Základní škola a Mateřská škola, Ostrava - Poruba,
Ukrajinská 19, příspěvková organizace
  Ukrajinská 19/1535 708 00 Ostrava – Poruba

Dílna pro výuku handicapovaných dětí

Termín realizace: červen 2022 - únor 2023

Výše dotace Nadačního fondu Veolia: 20 000,-Kč

Cílem projektu Ing. Jiřího Vlosinského ze společnosti Veolia je vznik nové dílny a zakoupení vybavení pro výuku pracovních činností. Hlavní položkou je tedy nákup ponku – dílenského pracovního stolu a svěráků pro amatérské uchycení a opracování materiálu. Dále nákup drobného nářadí jako jsou svorky a úhelníky, laserový měřič vzdálenosti, pákové nůžky na plech a PVC, kufr s nářadím, ochranné pracovní pomůcky apod. Žáci se SVP tak budou moci pod vedením pedagogů pracovat v dílně v pracovních činnostech a současně pracovat v dílně i v rámci volnočasové aktivity kroužku Kutilství, který povede Ing. Vlosinský, jakožto dobrovolník spolu se zaměstnanci školy. Žáci při manuální práci získají tolik potřebné praktické zkušenosti a výrazně lepší pozici při budoucím hledání zaměstnání.

Průběh realizace projektu bude průběžně medializován zde na webu školy a rovněž na informační nástěnce v prostorách budovy školy.

REALIZACE PROJEKTU:

Od října 2022 započal na naší škole práci nový volnočasový kroužek Kutilové. Tento kroužek si dává za cíl navázat na standardní výuku pracovních činností. Nejprve jsme provedli nákup potřebného nářadí pro vybavení dílny. Zakoupili jsme pracovní stůl - PONK Master Cut s podstavci Wolfcraft a vodící lištou. Dále sady svorek a klíčů, štípací nůžky, aku kompresor a laserový měřič vzdáleností.

• V prvních hodinách pracovních činností se žáci seznamovali s nově zakoupeným nářadím. Podle návodu sestavili skládací ponk a osadili vodící lišty a přídavné kozy.
  • V odpoledním kroužku pak vyzkoušeli kompresor při nahušťování pneumatik mechanických vozíků svých spolužáků. Seznámili se blíže s jednotkami tlaku. (vše viz. fotogalerie níže a tento odkaz: KLIKNI)

Obrázky