Novinářský kroužek

Setkání se starostkou

Ve čtvrtek 6. června 2019 proběhlo setkání starostky městského obvodu Poruba s úspěšnými žáky a studenty porubských základních a středních škol. Paní starostka Ing. Lucie Baránková Vilamová, Ph.D. předala žákům ocenění za vzornou reprezentaci městského obvodu Poruba. Jedním z oceněných žáků byl Alexandr Burdík, žák 9.D naší školy.

Alexandr Burdík může být vzorem ostatním žákům školy v chování. Je velmi empatický a pomáhá svým imobilním spolužákům. Je velmi ochotný, vstřícný, respektuje učitele, vychovatele i asistenty.
Saša reprezentuje svou třídu a školu na společenských akcích, zvláště recitačních soutěžích a vystoupeních dramatického kroužku. V představeních na divadelních přehlídkách mívá vždy hlavní roli.
Dále reprezentuje naší školu ve sportovních disciplínách, hlavně ve florbalu a na paralympiádách.
Saša navštěvuje několik kroužků a v práci se mu skutečně daří: např. Novinářský kroužek, ve kterém pravidelně píše články do školního časopisu a přispívá svými texty i na webové stránky naší školy.
Účastní se také literárních a výtvarných soutěží základních škol v Moravskoslezském kraji a dosáhl velmi dobrých výsledků, vždy se umístil na předních místech. 

 

Návštěva KFC

Dne 29. 5. 2019 se konala rozlučková akce novinářského kroužku. Šli jsme do KFCčka naproti Tesca. Byl jsem tam já, paní Alenka, paní Markétka, Alžbětka a Rosťa. Vyzkoušeli jsme si finanční gramotnost v praxi, protože jsme si museli sami objednat a sami si to zaplatit. Dali jsme si kuřecí stripsy a k tomu hranolky. Rosťa si chtěl taky koupit stripsy, ale měl smůlu, protože si zapomněl peněženku. Paní Alenka ho nakonec jmenovala finančním poradcem celé skupiny a peníze mu půjčila. Chtěli jsme si dát ještě zmrzlinu, ale pokazil se jim stroj na její výrobu. Byli jsme smutní, ale paní Alenka nás místo toho pozvala na koktejl. Bylo to krásné rozloučení s novinářským kroužkem pro tento školní rok.
                                                                                                   Denis Alexa, 9.C

kfc1   kfc2 

 

Akce mediálně – fotografického kroužku

Ve středu 24. 4. 2019 jsme jeli s mediálně - fotografickým kroužkem na vernisáž výstavy výtvarných prací dětí, která se konala ve Frýdku-Místku. Tam i zpět jsme jeli školním autem, řídila paní Petra. Nejprve bylo hudební vystoupení. Prohlédli jsme si hezkou výstavu. A co bylo velmi zajímavé, že mezinárodní výtvarnou soutěž vyhrál můj spolužák Matyáš Goj. A měli jsme tam raut, nejvíce mi chutnaly tvarohové koláče. Bylo to velmi pěkné.
Denis Alexa, 9. C

fm1   fm2
fm3 fm4

 


 

 

Návštěva CineStaru

V pátek 22. února 2019 jsme jeli autobusem do Futura v Mariánských Horách. Ve Futuru jsme šli do kina na film Ženy v běhu. Na film se šel se mnou podívat Denis, Filip, Saša Burdík a Jenda. Mně se nejvíc líbilo to, jak ty čtyři ženy běhaly a u toho hrála píseň od české hudební skupiny Mirai „Když nemůžeš, tak přidej“. Když film skončil, šli jsme na chvíli do „Mekáče“, dát si nějaké občerstvení a povyprávět si s kamarády.
Alžbětka Kočicová, 8. B

cine1   cine2

  

 

22. Malé vánoční radosti

Vánoční atmosféru u nás ve škole umocňuje pravidelné každoroční setkání žáků, učitelů, vychovatelů, asistentů, rodičů a přátel školy. V letošním školním roce jsme se sešli 20. prosince 2018 – 22. Malé vánoční radosti. Líbila se nám vánoční vernisáž, sportovní soutěže, výroba svíček, zdobení dřevěných baněk a především Karaoke s panem Davidem. Někteří spolužáci si prožili trošku nervového vypětí, protože je čekalo vystoupení z novinářského a dramatického kroužku. Chutnalo nám připravené občerstvení a téměř všichni žáci i jejich sourozenci navštívili fotokoutek, aby měli nějakou památku na tento skvělý den.
Žáci z novinářského kroužku

mvr1   mvr2
mvr4 mvr3

  

 

