Základní škola a Mateřská škola, Ostrava - Poruba,
Ukrajinská 19, příspěvková organizace
  Ukrajinská 19/1535 708 00 Ostrava – Poruba

Návštěva Leteckého muzea a Muzea Moravských bratří v Suchdole nad Odrou

Deváté ročníky a 8.A se vlakem vydaly do Suchdola nad Odrou, aby v tomto malém městečku navštívily hned dvě muzea.

V Leteckém muzeu jsme se dověděli informace o letecké archeologii a mohli si prohlédnout vybavení vojáků a nálezy letadel a jejich částí a seznámit se z osudy některých pilotů nalezených letadel.

Obtíženi suvenýry jsme pokračovali přes ulici do Muzea Moravských bratří, kde jsme zjistili, že odchodem Jana Amose Komenského příběh Jednoty bratrské neskončil, a že právě z této obce pocházela velká skupina lidí, kteří v saském Ochranově Jednotu bratrskou obnovili a vydali se šířit svou víru do celého světa. Nejzajímavější byla expozice o Davidu Zeisbergerovi, který žil mezi severoamerickými indiánskými kmeny a mimo jiné zapisoval také jejich jazyky - slovíčka i gramatiku. Komiks o něm máme ve školní knihovně.

S pracovními listy jsme se pak proběhli kolem budovy a po přilehlém parku a hledali odpovědi na úkoly.

Obrázky