Po svačině jsme se podívali na film o podzimu v lese. A pak jsme se do toho lesa vydali také. Pan Pavel nás zavedl ke stromu, který má ohromně velkou korunu. Na zemi kolem toho stromu je utvořen z klacků kruh, který má ukázat, jak velká ta koruna je. Dále jsme měli za úkol najít něco zajímavého a dát to do skleničky s lupou. Vzájemně jsme si skleničky vyměnili a podívali se na naše úlovky. Také jsme ochutnali bukvice. Měli chuť oříšků. Jako odměnu za všechny úkoly, které jsme úspěšně splnili, jsme dostali dřevěnou minci. Návštěva Lesní školy byla moc zajímavá a už nyní se těšíme na další rok.

les1   les2
les3 les4

 

Dramatický workshop

Ve středu 23.10.2020 se děti navštěvující Dramatický kroužek zúčastnily ve Středisku volného času Dramatického workshopu, kde měly možnost vyzkoušet si nové techniky dramatické práce, kolektivní hry a dramaterapii.

work1   work2
work3 work4

 


 

 

Příběhy našich sousedů

Využili jsme právě probíhající výstavy Příběhy našich sousedů na Hlavní třídě v Porubě a vydali se, vyzbrojeni podložkami, tužkami a pracovními listy, zjistit více o minulosti našeho města prostřednictvím zážitků jeho obyvatel. Ve dvou skupinkách jsme prohlíželi fotografie a zkoumali vzpomínky ostravských seniorů z války a období komunismu. Své poznatky jsme si zapsali a porovnali nad zmrzlinou. Jako historikové amatéři budeme pokračovat získáváním vzpomínek našich prarodičů, kteří nám jistě mohou také mnoho zajímavého povědět.

evca


 

ZOO Ostrava

Ve čtvrtek 24.9.2020 8.třída a 6.B vyrazili do přírody, a to konkrétně do ZOO Ostrava. Žáci měli možnost zhlédnout mnoho cizokrajných zvířat, nakrmit kozy, pozorovat morčata ve výběhu a objevovat svět zvířat nejen skrze učebnice. 
Všem se výlet moc líbil a jistě si jej zopakujeme. 

zoo1   zoo2
zoo3 zoo4

 

Návštěva Technického muzea TATRA v Kopřivnici

Ve středu 23.9.2020 se 6.B a 8.třída vypravili na výlet do Kopřivnice. Zde jsme navštívili Technické muzeum TATRA, kde měli žáci možnost zhlédnout i nejstarší modely automobilů a dozvědět se o historii automobilového průmyslu.

tm1   tm2   tm3

 

Výlet do Kopřivnice

Dne 18. 9. 2020 navštívily třídy 5.A, 5.C a 7.B Technické muzeum v Kopřivnici. Prohlídka s odborným výkladem paní průvodkyně byla velmi zajímavá. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí a technických údajů o autech osobních, nákladních, sanitních i hasičských. Do posledního jmenovaného si mohli dokonce i sednout a vyfotit se. Výlet se všem líbil. Děti se shodly na tom, že by se do muzea chtěly někdy opět podívat.

pavla1   pavla2
pavla3 pavla4

 

 

Netradiční zahájení nového školního roku

Žáci 1. stupně se zúčastnili maškarního reje v úterý 15. září 2020. Nádherné masky radostně vykročily na pochod kolem naší základní školy, pak přiskotačily na školní zahradu, kde se uskutečnil skvělý program. Kromě vystoupení jednotlivých tříd, si mohli žáci zasportovat v připravených soutěžích. Kdo chtěl, si zatančil a zazpíval na diskotéce, kterou připravil pan asistent David S. z 2. stupně. Také nechyběla tombola a odměnění úžasných masek. Žáci se mohli zúčastnit ochutnávky dobrot, které pro ně připravily maminky z 3. A třídy. Nakonec unavení a hladoví zasedli všichni ke grilovaným pochoutkám. Netradiční zahájení nového školního roku se opravdu povedlo. Děkujeme vedení školy a všem skvělým kolegyním a kolegům za krásně strávený den, snad i zároveň rozloučení s létem.