25.výročí školy očima dětí

Oslava 25. výročí školy

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 se konala oslava 25. výročí naší školy v restauraci U Slunce, Ostrava – Svinov. Akce se zúčastnilo hodně žáků, i bývalých, rodičů, prarodičů, pedagogů, asistentů a vychovatelů. Skvěle jsme se pobavili.  Přednášely se básně, Alena Macurová vystupovala s tyčkami jako mažoretka. Básně přednášeli Lukáš Novák, Denis Alexa, Julie Telnarová, Nikol Cmorjaková, Denisa Vinárková a já, Filip Mariánek. Saša Burdík četl pohádku, kterou napsal Marian Sinkovicz. Zhlédli jsme vystoupení dramatického kroužku, hrála se Popelka. Také se losovaly vstupenky, naše rodina vyhrála jednu z cen.  Hudební skupina hrála k poslechu a k tanci, byla volná zábava, občerstvení formou rautu.Volnou zábavu jsem strávil s Nikolkou, dali jsme si džus a  tyčinky.

Filip Mariánek, 8. B

 

Výročí školy v restauraci U Slunce

8. listopadu jsme se mohli zúčastnit oslav 25. výročí naší školy. A já jsem tam měla „dramaťák“ - Tři oříšky pro Popelku. Já jsem byla za vílu Kmotřičku. A moc mi to slušelo, protože jsem se všem líbila. A vystoupení s námi měly paní učitelky - Karin, Andrea, Monika a paní Dáša. A líbily se mi „mažoretky od Alenky“. Byl tam se mnou můj taťka, moje mamka a moje sestra. Moc jsme si to užili.

Alžbětka Kočicová, 8. B

 

25. výročí

Dne 8. 11. 2018 jsme slavili 25. výročí naší školy. Byli jsme v restauraci U Slunce. Říkali jsme básničky, zpívali, tančili. A šlo nám to velmi hezky. Alenka byla mažoretka. A dívali jsme se na video o tom, jak to u nás ve škole chodí. Všichni byli nadšeni.

Denis Alexa, 9. C

v1  

v3

 

v2 v4
 

 

 

Halloween – vyučování v kostýmech

Dne 31. 10. 2018 proběhlo v naší škole vyučování v halloweenských kostýmech, které si děti přinesly z domu, nebo si je vyrobily ve škole. Rozvrh hodin se tentokrát neměnil, všechny předměty zůstaly stejné! Během dne chodila po třídách porota, která vyhodnotila tři nejlepší kostýmy. Skvělé masky byly odměněny. Kostýmy pro děti samozřejmě nebyly povinné. Moc jsme si to užili, sešlo se několik čarodějnic, upírů, dýní, smrtek a dalších skvělých masek.

Nejlepší masky:
1. místo - Jessica Richterová jako upíří žena
2. místo - Matyáš Ferkál, zcela lapený v pavučině
3. místo - Radek Trojek jako krvavý muž a děsivá Alena Macurová
Cenu za nejděsivější pár obdržela Julie Telnarová a Jan Funiok
Cenu za nejděsivější třídu dostala 5.A

Žáci z novinářského kroužku

hall1 kopie   hall2 kopie
hall3 kopie hall4 kopie

 

Oříšek hledá talent - 2018

8. 11. 2018 jsme se zúčastnili s dramatickým kroužkem soutěže „Oříšek hledá talent“, která se konala v ZŠ speciální, Těšínská 98, Slezská Ostrava. Hráli jsme divadlo s názvem Popelka. Dostali jsme všichni medaile a diplomy. Paní Markéta mě donutila zazpívat písničku od skupiny Lunetic „Jsi moje máma“. Nakonec jsem byl ale rád, za zpěv jsem vyhrál druhé místo a dostal jsem plyšáka. Lukáš Tlolka se umístil na čtvrtém místě a Mikuláš Prorok na prvním místě v kreslení. Obrázky měli moc krásné. Na svačinu jsme všichni dostali buchtičku. Moc se mám to líbilo.
Denis Alexa, 9. C

oek4   oek1


 

 

Novinářský kroužek 2018/2019

Novinářský kroužek započal svou činnost v roce 2018/2019 nácvikem autorského čtení pro připravované oslavy 25.výročí školy:

Celou fotogalerii z akce naleznete: ZDE

noviny   noviny2
noviny3 noviny4
 

VÝLET DO POLSKA - 2018

Výlet do Polska
Zájezd Polsko- Goczalkowice – Pszczyna
Ráno jsme vyjeli velkým, krásným a moderním autobusem směrem do Polska. První zastávka byla v zahradách Kapias. Líbily se mi tam všechny kytičky, jezírka a domečky. Další zastávka byla na zámku Pszczyna . Zámek byl krásný a nejvíc mě zaujala koupelna. Dále jsme navštívili Japonskou zahradu, ve které bylo i občerstvení a zmrzlina. Mohli jsme si zakoupit i nějaké květiny. Výlet se mi moc líbil.

