Škola při zdravotnickém zařízení

Baník předal čokoládová srdce

 

    bank

                                V úterý 16. dubna v odpoledních hodinách nás na oddělení velkých dětí Městské nemocnice Ostrava navštívili hráči Baníku společně s  obchodním a marketingovým manažerem VITALO manufaktury, panem Danielem Krupčíkem, která je hrdým partnerem Baníku a podporovatelem nadace "Čokoládové srdce"

                   Nejprve jsme si poslechli základní informace o  manufaktuře a dozvěděli se, jaké čokolády v Bílovci vyrábí. Čokoláda Vitalo představuje lahodné spojení kakaových bobů, aktivních přírodních látek a vlákniny. Nedává se do ní žádný cukr, ani chemické látky. Fotbalisté vědí, které z nich by měli užívat před zápasy a v jejich průběhu, které druhy pak při regeneraci.


                            bank1   bank2   bank3

                  Daniel Holzer, Patrizio Stronati a Denis Granečný v manufaktuře VITALO v Bílovci vlastnoručně odlili čokoládové srdíčka, která přišli dětem předat. Sami poznamenali, že to vůbec nebylo jednoduché a jsou rádi, že se živí nohama a nikoli rukama.

             

bank4   bank5
bank7 bank10

 

                                                      bank6

                  V průběhu návštěvy jsme se dozvěděli kdy hráči začínali s fotbalem, na jakých postech hrají, co si myslí o zavedení videorozhodčího i jak se připravují na nedělní utkání s týmem Opavy.

              Kromě čokoládových srdíček přinesli malým pacientům také kartičky, které jim nechali na památku i se svými podpisy. Dětem popřáli, aby se co nejdříve uzdravily a mohly zase brzy běhat venku se svými kamarády podobně, jako oni běhají na fotbalových hřištích.

bank9   bank8

                 Návštěva nás všechny moc potěšila, poděkovali jsme a popřáli mnoho fotbalových úspěchů hráčům i celému fotbalovému týmu - "Baník do toho..." 


  

 

Výtvarná soutěž "Nemocniční zajíček"

                                                              n zajek

               Základní škola při Fakultní nemocnici v Hradci Králové uspořádala 2. ročník výtvarné soutěže „Nemocniční zajíček“. Tato soutěž je určena pro mateřské školy a základní školy při zdravotnických zařízeních a dětských léčebnách v České republice.

                 Došlé práce jsou vystaveny a hodnoceny tříčlennou porotou podle věkových kategorií. Nápadité a originální výrobky dětí z mateřských a základních škol jsou po zásluze odměněny.

vel1   vel2
vel6 vel9

 

                         Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo 18 škol při zdravotnických zařízeních. Zaslali jsme devět prací našich dětských pacientů, kteří leželi na  oddělení velkých dětí, a všechny byly oceněny. Pět dětí získalo 2. cenu za velikonoční motivy a čtyři z nich mimořádné ocenění za motivy jara.

vel10  

 

vel12
vel5

vel8

 

vel4   vel3

           Protože už všichni účastníci soutěže byli propuštěni, diplomy a malá odměna s poděkováním jim byla zaslána poštou. Všem moc gratulujeme!


zajc11 zajc12

 


 


 

Pohádka "O špinavých rukou"

zrd2   zrd1   zrd16

                    

                     Součástí zdravotnického personálu MNO jsou i studenti střední školy AHOL, kteří zde pod vedením zkušených sestřiček vykonávají praxi. V pondělí 4. března si žáci 1.ročníku oboru ošetřovatelství připravili pro dětské pacienty loutkovou pohádku "O špinavých rukou".

                            Nemocnou myšku, která si nemyla ruce se, jak už to v pohádkách bývá, podařilo zachránit. Děti se potom učily jak si správně ruce umývat, že nemají zapomínat i na horní část rukou a místa mezi prsty.

                            Tím to, ale neskončilo. Studenti přinesli nástroje, přístroje, modely a předvedli dětem ukázky jejich budoucí práce, kterou si mohly děti vyzkoušet.

 

zrd4   zrd18   zrd5

                    Viděly na modelu, jak vypadá zubní kaz a  předváděly, jak si správně čistit zuby.

 

zrd8   zrd6   zrd12

 

                    Ani pojmenování jednotlivých orgánů v těle a správné uložení na místo, kam jednotlivé orgány patří, nebylo vůbec jednoduché.

 

zrd7   zrd9

 

                    Vyzkoušeli jsme si obvazování ran, píchání injekce, měřemí tlaku...

 

zrd13   zrd14

                                    zrd10

 

                     Nejtěžší, co jsme si mohli vyzkoušet, bylo oživování člověka. Všichni, včetně nás dospělých, jsme zjistili, jak namáhavé to je. A víte, jak to správně udělat?

zrd15   zrd19

Jak se resuscitace dělá?

Dospělí:

  • Poklekni k postiženému a zjisti jeho reakci na oslovení a zatřesení rameny. Nezdržuj se kontrolou tepu a rovnou zkontroluj dýchání. Uvolni dýchací cesty záklonem hlavy a zvednutím brady.
  • Sleduj, zda vidíš, slyšíš i cítíš, že postižený volně a pravidelně dýchá (zvedá se mu hrudník či břicho, z úst nebo nosu mu proudí vzduch).
  • Před zahájením resuscitace nezapomeň zavolat záchrannou službu na číslo 155. Resuscitaci začni masáží srdce postiženého.
  • Masáž srdce kombinuj s umělým dýcháním. Po 30 stlačení hrudníku zakloň postiženému hlavu a 2x mu vdechni vzduch do plic. Nezvedá-li se mu při vdechnutí hrudník, zkontroluj dýchací cesty. Dále pokračuj stlačováním hrudníku.

Toto opakuješ tak dlouho, dokud nepřijede odborná pomoc, případně dokud se postižený nezačne sám hýbat, dýchat nebo otevírat oči. Nejdůležitější je stlačování hrudníku nepřerušovat. Pokud nejsi v provádění umělého dýchání proškolený, nebo nechceš dýchání provádět po celou dobu pouze stlačuj hrudník frekvencí min. 100/min.

                                         zrd11

 

 

                    Akce se všem moc líbila a možná některé z dětí inspirovala k budoucímu povolání.....

 


 

 

VYSVĚDČENÍ V NEMOCNICI

 

                                          vysvden 1

              31. ledna, kdy zdravé děti dostávají ve škole pololetní vysvědčení, jsem všem hospitalizovaným dětem předala vysvědčení z nemocnice. Byla na něm nejen známka za učení, ale také za vzorné ležení v posteli a statečnost. Děti měly velkou radost a ještě si odnášely odměnu v podobě plyšové hračky.

vysvden 2   vysvden 3

Výroba odznáčků

                                                       melone 1

                  Ve středu 30. ledna jsme s paní Hanou Staňkovou z reklamního studia Melone v Ostravě vyráběli odznáčky. Děti si mohly vybrat buď vytištěný černobílý obrázek, který si podle svých představ vybarvily nebo si mohly vymyslet vlastní motiv. Ten si pak vložily do kovového výlisku a pomocí speciálního přístroje si vyrobily připínací odznáček. Dětem se to moc líbilo a odznáčky si připly na svá pyžamka.    

melone 2  

melone 3   melone 4
melone 5 melone 6 melone 8

 

                  A podívejte se, jak se nám to povedlo....

 

                                                     melone 9

 

Strana 1 z 18

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Copyright © 2011 Základní škola a Mateřská škola, Všechna práva vyhrazena.