Základní škola a Mateřská škola, Ostrava - Poruba,
  Ukrajinská 19/1535 708 00 Ostrava – Poruba

Kyčera 2023

Třídenní dobrodružství v školním kroužku "Survival klub" na Kyčerě

Od 4. června jsme se žáci školního kroužku "Survival klub" vydali na nezapomenutelný třídenní pobyt do malebného místa jménem Kyčera. Tato horská lokalita se nachází v extravilánu obce Košařiska na Třinecku. Ubytování jsme měli přímo na chatě Kyčera, která se stala naším domovem na tři dny.

Chata Kyčera, umístěná v srdci přírody, nám poskytla autentický prostor pro naše dobrodružství. Je to stará dřevěná chalupa bez elektřiny, která nás vtáhla do atmosféry minulých časů. Vaření na kamnech bylo naším každodenním rituálem, který nám připomínal, jak jsme se museli spoléhat na své dovednosti v přírodě.

Během pobytu jsme měli možnost prozkoumat okolní horské chaty Kamenitý a Slavíč. Naši dobrodružnou turistickou túrou jsme se vypravili na tyto zajímavé místa. Na chatě Kamenitý jsme obdivovali její kouzlo a historickou atmosféru, zatímco na chatě Slavíč jsme si odpočinuli a obdivovali okolní přírodu.

V rámci našeho pobytu jsme měli také možnost koupání v bazénu. Neustálý přítok studené vody z lesní studánky zajistil příjemné osvěžení v teplých letních dnech. Někteří z nás se do vody odvážili a zažili unikátní pocit plavání uprostřed přírody.

Večery byly plné zábavy a společenských aktivit. Hráli jsme různé hry a soutěže, které nás ještě více sblížily jako tým. Noční hra nám poskytla napětí a vzrušení, kdy jsme procházeli temným lesem a plnili různé úkoly. Absolvovali jsme také stezku odvahy, která nás provokovala k překonání vlastních hranic a zdolání různých překážek.

Třídenní pobyt v Kyčerě v rámci školního kroužku "Survival klub" byl pro nás nejen dobrodružstvím, ale také cennou zkušeností, která nám posílila schopnosti přežít v přírodě a týmovou spolupráci. Těšíme se na další podobná dobrodružství, která nám přinesou nové výzvy a nezapomenutelné zážitky.

Ai

Obrázky