LUKÁŠ TLOLKA

Můj první výlet do Polska
Dne 23. 5. 2018 jsme jeli se školou do Goczalkowic na Den otevřených zahrad. A moc se mi to líbilo. Byli jsme také na zámku a dívali jsme se na krásné věci. A koupil jsem si polskou zmrzlinu. Těším se na příští výlet do zahraničí.

Denis Alexa

Velké poděkování patří paní Alence Kanclířové za organizaci výletu!

polsko1   polsko 2
polsko 3 polsko 4

 

Jarní garden party - 2018

Dne 2. 5. 2018 se konala již tradiční GARDEN PARTY na naší školní zahradě. Sešlo se nás opravdu hodně: žáci se svými rodiči, prarodiči, bývalí absolventi, učitelé, asistenti a vychovatelé. Počasí nám přálo, sluníčko hezky svítilo. Organizace byla vynikající, kromě specialit na grilu, sladkého mlsání, různých drinků, jsme si mohli protáhnout svá těla, zúčastnit se připravených sportovních disciplín. Hlavně si všichni úžasně popovídali, povyprávěli zážitky ze školních lavic. Těšíme se na další setkání! Děkujeme hlavní organizátorce akce paní učitelce Markétě Hermanové.
Žáci z novinářského kroužku

gp1   gp2
gp3 gp4


 

 

Malé vánoční radosti

Vánoční setkání žáků, jejich rodičů, pedagogů, asistentů a vychovatelů

se uskutečnilo 21. 12. 2017 v 15. 30 hod. v budově naší školy.

Nacvičili jsme koledy a hezké básně.  Dramatický kroužek připravil také krátké vystoupení,

jako host nám zazpíval 2 koledy Jaroslav Žampoch, nevidomý student střední školy.

Všichni se mohli zúčastnit zajímavých dílen, zakoupit si občerstvení nebo výrobky žáků,

které byly vystaveny na vánoční vernisáži. Vánoční setkání nemělo chybu a těšíme se na další.

Žáci z novinářského kroužku

img 5689   img 5707

 

 

Vánoční Olomouc 2017

Dne 11. 12. 2017 navštívili žáci z novinářského kroužku a výtvarného kroužku vánoční Olomouc.
Výzdoba města byla moc hezká, vybrali jsme si dárky pro naše maminky, tatínky a sourozence.
Vánoční trhy jsou umístěny především na Horním náměstí, kde kromě různých atrakcí jsme zhlédli
radnici s orlojem z 15. století a sloup Nejsvětější Trojice z roku 1740. Zaujaly nás také další
historické památky města, jako kostel sv. Mořice a katedrála sv. Václava (Dóm), kde jsme se zúčastnili zajímavé exkurze a na kůru jsme se zaposlouchali do zvuků varhan, dozvěděli jsme se, že zrovna zde na faře zkomponoval 11 - letý W. A. Mozart svou 6. symfonii F dur. Cestou k nádraží jsme viděli historickou budovu Univerzity Palackého. Výlet do Olomouce neměl chybu, také jsme se několikrát dobře občerstvili. Cesta
vlakem tam i zpět byla skvělá.
Žáci z novinářského kroužku


olomouc2   olomouc3

Výlet do Olomouce
Dne 11. 12. 2017 jsme se v rámci novinářského kroužku vydali do Olomouce na vánoční trhy, jelo nás celkem 16. Sešli jsme se na nádraží ve Svinově a očekávali jsme příjezd vlaku. Jakmile  přijel, nastoupili jsme. Cestou byla spousta legrace. Po příjezdu do Olomouce jsme se začali dívat po okolí a po vánočních trzích, měli jsme i možnost rozdělení se na skupiny a obcházet trhy, kde byla spousta nádherných věcí. Někteří z nás si tam i něco zakoupili, pak jsme se šli občerstvit a odpočinout do restaurace, poté jsme se vydali do kostela, kde nám paní Alenka zařídila exkurzi.  Bylo to velice poučné a zajímavé. Pak jsme se už jen rozloučili a šli zpět
na vlak. Mrzí mě, že jsem tu poslední rok, a tak si proto každou akci užívám naplno.
Denisa Vinárková, 9. A11. prosince jsme byli se školou na výletě na trzích, sraz byl  ve Svinově v 8:15 hod. Jeli jsme vlakem RegioJet, cesta trvala asi hodinu. Když jsme vystoupili z vlaku, šli jsme na tramvaj číslo 6. Jeli jsme asi 3 zastávky na Horní náměstí a pak jsme šli na trhy. Paní Alenka nás rozdělila na skupiny a sraz byl za hodinu. Všichni se sešli u cukrárny a asi tak po 10 minutách jsme šli dovnitř, dali jsme si oběd, skoro si dali všichni pizzu.
Nakonec jsme šli do kostela, byli jsme celkem ve třech. V chrámu sv. Václava nám jeden pán vyprávěl o historii a zahrál na varhany.  Pak jsme šli na tramvaj zpátky na vlak, jeli jsme také RegioJetem. Cestou jsme se hodně
nasmáli. Můj pocit je suprový a příště chci jet zase.
Alexandr Burdík, 8. B