Mgr. Alena K. a Mgr. Veronika H.

rej1   rej2
rej3 rej4

Video z akce ke shlédnutí: ZDE

 rej.video


 

Oznámení ředitelky školy

sr2020
sr2020.1


 

Pátek na dopravním hřišti.

 

V pátek 4. 9. 2020 jsme měli projektový den na téma „Dopravní výchova a ochrana člověka za mimořádných událostí“. Společně jsme navštívili dopravní hřiště za ZŠ Bílovecká ve Svinově.
Měli jsme možnost na chvíli být účastníky cvičného dopravního provozu. Mohli jsme si zapůjčit kola a koloběžky (a samozřejmě přilby 
J). Projeli jsme si křižovatky a semafory. Vyhledávali a plnili jsme úkoly s různými tématy (bezpečnost, živelné pohromy, požární poplach, dopravní prostředky a značení, orientace v prostoru…….). Za splnění úkolů jsme dostlali malou odměnu. Měli jsme také možnost vyzkoušet si na cvičném přístroji masáž srdce.

 

dopravka


 

Volby do školské rady 2020

volby1 

 volby2


 

LETNÍ GARDEN PARTY 2020

Letošní Letní garden party se opravdu povedla! Počasí bylo sluníčkové a kapela Vibor nám odpoledne zpestřila výborným hudebním vystoupením. Do školy se přišlo podívat hodně současných i bývalých žáků, jejich rodičů, pedagogických pracovníků a přátel školy, kteří rovněž dotvořili příjemnou atmosféru na školní zahradě. Po dojemném rozloučení se s devátými ročníky, předání ocenění žákům za letošní školní rok a vyhodnocení výtvarné soutěže „Moje rouška“, mohla začít volná zábava. Všichni si mohli opéct špekáček, pochutnat si na grilovaném hermelínu a osladit si život výbornou buchtou. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci této akce a také všem, kteří se setkání zúčastnili. A budeme se těšit na další školní akci - tentokrát se sejdeme na 24. Malých vánočních radostech.

gp1   gp2
gp3 gp4

 


 

 

Výlet do Hradce nad Moravicí

V pondělí 29.6.2020 se žáci 8.třídy a 9.tříd vypravili společně minibusem do Hradce nad Moravicí na místní zámek, který měla dlouhá léta v držení rodina Lichnovských.  Vedle panovníků, hodnostářů evropských dvorů, politických a společenských celebrit hostil také mnohé veličiny kulturního světa. Hradec navštívil  m.j. Ludvig. v. Beethoven, F. Liszt, J. Mánes, G. Hauptmann, H. v. Hoffmannstahl, K. Kraus a Lisztova dcera Cosima Wagnerová. Přátelské vztahy udržovali Lichnovští s W. A. Mozartem, N. Paganinim, A. von Humboldtem, V. Hugem, R. M. Rilkem, M. Twainem, P. Picassem či O. Kokoschkou. Proto jsme moc rádi, že i my jsme měli možnost tento zámek navštívit a dozvědět se o historii tohoto místa něco víc.

hk

 

Minigolf Bělský les

Dne 26.6.2020 se konalo v areálu Minigolfu Bělský les turnajové klání čtveřic sestavených z žáků osmých a devátých ročníků. I přes drobnou nepřízeň počasí a protikoronavirová opatření se den velmi vydařil...

mini1   mini2
mini3 mini4

 

Pozvánka na Letní garden party

lp2020 

 

Lezení 8.třída, 9.A a 9.B

karca111   karca222

V úterý 23.6.2020 jsme využili přívětivého počasí a vyzkoušeli si lezeckou stěnu na školní zahradě. Žáci se překonávali ve výkonech a celou sportovní akci jsme zakončili opékáním špekáčků. 

Celou fotogalerii z akce naleznete: ZDE

karin3

 


 

 

Slavnostní otevírání nově zrekonstruované zahrady v DRS

Dětem byla ke Dni dětí předána nová zahrada, kde si užijí spoustu atraktivní zábavy a radosti z pohybu.

zahrada 1   zahrada 2
zahrada 3 zahrada 4

 


 

 

Strana 1 z 11

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.