 

Básně našich žáků

Zajímavý Valentýn

Valentýn je zase tady

Budeme na něho i s kamarády

Když lásku někomu věnuješ

Těžko na něho zapomeneš

Láska je jako planoucí oheň

Těžké je,

když ti někdo řekne sbohem..  

 

Celý svět se se mnou točí

Když pohlédne do mých očí

Je těžké být láskou zaslepená

A od reálného světa odlepená

I přesto je láska krásná

Je jako hvězda jasná

Když máš někoho rád

Měl bys mu to celý život dokazovat   

Denisa Vinárková, 8. A

A tomu se říká láska

Valentýn je lásky svátek,

zažíváme mnoho hrátek.

Malí kluci holky honí,

ovšem jedna slzy roní.

 

,,Co se děje, Mařenko?

Ty má malá panenko.“

Zeptal se jí klučina,

vypadajíc jak hrdina.

,,Všichni se tu radují,

 jen já tu sama sedím,

též poslouchám ostatní

a do zdi smutně hledím.“

 

Kluk ji chytil za ruku

s úsměvem na tváři,

najednou i holčičce

očka krásně září.

A tomu se říká láska.

Anetka Vnenčáková, 8. A


Valentýn

 

Valentýn je zase tady

Holky plné očekávání 

Že valentýnky dostanou 

Radost z toho mít budou

 

Plno růží vonících

Mnoho nás po lásce toužících

 

Vendula Štěrbová, 8. A 

Báseň k Valentýnu   

Valentýn je krásný čas,

tak využij ho zas.

Srdce své otevřené měj,

každému radost dej.

  Vezmi si papír a tužku,

napiš valentýnku a zavaž stužku.

Věř, že radost to udělá,

protože láska tvá,

je skutečně opravdová. 

  Nekonečný vesmír je jako láska,

je nekonečná a tajemná.

Tak Valentýn prožij  krásně

a piš krásné básně.  

Lukáš Tomka, 9. A 


Zdál se mi sen

Zdál se mi krásný sen,

uvěřit mi může jen ten,

komu se zdál podobný sen.

 

Otevřít já dveře měl,

co se bude dít, já nevěděl,

záhy potom za dveřmi

louče na stěnách se rozzáří.

 

Je to tunel větší, než se zdá,

co se na konci asi ukrývá?

Na konci jsou schody velké,

vyšlapat je bude těžké.

 

Nad schody divná místnost je,

kde všechno, co chcete, je.

A tak končí sen můj,

teď je na čase říct ten tvůj.

Lukáš Tomka, 9. A


Setkání s králem vesmíru

Zdál se mi sen

Že jsem byla kosmonaut 

Mohla jsem dosáhnout na hvězdy 

Mohla jsem se vznášet nad zemí 

Pak tam byla zima

A pak zase teplo 

Běhala jsem sem a tam 

Pak ke mně přistoupil velký vesmírný  bílý král 

Který se mě bál 

Udiveně jsem stála

Že se mě bojí

Velký král hlasitě pronesl

,,Já ovládám tuto vesmírnou zem

 i  když je to jenom sen“ 

A pak jsem se probudila 

Denisa Vinárková, 8. A

Zima

Zima se pomalu blíží

Zima už je tady

Padá snížek bílý

Děti se ze zimy radují

To je ta naše zima

To krásné období

Kdy se vánoční stromeček zdobí

A kdy se kapr s kostičkami jí

Na horách jsou závěje

A hromady sněhu

Děti tam skotačí a padají do sněhu

Radim Vašek, 9. A

Zimní radovánky

Přišla zima, přišel mráz,

Vánoce tu budou za chvilku zas.

Děti staví sněhuláky,

přicházejí zimní radovánky.

 

Chladné sněhové vločky k zemi padají,

malé děti je snaživě chytají.

Sníh padá čerstvě bílý,

přibývá ho víc a víc každou zimní chvíli.

 

Sáně a boby rychle jedou,

nahoru na kopec se vyšplhat nedovedou.

Zimu má někdo rád a někdo ne,

ale skoro každý si v tomto ročním období vyhraje.

Denisa Vinárková, 8. A

 


 

 

Strana 1 z 2

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.